Urządzamy nowe mieszkanie - kolejność prac przy remoncie

Aranżacja wnętrz, wystrój wnętrz, ciekawe pomysły na aranżacje, dekoracje, inspiracje, galeria jak urządzić wnętrza, porady, farby, kolorystyka kuchni, pomysły na aranżację łazienki.
szam
Level 1
Level 1

Re: Urządzamy nowe mieszkanie - kolejność prac przy remoncie

Postautor: szam » 06 lip 2017, 12:29

My wybraliśmy mieszkanie do remontu, ale nadające się do zamieszkania. Prace wykończeniowe zleciliśmy firmie MIR-CAN CRAFT HOUSE i mieszkanie wygląda jak nowe.

jazd98
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: jazd98 » 27 lip 2017, 18:26

Tak naprawdę do wykończenie mieszkania Wrocław najlepiej wziąć firmę i nie martwić się kolejnością. Owszem, trzeba zapłacić, ale to się najczęściej zwraca w jakości :) No chyba, że się trafi na partacza.
Albinos
Level 1
Level 1

Postautor: Albinos » 09 sie 2017, 16:01

Na pewno trzeba pomyśleć o fajnych meblach! Moje ulubione to; https://milemaison.pl/seria-limenaprzepiękne i delikatne. Stylowe i nawiązuje do mojego
ulubionego stylu prowansalskiego!
Awatar użytkownika
jeżozwierz
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: jeżozwierz » 11 sie 2017, 11:53

Dobre rady, powinny się przydać osobom, które chcą zabrać się za remont, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Właśnie najlepiej zaczynać od rzeczy, których na pierwszy rzut oka nie widać, czyli kanalizacja oraz oświetlenie. Chodzi o to, że na tym etapie można robić poprawki praktycznie do woli, a jak już będziemy na ostatnim etapie, z pomalowanymi ścianami i położoną podłogą, to już pozamiatane. I rada co do pierwszeństwa remontu łazienki i kuchni jak najbardziej słuszna, bo to są najczęściej uczęszczane pomieszczenia w domu.
miracle
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: miracle » 18 sie 2017, 12:11

Na końcu zazwyczaj maluje się mieszkanie. Ja teraz sprawdzam ofertę hurtowni farb gdzie można negocjować ceny i sprawdzam jakie mają marki. Najbardziej interesuje mnie Tikkurila, malowałam nią kiedyś salon.
Albinos
Level 1
Level 1

Postautor: Albinos » 28 sie 2017, 11:29

Najlepsza jest ostatnia część, czyli dekorowanie :D Ja zamawiałem dodatki na stronce http://www.homedome.pl/ :)
MattBrody
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: MattBrody » 29 sie 2017, 08:02

Wiele inspiracji znalazłem w tym artykule: http://www.milankundera.pl/jak-sprawic- ... ciekawsza/ bardzo dużo z niego wyniosłem.
Awatar użytkownika
KrzakMiachał
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: KrzakMiachał » 07 wrz 2017, 12:15

Brak dobrego wyczucia stylu oraz potrzeba zmiany otoczenia rodzi różne pomysły w głowach osób posiadających małe mieszkania, z którymi zupełnie nie mogą sobie poradzić jeśli chodzi o odpowiednie urządzenie je. Dlatego warto skorzystać z usług firm, które projektują mieszkania.
Awatar użytkownika
KrzakMiachał
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: KrzakMiachał » 07 wrz 2017, 13:44

Skoro tworzymy swoje własne kreacje w mieszkaniu, to warto zapoznać się z tematem projektowania mebli kuchennych, często jest tak, że nie jesteśmy w stanie dopasować pomieszczenia do mebli, więc musimy robić na odwrót, czyli dopasować meble do pomieszczenia.
Ela78
Level 2
Level 2

Postautor: Ela78 » 08 wrz 2017, 13:36

Dobrze tym co już są po remoncie domu :) Ja jestem w trakcie i niestety jeszcze sporo przede mną . Ale najważniejsze że już znalazłam firmę która wykona mi garderobę taka jaką chce. I zanim skończę remont to już Panowie z firmy Szaf-Mix szafynawymiar.waw.pl w tym czasie zrobią i tylko przyjadą zamontują w domu. Dzięki temu nie będę miała w pokoju wnęki a będzie stała ładna szafa :D
aniaola37
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: aniaola37 » 25 wrz 2017, 16:38

Nie wiem czy ta kolejność jest aż taka istotna. Np. przy budowie domu od zera to jak najbardziej, ale remont. No może kto wie, może się myle :) Ja teraz wymieniam w domu bezpieczniki https://dlaelektrykow.pl/109-wylaczniki ... owopradowe bo mam jeszcze starą instalacje. Trochę roboty z tym jest ale nie musze tego robić przecież osobiście. Mam od tego odpowiednią ekipę
daniellozo
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: daniellozo » 10 paź 2017, 15:55

Przede wszystkim trzeba się zastanowić jaki styl chcemy mieć w mieszkaniu. Dobrze jest się zdecydować zanim zaczniemy urządzań osobno pokoje. Lepiej utrzymać względny ład i jednolitość w całym domu, bo potem może wyjść śmieszny efekt ;)
Awatar użytkownika
DorisAxline
Level 1
Level 1

Postautor: DorisAxline » 10 paź 2017, 21:52

Ja do swojego remontu mieszkania używałem farby do posadzek z tej firmy https://farbyspecjalistyczne.pl/produkt/posadzkowa-farba-epoksydowa-neopox-special/
Może komuś przyda się taka informacja :)
jjusti18
Level 2
Level 2

Postautor: jjusti18 » 13 paź 2017, 19:32

Fajnie, ale to od postaw będziecie robić ten remont? Jak tak to będziecie potrzebować pewnie produkty związane z branżą sanitarną, grzewczą, kanalizacyjną. A takie elementy słyszałam, ze warto kupić tutaj http://goodwork.com.pl . Jest to doskonała firma, posiadająca spore doświadczenie w tej dziedzinie i najlepiej wie jak sprostać oczekiwaniom klientów. Ich produkty są najwyższej jakości i są w pełni funkcjonalne.
Awatar użytkownika
harkor85
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: harkor85 » 13 paź 2017, 20:22

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów tego forum :)

Czy ktoś z Was miał już może styczność z jakąś naprawdę sprawdzoną firmą od montażu takich rzeczy jak okna, drzwi, rolety, bramy garażowe, moskitiery i markizy? Ja właśnie bardzo poważnie zastanawiam się nad wyborem jakiejś dobrej firmy i niezbyt niestety wiem na co się zdecydować. Trudność sprawia mi ogrom różnego rodzaju ofert w Internecie, przez co ciężko jest się zdecydować na tę najlepszą.

Z szybkiego reasearchu w Internecie moją szczególną uwagę przykuła ta oferta http://roleter.com.pl/ Zwróciłem uwagę na aż osiemnaście lat doświadczenia w branży, ilość Klientów i ilość wykonanych zleceń. Naprawdę wygląda to nieźle. Popatrzyłem sobie również na ich realizacje i nie da się ukryć, że robi to dość duże wrażenie.

Ale może mimo wszystko dalibyście radę mi coś jeszcze sprawdzonego w tym temacie polecić? Może ktoś z Was zna jakąś dobrą tego typu firmę z Katowic lub po prostu z województwa śląskiego? Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkiego rodzaju porady w tym obszarze temtycznym :)

Wróć do „WNĘTRZE- ARANŻACJA I WYSTRÓJ”