Renowacja schodów

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
rozaluksemburg
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 14 gru 2018, 13:38

Renowacja schodów

Postautor: rozaluksemburg » 02 sty 2019, 12:55

Hej!
Mam takie pytanko, mianowicie: jak należy odpowiednio dbać o schody? Kupiliśmy ostatnio stary domek na wsi, żeby go wyremontować i zrobić z niego siedzibę letniskową. Schody na piętro są jednak w dość marnym stanie. Tutaj: https://www.sadolin.pl/pl/pomysly-i-por ... -w-pigulce wyczytałam, że w takich sytuacjach trzeba zrobić cyklinowanie. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? Jakieś konkretne środki albo coś?
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: Renowacja schodów

Postautor: Pestka » 23 sty 2019, 12:05

Mnie też czeka renowacja schodów ale zewnętrznych. Na razie sa położone płytki, które mają juz trochę lat, co więcej w zimie sa bardzo śliskie więc strach po nich wchodzić. Czytałam gdzieś, że bardzo dobrze sprawdza się klinkier na schody. Klinkier jest bardzo wytrzymały i na długo zachowuje ładny wygląd. Nie blaknie od słońca i nie pęka na mrozie. Ponadto nawet po deszczu nie robi się śliski bo nie jest polerowany. Jak myślicie, czy to dobre rozwiązanie?
Awatar użytkownika
DorisAxline
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:56

Re: Renowacja schodów

Postautor: DorisAxline » 25 sty 2019, 19:33

MonikaRab
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 02 sty 2019, 14:05

Re: Renowacja schodów

Postautor: MonikaRab » 04 lut 2019, 10:40

Witajcie, czy możecie polecić mi firmę oferującą cięcie betonu? Długo wahaliśmy się z mężem odnośnie rodzaju schodów, z początku miały być drewniane. Ostatecznie
zdecydowaliśmy się na betonowe. Szukamy firmy, która zajmie się wszystkim i przy okazji nie doprowadzi nas do bankructwa.
Awatar użytkownika
Ivvona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2019, 14:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Renowacja schodów

Postautor: Ivvona » 11 mar 2019, 14:38

Wydaje mi się, że pięknie wyglądającymi schodami są te z betonu architektonicznego, który jest w tych czasach bardzo modny. Spróbuj wyszukać w internecie. Znam firmę z Bielska, która wykonuje również wylewki betonowe.


_______________________________
beton Bielsko Biała
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Renowacja schodów

Postautor: monikabert90 » 29 sie 2019, 21:55

A zastanawialiście się może kiedyś, jak samemu odnowić schody drewniane? Okazuje się, że w dzisiejszych czasach są na to sposoby i wcale pomoc fachowców nie musi Wam być potrzebna ;) Wystarczy tak naprawdę tylko zaopatrzyć się w odpowiednie materiały.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Renowacja schodów

Postautor: ewelina8393 » 28 lis 2019, 07:34

Część prac, taką jak wiercenie w betonie powinna wykonać firma https://www.mmdiament.pl/o-firmie Zerknijcie sobie na ich usługi i sprawdźcie czy będą one odpowiednie dla Was. Wydaje mi się, że tak, ponieważ coraz to więcej osób po takie rozwiązania chętnie sięga. Szkoda by było robić wszystko na własną rękę i później wykonywać naprawdę szkód, bo nie mieliśmy o czymś pojęcia.
Adamek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2020, 20:23

Re: Renowacja schodów

Postautor: Adamek » 23 cze 2020, 20:43

Świetna firma, która zajmuje się cięciem betonu i nie tylko to https://www.mmdiament.pl/o-firmie/ Solidni. Konkretni. Wszytko solidnie i na czas.

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość