Oczko wodne; zaczynamy sezon

Informacje o roślinach, kwiatach, drzewkach owocowych, pomysły na aranżacje ogrodów, balkonów, tarasów, ogrodnictwo, działka, ogrody zimowe, projekty ogrodów, balkonów, tarasów.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Oczko wodne; zaczynamy sezon

Postautor: abrakadabra » 14 mar 2013, 18:50

Oczko wodne – zaczynamy sezon

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Już wkrótce rozpoczną się pierwsze prace w ogródkach przydomowych. Może zatem warto byłoby zastanowić się nad wprowadzeniem drobnych zmian do swojego ogrodu? Co można zmienić? Okazuje się, że bardzo wiele, często nawet niewielkim nakładem pieniędzy.

Skalniak

To propozycja dla osób, które nie są z zamiłowania ogrodnikami. Stworzenie pięknej kompozycji wymaga wprawdzie odpowiedniej wiedzy i pewnych nakładów finansowych, jednakże warto pamiętać, że większość roślin na skalnikach nie jest zbyt wymagających. Oczywiście nie można pozostawić ich tak zupełnie samym sobie, zwłaszcza w upalne dni, ale równocześnie nie ma konieczności codziennej, bardzo intensywnej pielęgnacji. Poza tym odpowiednio zaprojektowane skalniaki stanowią piękną ozdobę ogrodu. W zależności od preferencji właściciela mogą też być bardzo zróżnicowane. Niektórzy zamiast roślinności sucholubnej tworzą na skalnikach małe kaskady wodne lub wmontowują tam fontanny, co zupełnie zmienia ich wygląd. Może więc warto spróbować stworzyć skalne arcydzieło u siebie w ogródku?



Oczko wodne

Kolejnym pomysłem na zmiany w przydomowym ogrodzie jest stworzenie oczka wodnego. Jego wielkość zależy jedynie od powierzchni ogrodu oraz inwencji właściciela. Niewielki zbiornik wodny otoczony bujną roślinnością to wspaniała dekoracja ogrodu. Jeśli oczko wodne nieco powiększymy może stać się ono nie tylko niewielką dekoracją, ale również wspaniałym przydomowym basenem, co z pewnością przypadnie do gustu szczególnie najmłodszym domownikom.


Domowy plac zabaw

Jeśli w domu są dzieci, zawsze można stworzyć w ogrodzie wspaniały plac zabaw. Najlepiej do tego celu wykorzystać drewniane sprzęty, które można kupić w sklepie lub wykonać samodzielnie. Huśtawka zawieszona na gałęzi czy zjeżdżalnia będąca wyjściem z domku na drzewie z pewnością sprawią dziecku wiele radości. A przy okazji wszystkie sprzęty można udekorować roślinami, przez co plac zabaw stanie się jedynym w swoim rodzaju.

To tylko kilka podpowiedzi, w jaki sposób możesz zmienić swój trawnik w piękny ogród. Możesz z nich skorzystać, albo stworzyć coś zupełnie niepowtarzalnego.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/oczko-wodne-zaczynamy-sezon/">Oczko wodne – zaczynamy sezon</a> - wolfik

autor: wolfik
Metaliga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 13 mar 2012, 09:41
Lokalizacja: Silesia

Postautor: Metaliga » 25 mar 2013, 09:09

Ja jestem za placem zabaw :) - zwłaszcza jeśli ktoś ma daleko na osiedlowe place. Teraz jest sporo możliwości - huśtawka na drzewie to najprostszy pomysł, ale jesli ktoś nie ma na tyle starego drzewa...., to wtedy może coś takiego, do tego piaskownica i już. A piaskownica najlepiej zamykana, może taka: Obrazek
Awatar użytkownika
wscibski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:28
Lokalizacja: ze szlachetnego rodu

Postautor: wscibski » 25 mar 2013, 10:07

lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 26 mar 2013, 12:34

daj spokój, u mnie jest tak zimno i to nie tylko na dworze, ale też we wszystkich pomieszczeniach, chyba kaloryfery już nie wyrabiają
Feniks14-80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2013, 16:34
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Feniks14-80 » 06 maja 2013, 12:20

Jeżeli chodzi o plac zabaw to polecam wynajęcie profesjonalnej firmy, ja mogę polecić Eurogomę z Krakowa. Więcej na ich stronie http://www.eurogoma.pl/
tukastn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2016, 08:40

Re: Oczko wodne; zaczynamy sezon

Postautor: tukastn » 15 sty 2016, 08:42

Nie wiem czy nie lepszy będzie kindergarten poznań. Więcej możliwości.
Arturoo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2016, 08:22

Re: Oczko wodne; zaczynamy sezon

Postautor: Arturoo » 14 gru 2016, 13:00

Ja też mam od kilku sezonów w ogrodzie oczko wodne, lubię spędzać przy nim słoneczne popołudnia. Co roku dosadzam kilka nowych roślinek, żeby prezentowało się jeszcze lepiej. W tym roku zastanawiam się nad jakimś trawami ozdobnymi. Znalazłam fajne odmiany na podkarpackich sadach: http://www.podkarpackesady.pl/58-trawy-ozdobne . Ktoś może mi powiedzieć, które byłyby najbardziej odpowiednie do posadzenia przy wodzie?
blasfargrup
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 27 paź 2016, 21:11

Re: Oczko wodne; zaczynamy sezon

Postautor: blasfargrup » 26 maja 2017, 15:40

U nas jest oczko wodne i mini plac zabaw. Zadbaliśmy przede wszystim o bezpieczeństwo dzieci, dlatego woda jest oddzielona od reszty ogrodu drewnianym płotkiem. Zaś na placu zabaw zamontowaliśmy specjalne maty THETA. Wiecie, jak dziecko nabije sobie siniaka, to nie problem. Ale chcielibyśmy uniknąć złamań itp.
Pocieszna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 26 cze 2016, 18:04

Re: Oczko wodne; zaczynamy sezon

Postautor: Pocieszna » 03 lip 2017, 20:40

Uważam, że jest to bardzo fajne rozwiązanie, które nie bez powodu cieszy się ponownie rosnącym wzrostem popularności. Jeżeli już zamierzamy posiadać coś takiego w swoim ogrodzie, najlepiej stworzenie takiego zbiornika powierzyć fachowcom. Z tego, co wiem, oczka wodne w Radomiu wykonuje ta firma: http://www.fabrykaogrodow.radom.pl/pl/czytaj/65/4/urzadzanie-i-pielegnacja-ogrodow/oczka-wodne.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Oczko wodne; zaczynamy sezon

Postautor: Manuela » 06 lip 2017, 11:00

Też tak uważam, oczko wodne może być naprawdę dobrym miejscem na spędzenie czasu
Awatar użytkownika
saraa
Level 1
Level 1
Posty: 211
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:35
Lokalizacja: Bytom

Re: Oczko wodne; zaczynamy sezon

Postautor: saraa » 10 lip 2017, 09:24

Nie wiem czy jest sens tutaj bawić się we własne oczko wodne. Zrobienie takiego oczka zajmuje bardzo dużo czasu. Już lepiej jest kupic gotową formę do oczka wodnego. Zerknijcie sobie do OBI:
https://www.obi.pl/wokol-stawu-i-oczka- ... ych/c/1444

Takie formy nie są drogie, mają określoną głębokość. Wiemy ile mieści się tam litrów wody :) O wiele łatwiej jest również utrzymać je w czystosci ( nie wspominając już o tym,że przez cały czas będą zachowywały jednolitą formę).
Grig
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 20 gru 2017, 10:55

Re: Oczko wodne; zaczynamy sezon

Postautor: Grig » 14 lut 2018, 14:58

Należy pamiętać aby wybrać dobrej jakości folie do oczka wodnego
Tantia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 12 gru 2019, 15:07

Re: Oczko wodne; zaczynamy sezon

Postautor: Tantia » 09 lut 2020, 20:22

Oczko wyłożyliśmy pięknym kamieniem ozdobnym zakupionym u www.brukarstwoarkadia.pl. Zamawialiśmy u nich także kostkę brukową na wyłożenie alejek wokół domu. Świetne materiały w atrakcyjnych cenach. Polecam.
paluch686
Level 1
Level 1
Posty: 296
Rejestracja: 18 sty 2016, 17:24

Re: Oczko wodne; zaczynamy sezon

Postautor: paluch686 » 30 mar 2020, 21:54

Fajne produkty do basenów, chemie i inne widziałam ostatnio w azallo.
https://www.azallo.pl/ Znacie ten sklep? Oferta wydaje się ciekawa... :D
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Oczko wodne; zaczynamy sezon

Postautor: ewelina8393 » 07 lut 2021, 12:37

Moja znajoma ostatnio w ogródku w tym roku zrobiła oczko wodne, powiedziała, że wygląda niesamowicie teraz jej ogród. Wiem, że na stronie https://www.waterandgarden.pl/12-lilie-wodne można znaleźć przepiękne rośliny do ogrodu. Koniecznie powinniście się zainteresować.

Wróć do „OGRÓD, BALKON, TARAS, LOGGIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość