Efekt przytulnego pokoju?

Aranżacja wnętrz, wystrój wnętrz, ciekawe pomysły na aranżacje, dekoracje, inspiracje, galeria jak urządzić wnętrza, porady, farby, kolorystyka kuchni, pomysły na aranżację łazienki.
zaton
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:17

Efekt przytulnego pokoju?

Postautor: zaton » 09 cze 2017, 14:37

Mam duży pokój (ponad 30 metrów kwadratowych). Jest dość słabo oświetlony, w kwadracie. Meble są koloru białego i kremowo białego. Jest również stary różnokolorowy, wyblakły. Jakiego koloru ścian użyć aby pokój nie był za zimny – tylko przytulny i miły. Myślałam o kolorze miętowym ? Jak uważacie?
Ekspert_Dekoral
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 09 cze 2017, 16:15

Re: Efekt przytulnego pokoju?

Postautor: Ekspert_Dekoral » 09 cze 2017, 16:16

Witaj!

Mam dla Ciebie dwie propozycje:
1. Niech kolory Twoich mebli Cię zainspirują!  Możesz przenieść kremowo/biało-zielone barwy na ściany. Jedną ścianę niech zdobi butelkowy adamaszek a resztę szyfonowy beż. Delikatny odcień beżu rozjaśni wnętrze i nada mu lekkiego charakteru. Całość będzie idealnie komponować się z obiciem mebli i intensywną zielenią na ścianie.
2. Jeśli masz już dość kremowo-zielonych odcieni, proponuję stonować całość delikatnym szarym odcieniem w połączeniu z bielą. Popielaty zefir i koronkowa biel to para doskonała. Ta subtelna kompozycja doda Twojemu wnętrzu przestrzeni i będzie stanowiła lekkie tło dla Twoich mebli.
Zabieg dwóch kolorów na ścianach zdynamizuje przestrzeń i nada jej ciekawego wyrazu. Efekt? Wnętrze z klimatem! Chcesz żeby Twój pokój był przytulny ? Umieść dodatkowo lampki, kilka poduszek, narzutę w ciekawym deseniu i mięsisty dywan. Zamierzony efekt – gwarantowany.

Pozdrawiam serdecznie,
Ekspert Dekoral
Polya1982
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 10 sty 2017, 20:56

Re: Efekt przytulnego pokoju?

Postautor: Polya1982 » 19 cze 2017, 22:06

Według mnie żeby salon był bardziej przytulny to przede wszystkim warto go urządzić w ciepłych kolorach - beżach, różach czy w kolorze brzoskwiniowym. Do tego bardzo ważną funkcję pełnią również same meble i dekoracje. Mi się bardzo podobają fotele (https://www.antresola-galeria.pl/pl/13-fotele). Zawsze gdy idę do kogoś w gości to jeśli tylko ma fotel to właśnie w nim sobie siadam :) U siebie też takowy posiadam i zawsze lubię się w nim zdrzemnąć jak ogarnie mnie senność w ciągu dnia :)
felkus
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:58

Re: Efekt przytulnego pokoju?

Postautor: felkus » 25 cze 2017, 18:16

efekt przytulnego pokoju daje na pewno duża ilość kwiatów świeżych i obrazów na ścianach z pejzażami, sami spróbujcie
Maxym1991
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 kwie 2017, 14:07

Re: Efekt przytulnego pokoju?

Postautor: Maxym1991 » 26 cze 2017, 10:09

Z białymi meblami ciężko. Nie lepiej zmienić je na jakieś w cieplejszych kolorach? Tego typu meble tapicerowane są ok i na pewno sprawią, że pokój będzie przytulny.
Awatar użytkownika
Atlantic Polska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 03 kwie 2017, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Efekt przytulnego pokoju?

Postautor: Atlantic Polska » 03 lip 2017, 17:24

Polecam urządzenie pokoju w ciepłych, beżowych odcieniach. Przytulności nada wypoczynek z tkaniny (zamiast skóry), a także włochaty dywan pod stolikiem. Całość uzupełni grzejnik Calisia, którym sterować można poprzez aplikację mobilną w telefonie.

https://www.atlantic-polska.pl/grzejnik-elektryczny/calisia/
Obrazek
jotek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 13 lip 2017, 11:50

Re: Efekt przytulnego pokoju?

Postautor: jotek » 13 lip 2017, 12:31

A co powiecie o zastosowaniu w pokoju dziecięcym tapet ściennych tego typu https://innetapety.pl/tapety-dzieciece ? Tapeta ścienna szorowalna sprawi, że nawet jak dzieci coś pobrudzą czy pomalują, to będziemy mogli brudne mazaje zetrzeć.
A i można bardzo fajne różne wzory tapet znaleźć w internecie. Dzieci na pewno będą zadowolone.
balwusto
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2017, 13:47

Re: Efekt przytulnego pokoju?

Postautor: balwusto » 15 lip 2017, 14:48

Efekt przytulnego pokoju zdecydowanie uzyskamy poprzez powieszenie na ścianie ładnej tapety. Nic tak nie zmienia wnętrza jak właśnie odpowiednio dobrana tapeta. W zeszłym tygodniu dzięki pomocy jaką znalazłem na stronie http://fajnetapety.pl/ urządziłem sobie pokój marzeń! Polecam gorąco wszystkim
MaryAnn84
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 11 sty 2017, 21:58

Re: Efekt przytulnego pokoju?

Postautor: MaryAnn84 » 19 lip 2017, 21:54

Według mnie bardzo ciepłym kolorem jest brzoskwiniowy. Nadaje on wnętrzu przytulny wygląd. Ale jeśli za bardzo nie potraficie sobie poradzić, to zawsze możecie zatrudnić kogoś do pomocy. Dobra i profesjonalna firma projektowa (zajrzyjcie tutaj) z pewnością pomoże Wam w doborze kolorystycznym mebli, ścian, podłóg i oczywiście dodatków. Taka pomoc będzie dla Was dużym ułatwieniem, bo dostaniecie gotowy projekt według swoich wskazówek i upodobań. Do tego może dowiecie kilku nowinek ze świata wnętrz i podpowiedzi, które ułatwią późniejsze komponowanie wystroju.
krochka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2017, 09:34

Re: Efekt przytulnego pokoju?

Postautor: krochka » 01 sie 2017, 09:58

Ja bym postawiła na kolor słomkowy. Z każdego wnętrza zrobi przytulny pokoik.
Awatar użytkownika
KrzakMiachał
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 04 wrz 2017, 10:36

Re: Efekt przytulnego pokoju?

Postautor: KrzakMiachał » 08 wrz 2017, 08:47

Uważam, że to dobry pomysł jeśli chodzi o plakaty w ramach, wiele pomysłów w jaki sposób prezentować plakaty można znaleźć w sieci. Osobiście polecam obrazy typu canvas.
vika
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 02 lut 2017, 22:23

Re: Efekt przytulnego pokoju?

Postautor: vika » 13 wrz 2017, 22:40

Poczytajcie o tym co o kolorach w aranżacji pokoju piszą specjaliści.
W katalogu BRW - Black Red White https://www.brw.com.pl/katalogi/ jest między innymi artykuł o tym jak dobierać kolory.
A poza tym mnóstwo zdjęć z ciekawymi pomysłami.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Efekt przytulnego pokoju?

Postautor: danielozzo » 20 wrz 2017, 08:14

Odpowiednio wybrana tapeta ścienna i w połączeniu z odpowiednim umeblowaniem można zyskać naprawdę zadowalające rezultaty. U mnie w domu wybraliśmy tapetę dopasowaną do drewnianego stylu mebli. Świetny efekt :D
asiamachnik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 22 sie 2017, 14:40

Re: Efekt przytulnego pokoju?

Postautor: asiamachnik » 02 paź 2017, 12:10

Drewno sprawia, że pomieszczenia stają się cieplejsze. Jeśli połączyć to jeszcze z przyjemnymi tkaninami (np. na zasłonach czy poszewkach poduszek, ewentualny dywan itp.) to wtedy w zasadzie nic więcej nie musimy robić. Mam u siebie podłogi z drewna tego typu: https://nuvolariparquet.pl/gatunki-desek/deski-debowe
Strasznie podoba mi się dębowe drewno. Zamarzyły mi się też meble z niego, ale tutaj już kupowałam rzeczy używane na serwisach aukcyjnych (ludzie się pozbywają pięknych mebli za grosze - wystarczy tylko wiedzieć, jak je potem odnowić i poświęcić na to czas), poza blatem biurka robionym na zamówienie. Trochę więc udało mi się przyoszczędzić. Powiem Wam, że efekt z tą podłoga jest rewelacyjny. Klimat zupełnie inny niż te wszystkie szpitalne zestawienia szkła, bieli i metalu. Czuć, że jestem w mieszkaniu, a nie poczekalni.
resecik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2017, 14:22

Re: Efekt przytulnego pokoju?

Postautor: resecik » 06 paź 2017, 14:27

Ja sobie wstawiłem w salonie fotel masujący i od razu zrobiło się dużo przytulniej! Teraz przychodzę sobie wieczorkiem po pracy, siadam z winem w ręku i relax <3

Wróć do „WNĘTRZE- ARANŻACJA I WYSTRÓJ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość