Ogłoszenia nieruchomości: gdzie szukać?

Porady dotyczące obrotu nieruchomościami, sprzedaż, kupno, najem nieruchomości mieszkaniowych, handlowych, porady co kupić, porady jak kupować bezpośrednio i przy współpracy z biurem nieruchomości, porady prawne, umowy w obrocie nieruchomościami.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Ogłoszenia nieruchomości: gdzie szukać?

Postautor: abrakadabra » 04 lut 2013, 22:28

Ogłoszenia nieruchomości: gdzie szukać?

Rynek nieruchomości to temat rzeka. Chcąc kupić jakąkolwiek nieruchomość należy wykonać profesjonalny research rynku. W poszukiwaniu interesującej nas oferty sięgamy po ogłoszenia zamieszczane w prasie, zaglądamy do Internetu, pytamy znajomych, lub najprościej, o pomoc prosimy agencję zajmującą się obrotem nieruchomościami. Wszystkie sposoby mają swoje wady i zalety.

Ogłoszenia nieruchomości zamieszczane w prasie są dostępne dla każdego potencjalnego kupca. Gazeta nie kosztuje dużo, z ogłoszeniem zapoznać się może każdy – i młodszy i starszy poszukiwacz nieruchomości. Są jednak i minusy, mianowicie rzadko kiedy zamieszczane są zdjęcia, toteż jak w rzeczywistości nieruchomość wygląda dowiemy się dopiero umawiając się z właścicielem na oglądanie.

[img]http://www.webshock.com.pl/wp-content/uploads/2012/12/ogłoszenia-nieruchomości.jpg[/img]

Ogłoszenia znajdujące się w Internecie mają zdecydowanie więcej pozytywów niż negatywów. W dobie Internetu każdy może włączyć komputer, wpisać w wyszukiwarkę interesujące nas frazy i wyskoczy nam co najmniej kilkadziesiąt interesujących nas ogłoszeń. Plusem bez wątpienia jest fakt, iż w sieci zamieszczane są nie tylko ogłoszenia nieruchomości, ale też zdjęcia. Bez wychodzenia z domu odhaczamy co bardziej interesujące propozycje. Negatywne aspekty ogłoszeń z Internetu też niestety występują. Z Internetem niestety w 80% nie radzą sobie osoby starsze, więc ani nie zamieszczą ogłoszeń, ani sami nie będą z niego korzystać, by ogłoszenia znaleźć. Internet, mimo, że coraz bardziej popularny, nie jest dostępny wszędzie. Są jeszcze miejscowości, gdzie o przyzwoite łącze, czy sygnał trudno.

Pomocni w szukani ofert mogą okazać się znajomi, bowiem każdy zna kogoś, kto zna kogoś, kto zna … itd. Poczta pantoflowa można okazać się bardzo skuteczna. Negatywny aspekt takich poszukiwań: wszyscy wiedzą, że kupujemy bądź sprzedajemy nieruchomość, i wiedzą za ile.

Coraz więcej osób zgłasza się do agencji pośredników obrotu nieruchomościami. Szukając ofert w ten sposób jesteśmy pewni, że fachowiec znajdzie tylko te najbardziej nas interesujące. Z jego pomocą znalezienie korzystnej oferty okaże się i łatwe i przyjemne. Oczywiście nie zrobi tego za darmo i o tym też należy pamiętać.

Każdy sposób na znalezienie nieruchomości jest dobry. Najważniejsze byśmy z naszego zakupu, bądź z przeprowadzonej sprzedaży byli zwyczajnie zadowoleni.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/ogloszenia-nieruchomosci-gdzie-szukac/">Ogłoszenia nieruchomości: gdzie szukać?</a> - kashashyna

autor: kashashyna

a czy Wy macie jakieś doświadczenie dotyczące obrotu nieruchomościami?
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 05 lut 2013, 11:59

ja szukam najczęściej ogłoszeń z mieszkaniami na sprzedaż na gumtree, domiporta i na gratka.pl choć skłaniam się teraz tez nad wybraniem sie do pośrednika, może oni będą mieli jakieś interesujące oferty
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 08 lut 2013, 15:48

Pracowałam przez rok jako sekretarka w dużej firmie zajmującej się szeroko pojętym rynkiem nieruchomości. Przeglądałam wiele ofert, bo i my tworzyliśmy swój własny, firmowy portal z nieruchomościami i miałam czas, aby zauważyć, że na dużych, znanych portalach typu gratka wiele ofert przestaje być aktualna jeszcze tego samego dnia. Można więc korzystać z tych portali, gdy chce się sprzedać mieszkanie, bo jest szansa, że tam pójdzie ono najszybciej. Natomiast wiem po sobie, jak kiedyś szukałam mieszkania na wynajem i strasznie mnie wkurzało, że co wejdę na jakąś fajną ofertę i zadzwonię, by umówić się na oglądanie, to okazywało się, iż jest to już oferta nieaktualna... Szukałam wtedy mniejszych, mniej obleganych portali i w chwili obecnej za taki najlepszy uważam dział nieruchomości w portalu sprzedajemy.pl Jest tam dość dużo ogłoszeń, ale nie tracą aż tak szybko na aktualności :-) Jeszcze jakiś czas temu równie przyjaznym portalem było gumtree, ale odkąd zaczęli się reklamować w tv to jakoś gorzej mi się korzysta z wyszukiwania tam ofert różnego rodzaju, nie tylko nieruchomości.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 11 lut 2013, 21:24

trylogia, zgadzam się z Tobą, uważam też, że najbardziej aktualne i sprawdzone oferty posiadają biura nieruchomości, oczywiście te szanujące się biura, bo jak w każdej dziedzinie zycia i tu trafiają się "partacze".
Awatar użytkownika
alex89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:09
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: alex89 » 12 lut 2013, 14:38

ja obecnie szukam czegoś, ale ciężko. Niesety te najlepsze oferty bardzo szybko znikają
szynszyla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 19 lut 2013, 10:15
Lokalizacja: Bytom

Postautor: szynszyla » 28 lut 2013, 11:08

trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 08 mar 2013, 15:46

abrakadabra, oczywiście, zawód pośrednika to dziś bardzo modna profesja, takich mniejszych i większych firm jest na rynku mnóstwo i jak wszędzie, tak i tu, trzeba uważać na to, komu się zleca usługę ;-)
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 26 mar 2013, 12:40

ja mam podobne zdanie, sama jak szukałam mieszkania do wynajęcia to korzystałam głównie z ofert tego biura nieruchomości dzięki czemu udało mi się znaleźć coś w dobrej cenie i co najważniejsze w dogodnej lokalizacji
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Postautor: szyna » 20 maja 2013, 14:33

Ja na razie szukam mieszkania do wynajęcia w Bydgoszczy , wiec szukam na wszystkich możliwych portalach z ogłoszeniami, małych i dużych, ale jak będę kiedyś kupować nowe mieszkanie to tylko przez pośrednika.
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 21 maja 2013, 10:04

dancer11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2013, 18:42
Lokalizacja: kraków

Postautor: dancer11 » 27 cze 2013, 00:54

Ja osobiście korzystam z pomocy analityków e-propertyrating.pl . Gdy są mi potrzebne, analizy i raporty, wiem, ze mogę na nich liczyć, bo non stop są dostępni i służą pomocą. Ich funkcjonalność jest godna polecenia.
Malwina

Postautor: Malwina » 18 lip 2013, 14:02

Ja osobiście sama skorzystałam i wszystkim znajomym polecam stronę

rynekpierwotny com

Wszystko jasno i przejrzyście, aktualne dane, a dodatkowo jak trzeba to i konsultantów mają. :)
lukerahl

ogłoszenia jak to robić

Postautor: lukerahl » 06 wrz 2013, 12:54

Najlepszym rozwiązaniem jest dobra reklama w internecie.
www,dodajgo.pl szybko i łatwo umieszczacie ogłoszenie na najlepszych portalach, jak po 2-3 miesiącach to nie pomaga albo pomysleć o cenie wyjściowej albo biuro nieruchomości
Awatar użytkownika
Dom.eu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2013, 12:20
Lokalizacja: Polska

Postautor: Dom.eu » 24 wrz 2013, 12:29

Zapraszamy do ogólnopolskiego portalu nieruchomości Dom.eu, w którym szybko znajdziesz interesującą Cię ofertę, a także umieścisz swoje ogłoszenie zupełnie za darmo.

Biurom nieruchomości dodatkowo udostępniamy możliwość korzystania z taniego automatycznego eksportu ofert z bezpłatnym 2-miesięcznym okresem testowym.
malami69
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2015, 13:45

Re: Ogłoszenia nieruchomości: gdzie szukać?

Postautor: malami69 » 27 lip 2015, 09:30

Ja osobiscie kupilam mieszkanie od dewelopera we Wroclawiu szukajac przez http://nieruchomosci.com.pl, wiem, ze jest tam mnostwo ofert, nawet wiecej niz na wspomnianym rynku pierwotnym no i aktualizuja dane na biezaco, a nie, ze sie dzwoni do konkretnego dewelopera, a tam numer nieaktualny... a tu bedzie moje mieszkanko :D http://www.nieruchomosci.com.pl/oferty-deweloperow/lokum_da_vinci_iv_etap,861.html. No ale wiadomo, kazdy musi sam cos znalezc dla siebie, warto szukac tam gdzie jest wlasnie duzo ofert, takich dobrze prosperujacych serwisow, bo wtedy jest pewnosc, ze jest to wszystko w miare aktualne...

Wróć do „KUPNO, SPRZEDAŻ, NAJEM NIERUCHOMOŚCI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość