Rodzaje oświetlenia

Aranżacja wnętrz, wystrój wnętrz, ciekawe pomysły na aranżacje, dekoracje, inspiracje, galeria jak urządzić wnętrza, porady, farby, kolorystyka kuchni, pomysły na aranżację łazienki.
Awatar użytkownika
Alteza sufity napinane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2017, 15:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: Alteza sufity napinane » 11 sie 2017, 16:01

Jeśli mamy trudności z doborem oświetlenia w salonie, łazience czy korytarzu, zastanawiamy się czy wybrać żyrandol czy halogeny, to warto zainstalować sufit napinany.

Dzięki wykorzystaniu folii transparentnej (półprzepuszczalnej), źródłem światła może być sam sufit, który świecić będzie całą swoją powierzchnią. Warunkiem jest umieszczenie nad nim diod LED.

Obrazek
Roxi
Level 2
Level 2
Posty: 837
Rejestracja: 29 maja 2017, 11:17

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: Roxi » 20 sie 2017, 16:14

Żarówki i świetlówki LED, ale co ciekawe, również kominki z wkładem kominkowym z efektem płomienia LED znajdziecie w sklepie http://sklep.kominki-vector.pl . Warto się rozejrzeć, bo mają bardzo ciekawy asortyment.
MattBrody
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 28 sie 2017, 06:31

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: MattBrody » 28 sie 2017, 08:09

Oświetlenie led jest bardzo dobrym pomysłem do wykorzystania praktycznie wszędzie, sam mam wiele takich żarówek ledowych w pokojach, łazience, kuchni, przedpokoju. Dają na prawdę dobre, mocne i pewne światło. Nie przepalają się tak szybko jak zwykłe i pobierają mniej prądu.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: Arkadiusz1 » 02 wrz 2017, 16:16

Faktycznie, można to rozegrać na różne sposoby. Na pewno jednym z lepszych jest przeszukanie różnych sklepów internetowych i na bazie tego znalezienie najlepszej oferty. Ja na przykład w ten sposób doszedłem do sklepu https://www.filo-shop.pl/kategoria-prod ... lampy-loft który śmiało mogę każdemu polecać. Mają świetne lampy.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: danielozzo » 07 wrz 2017, 12:19

Dobry producent oświetlenia to podstawa. Nawet nie chodzi o szeroki asortyment, ale o jakość i gwarancję niezawodności.
kamill89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 27 wrz 2017, 11:43

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: kamill89 » 27 wrz 2017, 11:48

Ja polecam świetnego producenta oświetlenia http://www.lighting.philips.pl/systemy/ ... -odziezowe Oswietlenie do domu i nie tylko, do magazynów, hali sportowych, biur, ceny idealne, dla każdego, a lampy pasujące do każdego pomieszczenia :)
vika
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 02 lut 2017, 22:23

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: vika » 29 wrz 2017, 14:30

A podobają co powiecie u lustrach podświetlanych lampkami LED?
Widziałam na żywo takie rozwiązanie i wygląda super. Poniżej lustro podświetlane w ramie wykonywane na indywidualne zamówienie
http://www.lustrowramie.pl/lustro-podswietlane-w-ramie-614s-2/
MasnyMaseł
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 02 paź 2017, 08:05

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: MasnyMaseł » 03 paź 2017, 10:41

Ostatnio montowałem sobie w domu oświetlenie led, po tym jak znajomu powiedział mi, że u niego w firmie takie założyli i daje o wiele lepsze światło, są energooszczędne i posiadają wiele możliwości, takie jak regulacja tonu światła czy nawet samego koloru.
daniellozo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 30 wrz 2017, 19:41

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: daniellozo » 09 paź 2017, 11:13

Ciekawym rozwiązaniem są diody LED, które dodatkowo zmieniają kolor! Z kilku takich można stworzyć naprawdę innowacyjne oświetlenie, oryginalne i dopasowane do klimatu całego wystroju/dekoracji.
BrandonFlex
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2017, 12:53

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: BrandonFlex » 11 paź 2017, 12:20

Odpowiedni dobór oświetlenia jest podstawą do tego abyśmy czuli się wygodnie w naszym mieszkaniu. Musimy sami określić jakie oświetlenie lepiej do nas pasuje i jakie nam bardziej odpowiada. Chcemy albo było w domu przytulnie bądź nowocześnie i przytulnie. Czy chcemy coś wyeksponować czy po prostu chcemy doświetlić zacienione miejsca w domu.
Ola78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2016, 14:26

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: Ola78 » 23 paź 2017, 08:58

To prawda, że oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę. Sama teraz stoję przed wyborem lamp do nowego mieszkania. Nie wszędzie stawiam na światło punktowe, do wystroju będą mi bardziej pasować tradycyjne lampy. Znalazłam fajny sklep z oświetleniem: http://www.lampydlaciebie.pl/, chyba tutaj coś wybiorę. Zależy mi, żeby całe oświetlenie było z jednego sklepu, zaoszczędzę wtedy na dostawie, a wszystko będzie spójne i ładnie dograne.
BartoNaPanda
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2017, 13:28

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: BartoNaPanda » 23 paź 2017, 13:12

W dzisiejszych czasach króluje oświetlenie led, które bije na łeb na szyje wszystkie inne oświetlenia, dlaczego tak ? Odpowiedź jest prosta ponieważ oświetlenie led jest tanie w założeniu jak i w samym funkcjonowaniu, ponieważ pobór mocy przez lampy i taśmy led jest kilkukrotnie mniejsze niż zwykłe oświetlenie i nawet jest mniejsze od poboru mocy oświetlenia energooszczędnego.
klara26
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2017, 16:19

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: klara26 » 24 paź 2017, 16:29

Ja urządzam nowe biuro dla mojej firmy i oświetlenie spędza mi sen z powiek. Postawię chyba na lampy BPM , bo designem bardzo mi pasują do biura właśnie. Nowoczesne i proste, bez zbędnych udziwnień. Co sądzicie?
KrzychuGóra
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 26 paź 2017, 08:03

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: KrzychuGóra » 26 paź 2017, 08:09

Jeżeli lubisz oszczędzać na takich rzeczach jak oświetlenie przy czym chcesz zachować jakość światła, które emitują twoje żarówki, to polecam dla takich osób zawsze nowoczesne oświetlenie, które jest energooszczędne i zachowuję najlepsze cechy dobrego oświetlenia.
kate45
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2017, 23:21

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: kate45 » 26 paź 2017, 23:25

a myśleliście o oświetleniu trudno dostępnych miejsc w mieszkaniu, macie takie miejsca u siebie w domu, w artykule http://www.doomsmoker.pl/oswietlenie-trudno-dostepnych-miejsc/ znalazłam kilka inspirujących pomysłów. Ostatnio też pojawiły się w sklepach zintegrowane lampy ledowe, ciekawe co o nich myślicie

Wróć do „WNĘTRZE- ARANŻACJA I WYSTRÓJ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość