pokój dla nastolatki - jak urządzić ściany

Aranżacja wnętrz, wystrój wnętrz, ciekawe pomysły na aranżacje, dekoracje, inspiracje, galeria jak urządzić wnętrza, porady, farby, kolorystyka kuchni, pomysły na aranżację łazienki.
koja
Forumowicz
Forumowicz

Re: pokój dla nastolatki - jak urządzić ściany

Postautor: koja » 06 paź 2018, 13:28

Przede wszystkim radzę słuchać dziecka, nastolatka jest w stanie zadecydować co chce na ścianach. Z moją też myślałam że pójdziemy w brokat, tapety a sama wybrała po prostu delikatną szarą farbę z duluxa easycare (z tych kazałam wybierać jak już bo wiem, że plamy schodzą) i obrazy w białych ramach. Białe meble i fuksjowy dywan. I jest zachwycona. a jak ona to i my rodzice.

Cooper98
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Cooper98 » 02 lis 2018, 12:34

Proponuję wykończenie jednej ściany w panelach imitujących cegłę 3D. Nastolatce na pewno sie spodoba, my mamy takie w salonie. Montaż jest łatwy ponieważ panele mają wymiary 100x50cm. Zamawialiśmy przez internet z dostawą do domu tutaj:
https://interdek.pl/produkt/panel-3d-imitacja-cegly/
Kasiaaa
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Kasiaaa » 03 lis 2018, 11:19

Wiesz no, do takiego pokoju jakieś dziecięce obrazki odpadają, ale może jakieś plakaty? Np. z tekstami motywacyjnymi albo coś w tym stylu? Ja na przykład pokazałabym taki sklep córce https://www.dekorolka.pl/plakaty-do-pokoju-nastolatka i żeby sobie coś wybrała do pokoju.
Awatar użytkownika
KingaNovak
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: KingaNovak » 05 lis 2018, 17:14

Na Twoim miejscu zamiast fototapety użyłabym jednak dużego obrazu. Łatwiej jest go ściągnąć.
Awatar użytkownika
hemis
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: hemis » 31 sty 2019, 21:44

Koniec końców, młodej sie zapytaliśmy co by chciała i wybór padł na ten sufit napinany na ścianę. z tym, że z dosyć oryginalną grafiką, bo z jakieś chińskiej bajki ;P ale młoda zadowolona a my mamy spokój, przynajmniej póki nie ruszy remont salonu.
quadrat
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: quadrat » 01 lut 2019, 13:29

Ściany to jedna sprawa ale równie istotnym elementem będą np dodatki okienne, które idą w parze z ścianami. Na pewno praktycznym rozwiązaniem będą tutaj rolety, co powiesz o takich modelach https://www.sklep.stol-kar.eu/7-rolety Jak dla mnie idealnie sprawdzą się, o wiele bardziej niż klasyczne firanki, które pomału odchodzą w niepamięć.
zaton
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: zaton » 05 lut 2019, 08:40

Dodajcie też naklejki na drzwi - http://naklejkomania.eu/223-naklejki-na-drzwi
W przypadku takich pomieszczeń to się naprawdę znakomicie sprawdza, fajnie i estetycznie wygląda, daje ciekawy efekt.
Nie ma w tym nic szczególnego - to od dawna jest modne, no i też wywołuje naprawdę ciekawy efekt.
Awatar użytkownika
hemis
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: hemis » 19 lut 2019, 12:47

Co do rolet, to młoda ma w pokoju rolety dzień-noc, a naklejki, to chyba najlepiej żeby sama zdecydowała co tam chce mieć na drzwiach. Sami się teraz zastanawiamy, czy zdecydować się na wykorzystanie, już normalnego sufity napinanego w przedpokoju. Na necie znaleźlismy zdjęcie przedpokoju i co o tym sądzicie? Z tego co pamiętam z wizyty, to, to jest DPS Picture. Może nie chcemy do końca mieć z rybkami, ale coś w tym rodzaju.

Obrazek

Wróć do „WNĘTRZE- ARANŻACJA I WYSTRÓJ”