Grzyb w łazience

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
Awatar użytkownika
kleya
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2016, 09:02

Grzyb w łazience

Postautor: kleya » 21 gru 2018, 11:20

Mam pewien problem w mieszkaniu, a mianowicie w łazience zaczął wychodzić mi grzyb na suficie. To już któryś raz, kiedy się z nim zmagam. Korzystałam z różnych środków przeciwgrzybicznych i grzybobójczych, ale problem non stop nawraca. Jak wy sobie poradziliście z tym kłopotem?
Awatar użytkownika
katorga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2016, 16:14

Re: Grzyb w łazience

Postautor: katorga » 21 gru 2018, 11:35

Ogólnie jeśli chodzi o łazinke, to należy mieć na uwadze kilka rzeczy. Przede wszystkim w łazience jest bardzo istotna wentylacja pomieszczenia. Jeśli łazienka umiejscowiona jest w środku mieszkania i nie ma w niej okna, to najlepiej otwierać drzwi, żeby ją przewietrzyć. Po drugie warto zastanowić sie nad remontem sufitu i wykorzystaniem materiałów, które nie wchłaniają wilgoci.
Awatar użytkownika
oranzadka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2016, 10:54

Re: Grzyb w łazience

Postautor: oranzadka » 21 gru 2018, 12:14

Też mialiśmy w domu ten problem. Zamontowaliśmy wiatraczek, który miał wspomóc wentylowanie, ale efekt nie był zbyt zadowalający. Jakiś rok temu zdecydowalismy na remont łazienki i zamontowaliśmy w niej sufit napinany. Od tamtej pory nie mamy problemu z grzybem, bo sufit nie wchłania wilgoci.
Awatar użytkownika
kleya
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2016, 09:02

Re: Grzyb w łazience

Postautor: kleya » 27 gru 2018, 10:21

sufit napinany w łazience? Widziałam, że ludzie wykorzystują go w mieszkaniach, ale nie spodziewał się, że ktoś go zamontuje w łazience.
EmmiliaF
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 29 paź 2017, 08:59

Re: Grzyb w łazience

Postautor: EmmiliaF » 27 gru 2018, 12:46

Na pewno odpowiednia wentylacja jest tu podstawą, od tego powinniście zacząć jeżeli walczycie z grzybem. Ja teraz biorę się za generalny remont łazienki, to najwyższy czas na to. Mam już znalezioną ekipę remontową i znalazłam produkty do łazienek od https://krzemien.com.pl Na pewno też i coś do swoich łazienek tam znajdziecie.
Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Grzyb w łazience

Postautor: Mateo 77 » 28 gru 2018, 18:48

Niestety, ale czasem tak się zdarza. Właśnie dlatego warto mieć na uwadze fakt, że jeśli Was to spotka, to powinniście skorzystać ze wsparcia takich firm jak http://nord-help.com.pl/ które profesjonalnie usuwają całe zagrzybienie. To najrozsądniejsze wyjście, weźcie je pod uwagę. Chodzi przecież o Wasze zdrowie.
Awatar użytkownika
oranzadka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2016, 10:54

Re: Grzyb w łazience

Postautor: oranzadka » 31 gru 2018, 12:20

Sufit napinany ma te zaletę, że sprawdzi się bardzo dobrze w salonie, ale także w łazience czy nawet kuchni. Powłoka sufitu napinego jest wykonana z foli PCV. Czyli wilgoć nie wchłania sie w sufit, tylko skrapla na powierzchni. Po drugie, co według mnie jest równie istotne, sufity napinane pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego wyglądu łazienki. Można wykorzystać któryś z dostępnych systemów DPS. https://blog.dpsceilings.com/jak-urzadzic-lazienke/
Kopciuch89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2019, 13:53

Re: Grzyb w łazience

Postautor: Kopciuch89 » 08 sty 2019, 13:56

Grzyb raczej łatwo usunąć, są do tego specjalne środki, które można kupić w sklepie chemicznym. Ja też miałam nad prysznicem - wystarczyło popsikać kilka razy i nie było śladu ;) Jeśli jednak sytuacja jest poważna to zalecam skorzystania z usług profesjonalistów. Jak mieszkasz w Poznaniu to możesz zadzwonić do nich: http://fcs-sprzatanie.pl/ - są świetni :D
toddler00
Level 1
Level 1
Posty: 209
Rejestracja: 14 lis 2018, 10:32

Re: Grzyb w łazience

Postautor: toddler00 » 08 sty 2019, 15:23

Grzyby i pleśnie są zagrożeniem dla naszego zdrowia, a rozwijają się szczególnie w mało nasłonecznionych i wilgotnych miejscach. Po zlokalizowaniu u siebie w pokoju grzybni zacząłem szukać rozwiązań jak go usunąć. W internecie znalazłem informacje, że skuteczne czyszczenie grzyba ze ścian może przeprowadzić tylko w pełni przygotowana do tego firma. Czy znacie jakiś profesjonalistów godnych polecenia?
Awatar użytkownika
DorisAxline
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:56

Re: Grzyb w łazience

Postautor: DorisAxline » 25 sty 2019, 19:26

Warto w takich miejscach stosować specjalną farbę do wilgotnych pomieszczeń
https://farbyspecjalistyczne.pl/kategoria-produktu/beton-sciany-elewacje/pomieszczenia-wilgotne/
Awatar użytkownika
OlaCat
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2019, 13:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Grzyb w łazience

Postautor: OlaCat » 30 sty 2019, 13:50

Już trochę czasu minęło, jak w końcu poradziłeś sobie z tym problemem?
Awatar użytkownika
kleya
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2016, 09:02

Re: Grzyb w łazience

Postautor: kleya » 31 sty 2019, 21:53

No, prawie 2 jakby na to nie patrzeć. Koniec końców wybraliśmy ten sufit napinany z dps, ale w wersji tej najprostszej, czyli cały biały. do tego poszerzyliśmy trochę otwór z wentylacji i poki co po czarnych kropach ani śladu. Ale na wszelki wypadek trzymam środki do odgrzybiania. Jeśli nie na sufit, to do czyszczenia silikonu koło prysznica.
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Grzyb w łazience

Postautor: jjusti18 » 26 lut 2019, 17:47

No, grzyb w łazience to nic dobrego. Bo nawet może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Warto więc kupić sobie środek https://efektlotosu.pl/isokor-anty-ples ... -p-95.html zwalczający pleśń, czy grzyby w miejscach o dużej wilgoci. Warto pomyśleć nad jego zakupem. Słyszałam, że jest bardzo skuteczny.
Charlie12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2019, 20:38

Re: Grzyb w łazience

Postautor: Charlie12 » 11 mar 2019, 20:44

Grzyb zawsze pojawia się w momencie jak jest wilgoć, też mam obecnie z tym problem jednak czy ktoś z Was może mi doradzić czy warto w tym celu kupić pochłaniacz wilgoci HumiStop ? Zastanawiam się nad tym rozwiązaniem i chciałbym mieć pewność, że wszystko zadziała tak jak należy, z góry dziękuę za odpowiedzi
Awatar użytkownika
DorotaWal
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2019, 01:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Grzyb w łazience

Postautor: DorotaWal » 23 mar 2019, 02:05

Są firmy, które zajmuj się usuwaniem grzyba. Nie rób tego na własną rękę.

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość