Czysta łazienka wskazówki

Aranżacja wnętrz, wystrój wnętrz, ciekawe pomysły na aranżacje, dekoracje, inspiracje, galeria jak urządzić wnętrza, porady, farby, kolorystyka kuchni, pomysły na aranżację łazienki.
urban
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 23 sie 2013, 10:48
Lokalizacja: Łęczna

Czysta łazienka wskazówki

Postautor: urban » 19 gru 2013, 13:06

Co pewien czas robimy porządki w łazience, bo są miejsca i zakamarki, których nie myjemy na co dzień. Takie elementy jak płytki na ścianach, elementy oświetlenia, kąciki i zakamarki wymagają dokładnego wyszorowania raz na jakiś czas. Może można już na etapie aranżacji łazienki wyeliminować problemowe do sprzątania miejsca?
mucha
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 20 lut 2013, 15:02
Lokalizacja: lublin

Re: Czysta łazienka wskazówki

Postautor: mucha » 20 gru 2013, 14:53

Oczywiście, że warto już na etapie aranżacji pomieszczenia zadbać, by jego wyposażenie było łatwe do utrzymania w czystości. Urządzając pomieszczenie wybierajmy produkty o prostej formie i gładkiej powierzchni, jak baterie Urban. Brak niepotrzebnych zagłębień czy rowków sprawia, że nie osiada w nich kamień i nalot z wody, a chromowane powierzchnie są łatwe do czyszczenia.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Czysta łazienka wskazówki

Postautor: dyskutantka » 21 gru 2013, 12:03

Z łazienką jest tak jak z każdym prawie pomieszczeniem. Jeśli np chodzi o moją łazienkę.Po każdym prysznicu,kafelki wycieram do sucha,bo woda chlorowana potrafi pozostawiać niezbyt ładne smugi,zresztą zależy też i od tego jaki kolor mają kafelki. Co jakiś czas przemywam także kafelki wodą z octem,bądź specjalnym płynem do kafelek w aerozolu - do kupienia w każdym większym supermarkecie - typu Kaufland,Lidl.
koralinka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2015, 21:25

Re: Czysta łazienka wskazówki

Postautor: koralinka » 20 lip 2015, 21:30

Ja mam ciemne włosy i zawsze na jasnych płytkach wyglądają okropnie, nie żeby wypadało ich bardzo dużo ale na jasnej podłodze widać je aż za bardzo. Dlatego projektując nową łazienkę wybrałam płytki, na których raczej nie powinno być widać zacieków, wlosów, ani kurzu, mianowicie wybrałam kolekcję Aruba z Ceramika Color: http://ilazienki.pl/plytki_ceramika_color_aruba,c_889. Poza tym planuję jak najmniej zakamarków i wszystko pochowane w szafkach aby nie "łapać" kurzu:)
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Czysta łazienka wskazówki

Postautor: dyskutantka » 21 lip 2015, 13:30

Niestety, ale kurz widać na każdych kafelkach bez względu na ich kolor.

Obrazek
Ola78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2016, 14:26

Re: Czysta łazienka wskazówki

Postautor: Ola78 » 11 lip 2016, 11:43

Nigdy nie wyeliminujesz w 100% takich miejsc. Będzie Ci się kurzyło za pralką, za sedesem... Płytek też nie kupisz takich, które nie będą się kurzyły. Lepiej wyposażyć się w taki zestaw http://leifheitsklep.pl/zestaw-do-mycia ... nek-p45921 i systematycznie, co najmniej raz w tygodniu go używać. ;)
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Czysta łazienka wskazówki

Postautor: dyskutantka » 11 lip 2016, 19:48

Jedyna rada - sprzątać każde pomieszczenie dokładnie, nie tylko łazienkę, bo to nasze i należy o to dbać,a nie pytać jakie kafelki,żeby nie było widać kurzu. Jak już widać kurz to oznacza jedno - łazienka nie jest sprzątana.
kaszka6
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 19 paź 2016, 15:01

Re: Czysta łazienka wskazówki

Postautor: kaszka6 » 09 sty 2017, 11:18

Najważniejsze to już na samym początku wszystko dokłądnie zaplanować. Dobrać dobrej jakości, łatwo zmywalne meble takie jak te, gładkie płytki, a łazienkę czyścić wysokiej jakości środkami.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Czysta łazienka wskazówki

Postautor: monikabert90 » 16 lut 2018, 20:50

Ja polecam raz na jakiś czas stosować środek do udrażniania rur. Wszelkie zanieczyszczenia, włosy, osad z mydła itp. - to wszystko się tam zbiera i może w przyszłości doprowadzić do zapchania kanalizacji, a tego raczej nikt by nie chciał . Dobrym środkiem do udrażniania kanalizacji jest np. Melt. Na stronie https://www.stankan.pl/czym-jest-melt/ możecie się o nim trochę więcej dowiedzieć. Pamiętajcie tylko, żeby przy stosowaniu tego typu środków zachować szczególną ostrożność i pod żadnym pozorem ich nie wdychać ;)

Wróć do „WNĘTRZE- ARANŻACJA I WYSTRÓJ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość