Materiały dla ogrodnictwa

Informacje o roślinach, kwiatach, drzewkach owocowych, pomysły na aranżacje ogrodów, balkonów, tarasów, ogrodnictwo, działka, ogrody zimowe, projekty ogrodów, balkonów, tarasów.
Bazylia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 03 sie 2017, 17:45

Re: Materiały dla ogrodnictwa

Postautor: Bazylia » 07 sie 2017, 00:05

My mamy dosyć spory ogród, więc potrzebujemy też sporo materiałów ogrodniczych i narzędzi. W tym roku mąż uznał, że potrzebujemy pilarki spalinowej i kupiliśmy taką na wiosnę http://www.husqvarna.com/pl/produkty/pilarki/ Z początku byłam zła, że kolejny wydatek, ale okazało się, że mąż miał rację. Wycięliśmy kilka niepotrzebnych drzewek i pocięliśmy drewno do kominka.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Materiały dla ogrodnictwa

Postautor: AinEingarp » 09 sie 2017, 12:16

A jakich narzędzi ogrodniczych używacie? Tutaj http://domhobby.pl/czym-przycinac-drzewa-i-krzewy-4-narzedzia-do-przycinania-niezbedne-w-kazdym-ogrodzie/ znalazłam listę sprzętu niezbędnego do przycinania ogrodu. Czy coś byście do niej dodali, czy uwzględnili w niej wszystko, co jest potrzebne?
mkkubel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 22 sie 2017, 10:11

Re: Materiały dla ogrodnictwa

Postautor: mkkubel » 22 sie 2017, 10:18

Chcę zrobić nowy podjazd do garażu połączony z dość dużym parkingiem na samochody ciężarowe i zastanawiam się jak to połączyć? Bo w ogrodzie mam kostkę brukową i nie wiem czy zrobić parking też z niej czy lepiej zainwestować w drogę betonową. Na tej stronie zrobiłem kosztorys drogi betonowej http://kalkulatordrogowy.pl. Ogólnie ten kalkulator jest bardzo pomocny, bo szybko określił koszty. Jednak zastanawiam się co będzie bardziej praktyczne, jak myślicie? :)
Awatar użytkownika
KrzakMiachał
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 04 wrz 2017, 10:36

Re: Materiały dla ogrodnictwa

Postautor: KrzakMiachał » 07 wrz 2017, 11:24

W ogrodnictwie beton jest jednym z najczęściej wykorzystywanym materiałem budowlanym.Trzeba jednak uważać skąd bierzemy materiały budowlane ponieważ w dzisiejszych czasach jest wiele firm, które oferują nam wadliwy towar i łapią nas na cenę, która często jest nieadekwatna do jakości produktu.
Awatar użytkownika
KrzakMiachał
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 04 wrz 2017, 10:36

Re: Materiały dla ogrodnictwa

Postautor: KrzakMiachał » 08 wrz 2017, 08:52

Jako ogrodnik muszę przyznać, że odkąd zamontowałem system nawadniania, wiele obowiązków ze mnie zeszło. Jest to niedroga inwestycja w porównaniu do zaoszczędzonego czasu i wysiłku.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Materiały dla ogrodnictwa

Postautor: danielozzo » 22 wrz 2017, 10:32

Przy wyborze betonowych dodatków trzeba pamiętać, że wymaga to impregnacji. Musimy zadbać by nie rozleciało nam się wszystko zanim zdążymy nacieszyć się naszą pracą.
MasnyMaseł
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 02 paź 2017, 08:05

Re: Materiały dla ogrodnictwa

Postautor: MasnyMaseł » 03 paź 2017, 15:52

Ważnym jest w utrzymywaniu ogrodu aby odpowiednio nawadniać roślinność, to powienien wiedzieć każdy ogrodnik, tak samo to, że jest to niesamowicie czasochłonne, a nie wszystkich stać w dzisiejszych czasach żeby marnować czas. Warto w takim razie zainwestować w systemy nawadniania, które zaoszczędzą nam sporą ilość czasu oraz odciążą od zbędnego wysiłku.
BrandonFlex
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2017, 12:53

Re: Materiały dla ogrodnictwa

Postautor: BrandonFlex » 11 paź 2017, 12:33

Jeżeli prowadzisz swój własny ogród bądź go dopiero projektujesz to nie zapomnij o systemie nawadniania, który zaoszczędzi masę twojego czasu, którą będziesz musiał poświęcić na podlewanie roślinności w swoim ogrodzie. Ludzie myślą często, że warto na tym zaoszczędzić, a przychodzi co do czego to plują sobie w brodę, że teraz muszą biegać z wężem po ogrodzie.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Materiały dla ogrodnictwa

Postautor: Arkadiusz1 » 14 paź 2017, 20:20

Najlepiej podejść do tematu poważnie i jak już chcecie zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria ogrodowe, to kupcie je w profesjonalnym sklepie. Ja dużo dobrych rzeczy słyszałem na temat https://gardenspace.pl/ Myślę, że zdecydowanie powinniście tam zajrzeć, by odpowiednio dopasować ogród do własnych potrzeb.
BartoNaPanda
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2017, 13:28

Re: Materiały dla ogrodnictwa

Postautor: BartoNaPanda » 23 paź 2017, 13:53

W dodatku szklarnia jest obecnie czymś, co nie musi być wybudowane ze szkła, jakby wskazywała na to nazwa. Nie trzeba także zatrudniać fachowców do prac budowlanych. Wszystko da się wykonać samodzielnie. Wystarczy, że szkło zastąpimy płytami z poliwęglanu litego. Jest to materiał, który z daleka wygląda jak szkło. Wiele takich tworzyw sztucznych wykorzystywanych jest w ogrodach.
koontownik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 23 paź 2017, 08:10

Re: Materiały dla ogrodnictwa

Postautor: koontownik » 23 paź 2017, 14:13

Takie materiały powinny być w jakichś sklepach związanych z budownictwem. A nawet na pewno są, bo sam w takim miejscu kupowałem potrzebne rzeczy do ogrodu. Cieszę się, że są takie specjalistyczne sklepy, bo doradzili mi co trzeba. Sam byłem zielony w temacie i pewnie kiepsko by to wyszło.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Materiały dla ogrodnictwa

Postautor: AinEingarp » 03 lis 2017, 12:59

Musisz też wiedzieć, jakie są podstawowe narzędzia ogrodowe: https://podpowiadamy.pl/zaczynasz-przygode-z-ogrodem-podstawowe-narzedzia-do-ogrodu/. Gdy zakładasz ogród, na pewno Ci się to przyda. Warto też zwrócić uwagę na wskazówki dotyczące tego, jak wybierać narzędzia.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Materiały dla ogrodnictwa

Postautor: dusia » 10 lis 2017, 17:55

Szukając pomysłu na ogród, natrafiłam ostatnio na materiał dotyczący betonowych donic. I muszę powiedzieć że bardzo mi się spodobały, bo nie tylko są wytrzymałe ale również niepowtarzalne. Chcielibyście dowiedzieć się o nich więcej , to zajrzyjcie na URL. I dajcie znać co o nich myślicie .
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Materiały dla ogrodnictwa

Postautor: pawi » 31 sty 2018, 10:45

Sposobów na śliczne ogrody trochę jest, mi niesamowicie podobają się różne kompozycje doniczek, potrafią ładnie nadać życia do ogrodu, a ich komponowanie wcale nie jest trudne, przynajmniej ze stroną http://www.polskidom.com.pl/szkolka-drz ... iwie-jest/
sandersania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2018, 13:14

Re: Materiały dla ogrodnictwa

Postautor: sandersania » 09 mar 2018, 07:37

Cześć, szukam do mojego ogrodu dobrej jakości tunele foliowe. Macie może do polecenia jakieś sprawdzone przez was firmy. Chciałabym, żeby wytrzymał jak najdłużej.

Wróć do „OGRÓD, BALKON, TARAS, LOGGIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość