Drzwi tarasowe

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
astr0
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 02 maja 2016, 09:46

Drzwi tarasowe

Postautor: astr0 » 25 cze 2018, 13:32

Zdecydowaliśmy się z żoną że rezygnujemy z balkonu na rzecz tarasu. Długo debatowaliśmy na ten temat, bo marzyło nam się wyjście z sypialni prosto na świeże powietrze, ale uznaliśmy, że taras na dole będzie bardziej funkcjonalny, chociaż niestety sporo. Z uwagi na to, że sam taras będzie miał około 25m2 chcielibyśmy zrobić fajne, szerokie przejście na niego. Szukam więc drzwi tarasowych, koniecznie przesuwnych. Jakieś rady za czym się rozglądać?
Awatar użytkownika
hemis
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 18 kwie 2016, 12:42

Re: Drzwi tarasowe

Postautor: hemis » 26 cze 2018, 13:20

Ja mam w domu drzwi tarasowe HST Premium firmy Oknoplast. Kupiłem je ze względu na izolację termiczną i energooszczędność. Przy okazji ładnie wyglądają i pasują do reszty stolarki w domu, co jest detalem, ale miłym. No i ważne było w sumie to, że dostępne były w antracytowym kolorze tak jak reszta moich okien.
astr0
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 02 maja 2016, 09:46

Re: Drzwi tarasowe

Postautor: astr0 » 28 cze 2018, 10:54

Zapomniałem napisać...zależy mi na niskim progu. W domu mieszka jedna osoba niepełnosprawna i chciałbym, aby się szybko i sprawnie potrafiła sama poruszać. Stąd też nacisk na to, żeby były przesuwne. Te drzwi dadzą radę?
Awatar użytkownika
szyderca78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2018, 17:13

Re: Drzwi tarasowe

Postautor: szyderca78 » 28 cze 2018, 12:41

A może warto poszperać w tej kwestii w Internecie. Sądzę, że to może być bardzo dobra opcja.
Awatar użytkownika
hemis
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 18 kwie 2016, 12:42

Re: Drzwi tarasowe

Postautor: hemis » 29 cze 2018, 16:07

Ja akurat załatwiałem niski próg ze względu na małe dzieci w domu. Oknoplast oferuje tzw. WinStep, próg o ok 20mm wysokości :) Wózek da bez problemu radę, w porównaniu z normalnym progiem te 2cm to prawie nic. W necie są różne opinie, a czasem potrafią być tak zagmatwane, że nie wiadomo co wybrać
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Drzwi tarasowe

Postautor: ewelina8393 » 08 sie 2018, 13:50

A ja szukam jakiejś najlepszej opcji na deski tarasowe - producent Może macie dla mnie jakieś fajne propozycje? Wiecie gdzie szukać fajnych producentów desek tarasowych? Jakie swoje własne wybrane firmy już mam, ale kłopot, z tym, na co się zdecydować cały czas się pojawia.
Robb
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2020, 13:17

Re: Drzwi tarasowe

Postautor: Robb » 03 lip 2020, 11:47

Też jestem na etapie szukania drzwi tarasowych :)
Zimnoch
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 24 kwie 2020, 12:32

Re: Drzwi tarasowe

Postautor: Zimnoch » 03 lip 2020, 11:50

Ja drzwi tarasowe mam od https://urzedowski.pl/produkty/drzwi-tarasowe/ drewniane. Super śmigają, nic się nie zacina, dobrze są wyciszone, płynnie się zamykają i otwierają. Do tego są szczelne i mimo iż zajmują całą ścianę, w pomieszczeniu nie jest chłodno :) Jak masz wątpliwości co najlepiej się u ciebie sprawdzi, to pomogą ci dobrać najkorzystniejszą opcję.

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość