Biała listwa przypodłogowa

Aranżacja wnętrz, wystrój wnętrz, ciekawe pomysły na aranżacje, dekoracje, inspiracje, galeria jak urządzić wnętrza, porady, farby, kolorystyka kuchni, pomysły na aranżację łazienki.
rybka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:12

Biała listwa przypodłogowa

Postautor: rybka » 24 kwie 2017, 21:19

Stanęłam przed dylematem wybrania listw przypodłogowych w sypialni. Chcę w tym pomieszczeniu położyć szarą wykładzinę dywanową i do niej białą listwę przypodłogową. Czy to będzie dobrze wyglądało? Jaką listwę zastosować drewnianą czy MDF? Proszę pomóżcie mi w wyborze.
Aneta44
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwie 2017, 20:27

Re: Biała listwa przypodłogowa

Postautor: Aneta44 » 25 kwie 2017, 20:43

Połączenie białego i szarego koloru jest aktualnie bardzo modne.Moja koleżanka urządziła w tych kolorach swoje mieszkanie.Do szarej podłogi dobrała białe drewniane i dość szerokie listwy przypodłogowe.Nie spodziewałam się takiego fajnego efektu.U siebie też niedługo planuje remont,i myślę,żeby też zastosować takie połączenie kolorów:)
sarita
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 11 kwie 2017, 14:09

Re: Biała listwa przypodłogowa

Postautor: sarita » 25 kwie 2017, 22:09

Szary z białym wygląda ładnie, ale jaki kolor ścian?
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Biała listwa przypodłogowa

Postautor: miracle » 26 kwie 2017, 10:37

Moja znajoma ma właśnie szare ściany i białe listwy. Wygląda to świetnie :) Sama z nią wybierałam te listwy. Teraz przeglądam piły do metalu z regulowaną długością . Przyda się do cięcia metalowych elementów podczas remontu.
Paula267
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:17

Re: Biała listwa przypodłogowa

Postautor: Paula267 » 26 kwie 2017, 12:14

Białe najmodniejsze, będą pasowały do wszystkiego. Myślę, że najbardziej trwałe będą drewniane. drewno też będzie bardziej elegancko się prezentowało.
JacekBrzezinski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2016, 20:04

Re: Biała listwa przypodłogowa

Postautor: JacekBrzezinski » 01 maja 2017, 21:46

My postawiliśmy na białe listwy z Drew Lux. To producent listw drewnianych (lub z MDFu). Bardzo ładnie prezentują się takie listwy. Nie mam akurat pod ręką żadnego zdjęcia, ale tak to mniej więcej wygląda:
Obrazek
Taka listwa ma wysokość 91 mm a szeroka jest na 15 mm. Prosta, biała. Mieliśmy obawy, czy nie jest za wysoka, ale świetnie się prezentuje.
rybka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:12

Re: Biała listwa przypodłogowa

Postautor: rybka » 29 maja 2017, 22:00

Piękna ta listwa. Taki klasyczny prosty kształt bardzo by mi odpowiadał. JacekBrzezinski a jaką kupiłeś drewnianą czy MDF? Jak z jakością tej listwy? Zakupy u tego producenta można dokonywać przez internet?
JacekBrzezinski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2016, 20:04

Re: Biała listwa przypodłogowa

Postautor: JacekBrzezinski » 27 cze 2017, 21:51

Niestety nie mam do końca prostych ścian (stare budownictwo) więc wybrałem bardziej elastyczne rozwiązanie w postaci MDF. Listwa z pełnego drewna kusiła, ale jest bardziej wymagająca przy układaniu. Nie byłem do końca pewien czy u mnie się sprawdzi.
Bunshinsaba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 03 paź 2017, 04:18

Re: Biała listwa przypodłogowa

Postautor: Bunshinsaba » 03 paź 2017, 04:22

Niezła sprawa z tą listwą. Mam jednak poradę: jeżeli lubisz samemu majsterkować to bardzo przydatne są piły stelitowane. Warto zwracać na to uwagę, bo to znak jakości pił. Bez tego ani rusz z obróbką drewna, czy metalu
KrzychuGóra
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 26 paź 2017, 08:03

Re: Biała listwa przypodłogowa

Postautor: KrzychuGóra » 26 paź 2017, 08:25

Moim zdaniem w dzisiejszych czasach najlepsze są białe listwy led, które tworzą nowy wygląd i nową atmosferę w naszym mieszkaniu. Warto inwestować w takie bajery ponieważ są one trwałe, są także energooszczędne i co najważniejsze stylowe. Jeżeli jesteś jedną z takich osób, która lubi mieć wszystko na czasie to jest to idealne rozwiązanie dla ciebie.
Meteora
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 08 sty 2018, 10:31

Re: Biała listwa przypodłogowa

Postautor: Meteora » 14 maja 2018, 11:30

Biała listwa może wyglądać ciekawie, ale wydaje mi się, że szara byłaby najbardziej uniwersalna i neutralna w tym wypadku. O zasadach dobierania listw przypodłogowych możesz poczytać np. tu http://odkryty.net/listwy-przypodlogowe-do-czego-sluza-jak-je-dopasowac-do-wnetrza , jest kilka sposobów dobierania tych elementów, głównie zależą one od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Biała listwa przypodłogowa

Postautor: monikabert90 » 13 mar 2019, 09:12

A skoro już o podłogach mowa, to co jest Waszym zdaniem lepszym rozwiązaniem - panele, podłoga drewniana czy może płytki drewnopodobne? Te ostatnie zyskują na popularności, oglądałam ostatnio takie na stronie https://www.paste-group.pl/fioranese/chevron-chic i również wpadły mi one w oko. Czy ktoś z was ma w mieszkaniu takie płytki? I jak się sprawdzają?

Wróć do „WNĘTRZE- ARANŻACJA I WYSTRÓJ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość