Grill do ogrodu

Informacje o roślinach, kwiatach, drzewkach owocowych, pomysły na aranżacje ogrodów, balkonów, tarasów, ogrodnictwo, działka, ogrody zimowe, projekty ogrodów, balkonów, tarasów.
Ola78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2016, 14:26

Re: Grill do ogrodu

Postautor: Ola78 » 09 lip 2017, 13:31

A jaki kupiłaś ten grill gazowy czy zwykły z paleniskiem. Bo sama się teraz zastanawiam nad zakupem nowego i postawię chyba jednak na gazowy. Oglądałam ostatnio jakiś program gdzie pokazywali ile substancji rakotwórczych wydostaję się z dymu węgla drzewnego czy brykietu i wolę nie ryzykować zdrowiem. Problem mam trochę z mężem bo ciągle mówi, że gazowy to nie to samo, nie ma tego zapachu itp. Ale na szczęście dziś znalazłam świetny artykuł o wędzeniu na grillu gazowym i jak można z niego wydobyć świetne zapachy i aromaty https://grillegazowe.com.pl/wedzenie-na ... at-potraw/ . Sama się bardzo ucieszyłam bo taki grill ogrodowy będzie nawet ładniej wyglądał :)
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Grill do ogrodu

Postautor: monikabert90 » 15 lip 2017, 09:38

Ostatnio na blogu budowlanym MG Projekt pojawił się bardzo ciekawy artykuł na temat tego, jaki grill jest najlepszy - gazowy, węglowy czy elektryczny. Okazuje się, że każdy z nich ma jakieś zalety i wady i tak naprawdę wybór zależy od naszych preferencji. Według autorów bloga, jeśli wybieramy grill węglowy, warto jednak trochę więcej w niego zainwestować niż 20 zł - wpływa to bowiem na smak potraw. Obecnie za najlepsze są uważane grille gazowe, jednak póki co w Polsce nie są one jeszcze aż tak popularne. Jeśli interesuje Was temat to polecam zapoznać się z artykułem, jest na pierwszej stronie ;)
MattBrody
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 28 sie 2017, 06:31

Re: Grill do ogrodu

Postautor: MattBrody » 28 sie 2017, 06:53

Mój post uświadomi ci, że inwestycja w profesjonalny grill ogrodowy nie będzie takim złym pomysłem, wręcz przeciwnie zakochasz się w grillowaniu na świeżym powietrzu. Ostatnio kupiłem takiego grilla, ponieważ bardzo lubię jeść, a co za tym idzie, umiem też dobrze gotować. Był to wymarzony prezent na moje urodzinki i nie żałuję ani złotówki wydanej na tego grila.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Grill do ogrodu

Postautor: danielozzo » 08 wrz 2017, 13:41

Jaki grill najlepiej wybrac?. Trudne pytanie, jednak artykuł, który podałem wprowadził mnie w temat solidnie i już wiem jaki grill chciałbym mieć, gdybym miał ogród. Na razie wpraszam się do znajomych :rotfl:
zorba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 maja 2016, 11:14

Re: Grill do ogrodu

Postautor: zorba » 01 paź 2017, 12:23

Co prawda sezon grillowy już za nami ale warto skorzystać z posezonowych ofert Ja w tym roku zaopatrywałam się w sklepie https://www.sklepogrodniczy.pl/ Mają tam bardzo wybór grilli i akcesorii Od węglowych poprzez gazowe do elektrycznych oraz wszystko co potrzebne do ogrodu. Trawa kupiona właśnie w tym sklepie rosła że nie nadążyłam kosić.Pomału kończą się wizyty na naszych działkach i trzeba znów czekać do wiosny.
karol0
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2017, 14:38

Re: Grill do ogrodu

Postautor: karol0 » 10 paź 2017, 11:45

Dla mnie najlepszym wyborem jest grill na węgiel drzewny. Jednak zawsze miałem problemy, aby go szybko rozpalić. Na szczęście pod koniec wakacji byłem u kumpla i korzystał z rozpałki do grilla https://organika.com.pl/produkt/preparaty-dla-domu-i-ogrodu/kominek/parafinowa-rozpalka-do-grilla/. Co najbardziej mi się spodobało to to, że węgiel szybko się rozpalił, a smak potraw nie został zmieniony. No i wcale nie śmierdziało. Już zamówiłem ten produkt dla siebie i teraz czekam na rozpoczęcie sezonu grillowego. :D
Michauuu337
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2017, 08:06

Re: Grill do ogrodu

Postautor: Michauuu337 » 18 paź 2017, 09:37

Polecam grill gazowy do ogrodu ponieważ nie wydziela tak duszącego dymu jak grill zwykły na węgiel, a jeżeli mamy zadbany ogród i meble, o które chcemy dbać to warto by uniknąć osmolenia ich przez dym z grila węglowego.
archiwald
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 17 paź 2017, 12:02

Re: Grill do ogrodu

Postautor: archiwald » 20 paź 2017, 11:16

Ja mimo wszystko nadal nie mogę zdecydować się na rodzaj grilla, który chciałbym kupić. Z jednej strony gazowy wydaje się być zdrowszy, ale z drugiej grill to jednak grill i po co mieszać do niego niekonwencjonalne metody, skoro nominalnie robi się go na węglu.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Grill do ogrodu

Postautor: Arkadiusz1 » 23 paź 2017, 20:31

Super sprawa! Sam mam u siebie taki grill na ogrodzie i wiem, ile to może sprawiać przyjemności. Jeśli chcecie stworzyć taki kącik, to podpowiem Wam, że od razu warto wyposażyć ogród w takie fotele ogrodowe. Dzieki temu będziecie mogli robić grilla w komfortowych warunkach.
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Grill do ogrodu

Postautor: jjusti18 » 21 gru 2017, 18:57

A ja myślę aktualnie nad zakupem grilla elektrycznego. Moja znajoma ostatnio chwaliła się, że znalazła wymarzony model dzięki poradnikowi https://www.bomi.pl/ranking-grilli-elek ... ch-modeli/. Dzięki zawartym w nim treściom wiedziała na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu. Po za tym dowiedziała się które modele grilli są najlepsze.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Grill do ogrodu

Postautor: Manuela » 15 lis 2018, 10:10

Rodzajów grilli jest chyba kilka, choć ja się na tym nie znam, ale pewnie można byłoby w sieci poszukać informacji na ten temat.
jakobi
Level 1
Level 1
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2019, 13:02

Re: Grill do ogrodu

Postautor: jakobi » 23 gru 2019, 11:58

duuuży bo u nas wszyscy uwielbiają grilla
ola156247
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 22 sty 2020, 14:20

Re: Grill do ogrodu

Postautor: ola156247 » 13 lut 2020, 12:09

Jaki grill węglowy polecacie? Zależy mi na bardzo dobrej jakości, niezależnie od ceny :)
martel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2020, 22:27

Re: Grill do ogrodu

Postautor: martel » 20 lut 2020, 22:34

Jeśli niezależnie od ceny to grill taki na wypasie, murowany, z altanką, może z wędzarnią. Jeśli coś mniejszego, to chyba raczej z pokrywą, łatwiej uzyskać większą temperaturę.
ola156247
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 22 sty 2020, 14:20

Re: Grill do ogrodu

Postautor: ola156247 » 21 lut 2020, 13:29

Czy macie może do polecenia jakieś wędzarnie gazowe? Szukam czegoś do użytku domowego :)

Wróć do „OGRÓD, BALKON, TARAS, LOGGIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość