budowa domu - wybór okien

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
zuczek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 21 wrz 2017, 15:18

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: zuczek » 04 paź 2020, 14:59

Ja mam z Oknoplast i polecam. Kuzynka teraz też zamawiała od nich.
Vectra34
Level 1
Level 1
Posty: 362
Rejestracja: 19 lis 2017, 15:00

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: Vectra34 » 07 paź 2020, 15:35

Mam okna od strony wschodniej, co niestety jest dość wkurzające, kiedy budzi mnie słońce świecące prosto w oczy, a w pokoju jest gorąco. Zaglądałam dziś w ofertę szkła budowlanego firmy Vitroterm Murów S.A. https://www.vitroterm.pl/produkty/ Szczególną uwagę zwróciłam na szyby przeciwsłoneczne, które jak wyczytałam za zadanie mają, aby zapobiegać przegrzewaniu się pomieszczeń, co w konsekwencji obniża koszty klimatyzacji.
felicja44
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 28 lis 2016, 12:16

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: felicja44 » 17 paź 2020, 22:27

A Drutex? Czytam same pozytywy na temat okien i pvc i drewnianych od tego producenta. Sama zaraz będę szukała do domu, zależy mi tez na drzwiach więc chyba Drutex zostawiam.
remana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: 23 mar 2017, 19:49

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: remana » 18 paź 2020, 14:10

bubblegum
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 06 wrz 2020, 20:18

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: bubblegum » 20 paź 2020, 19:31

Ja większość informacji nt. budowy znajduję na blogu budowlanym pracowni, od której kupiliśmy projekt domu. Uważam, że ich porady są naprawdę nieocenione :) Okna też kupowaliśmy stosując się do wskazówek zawartych w ich artykule - https://www.mgprojekt.com.pl/blog/na-co ... pie-okien/ i jesteśmy zadowoleni, wiedzieliśmy na co zwracać uwagę :)
rreynolds
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2020, 15:15
Lokalizacja: Poznań

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: rreynolds » 25 paź 2020, 15:21

Czy grafitowe framugi są jeszcze modne?
zuoo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2020, 22:21

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: zuoo » 29 paź 2020, 22:25

Jak okna to najlepsze! producent okien
Magda78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2020, 11:28

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: Magda78 » 30 paź 2020, 11:30

Zanim zaczniesz budowę domu, przejedź się po hurtowniach aby porównac ceny, nawet jeżeli zakupami będzie zajmował się wykonawca. Dobrze mieć porównanie i zorientować się w cenach rynkowych. Ja ostatecznie wybrałam lokalną hurtownię TROPS z Torunia, ma również oddziały w innych miastach.
marcinexx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 12 lut 2019, 10:37

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: marcinexx » 05 lis 2020, 17:04

W nowoczesnych domach i rezydencjach coraz częściej stosuje się okna aluminiowe. Mogą mieć bardzo duże wymiary i wielkoformatowe szyby, które są obecnie modne w architekturze. Jeśli chodzi o kolor ram okiennych, to na czasie jest grafit czy antracyt, choć coraz częściej wybierany jest szary, popielaty czy nawet biały. Kolory ram muszą dobrze korespondować z bryłą budynku i odcieniem elewacji. W świętokrzyskim mogę polecić producenta okien aluminiowych R&M Alufasady ( http://rim.com.pl/pl/rezydencje/ ) Produkują stolarkę na bardzo trwałych i eleganckich systemach Schuco, które cechują się elegancko wąskimi ramami. Inną firmą okienną wartą polecenia jest CB Aluminium z Krakowa https://www.cbaluminium.com.pl/pl/#gallery
malwinapietrzak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 29 sie 2020, 21:54

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: malwinapietrzak » 09 lis 2020, 21:03

okna to bardzo ważna decyzja, dlatego powinna być odpowiednio przemyślana, bo to inwestycja na wiele lat. Polecam zajrzeć tutaj , gdyż firma Tradycja to prawdziwy specjalista jeśli chodzi o okna. Producent zapewnia, że jego produkty są wykonane z dbałością o każdy detal wykończenia i posłużą przez wiele długich lat. Każdy znajdzie coś w swoim stylu, kolorze i rozmiarze, gdyż wybór jest imponujący.
eugenia67
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 01 gru 2020, 13:00
Lokalizacja: Dobra

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: eugenia67 » 01 gru 2020, 13:04

Czy modne są jeszcze szare framugi okien?
elizax
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 10 maja 2018, 17:09

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: elizax » 20 lut 2021, 22:35

Koniecznie sprawdźcie sobie tą ofertę: https://plusprojekt.eu/okna/ to firma z Rzeszowa, która proponuje wiele opcji jeśli chodzi o okna. Ja zdecydowałam się właśnie na ich ofertę i z czystym sumieniem polecam. Świetna jakość, szybka realizacja zamówienia i pełen profesjonalizm w podejściu do klienta.
polaola
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 199
Rejestracja: 21 lis 2019, 12:27

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: polaola » 23 lut 2021, 16:28

Wiecie co, ja to zostawię w rękach fachowca, bo wierzę, że nikt lepiej od niego nie znajdzie dla mnie rozwiązania. U mnie to będzie nie kto inny, jak budowlaniec od męża. macie projekt, jaki według nas będzie pasował do nas najlepiej.
romana56
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 23 paź 2020, 19:00

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: romana56 » 30 kwie 2021, 11:08

Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: Kamilka75 » 14 maja 2021, 15:25

Chciałabym Wam coś w tym temacie odpowiedzieć, ale prawda jest taka, że nie do końca wiem, co i jak i dlatego zależy mi na tym, żeby jednak, mimo wszystko zostawić to Wam. Mogę za to powiedzieć, że projekt domu już wybraliśmy. Tu https://www.mgprojekt.com.pl/dom-na-poludniowej mamy coś ciekawego.

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość