Dobre ogrzewanie

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
bamiel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 30 lip 2018, 18:46

Re: Dobre ogrzewanie

Postautor: bamiel » 01 lis 2020, 04:46

Ja posiadam gruntową pompę ciepła od http://grupaeneco.pl/gruntowe-pompy-ciepla/ i jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania
murek99
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2020, 15:08

Re: Dobre ogrzewanie

Postautor: murek99 » 05 lis 2020, 16:32

Dobre ogrzewanie to przede wszystkim dobre grzejniki, ja podczas remontu domu wymieniłem wszystkie grzejniki na nowe, szukajac tych odpowiednich przejrzałem chyba oferty 50 sklepów i jednym z najtanszych okazzał się ten https://grzejniki-proterm.pl/
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Dobre ogrzewanie

Postautor: innocent » 08 lis 2020, 23:39

Warto zainwestować w panele fotowoltaiczne które będą nam produkować prąd i ciepło. Jest to spory wydatek, ale szybko się on zwróci. Poczytajcie sobie o tym na https://dzienniknaukowy.pl/nowe-technol ... oltaicznej , naprawdę warto zdecydować się na to rozwiązanie
mitril
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 10 lut 2020, 10:24

Re: Dobre ogrzewanie

Postautor: mitril » 12 lis 2020, 16:47

Pellet - nic innego bym nie zalecała :D Ja grzeję w mieszkaniu pelletem od maximer ale w swojej ofercie mają naprawde boigatą oferte pelletu w dobrych cenach
darrell.mccullough
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2020, 11:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobre ogrzewanie

Postautor: darrell.mccullough » 15 lis 2020, 11:59

Wybierając ogrzewanie powinniśmy zwrócić uwagę na to w jakim stopniu będzie ono wpływało na środowisko. Jest coraz więcej systemów ogrzewania pozwalających na ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Już sam system rekuperacji pozwala wiele zmienić, a jednocześnie zaoszczędzić.

__________________________________________
ekonomiczne ogrzewanie domu jednorodzinnego
robertool
Level 1
Level 1
Posty: 256
Rejestracja: 28 maja 2019, 11:03

Re: Dobre ogrzewanie

Postautor: robertool » 17 lis 2020, 13:06

Jeżeli zastanawiałeś się kiedyś jakie ogrzewanie będzie najlepsze dla twojego domu to zapoznaj się z ofertą http://darmowecieplo.pl dotyczącą instalacji fotowoltaicznej, która z powodzeniem ogrzeje cały twój dom.
mirmilek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: 07 sie 2018, 12:51

Re: Dobre ogrzewanie

Postautor: mirmilek » 08 gru 2020, 12:48

Dobrze, prawidłowo funkcjonujące ogrzewanie w domu to właściwie podstawa komfortu. Z drugiej strony od czasu do czasu każde nawet najlepszej klasy urządzenie czy instalacja hydrauliczna może ulec awarii i najczęściej niestety dochodzi do takowych w okresie grzewczym, czyli w czasie, w którym ogrzewanie funkcjonuje praktycznie nieustannie. Dlatego tego typu firmy jak In-serwis http://in-serwis.pl/ warto dbać pod uwagę, ta firma oferuje okresowe przeglądy instalacji grzewczych, żeby właśnie zminimalizować ryzyko awarii w okresie grzewczym.
Marco55
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 28 gru 2020, 11:03

Re: Dobre ogrzewanie

Postautor: Marco55 » 09 sty 2021, 09:28

Witam wszystkich zainteresowanych tematem, ponieważ chciałbym Wam polecić pewną oferte. Jakiś czas temu miałem problem z moją instalacją wodno-kanalizacyjną w moim domu, dlatego skorzystałem z usług bezinwazyjna naprawa rur kanalizacji i szczerze polecam ich ofertę wszystkim zainteresowanym.
bsanford
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2021, 15:09
Lokalizacja: Tychy

Re: Dobre ogrzewanie

Postautor: bsanford » 15 sty 2021, 15:20

Ja jestem bardzo zadowolony z podłogowego ogrzewania, chociaż wiem, że ma ono wielu przeciwników.
daniel36Wilk12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2020, 11:53

Re: Dobre ogrzewanie

Postautor: daniel36Wilk12 » 28 sty 2021, 17:10

Witam czy ktoś interesowała się czym takim jak zabudowy na kaloryfer: zabudowa kaloryfera. Ja niestety mieszkam w bloku i u mnie te grzejniki szpecą pokoje. Zamówiłem doskonałej jakości obudowy, dzięki czemu wyglądają o wiele lepiej. Czy wy stosujecie u Was takie rozwiązania. Napomnę że mam grzejniki rożnej długości i zrobili je na wymiar. Jestem bardzo zadowolony.
kolio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:13

Re: Dobre ogrzewanie

Postautor: kolio » 07 lut 2021, 20:15

Witam

Jak załatwiałem wszystko pod budowę domu to na targach trafiłem na firmę która zajmuje się ocieplaniem, klimatyzacją itp. Ogólnie zajmują się wszystkim żeby zaoszczędzić na np. ogrzewaniu. U mnie to się sprawdza . Dlatego pomyślałem że podam ich stronę jakby ktoś potrzebował bo wiem ile sam latałem żeby wszystko pozałatwiać https://www.eko-sowa.pl/porady/jak-zaos ... aniu-domu/ Monie pomogli.
xwelch
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 11 lut 2021, 13:50
Lokalizacja: Krasne

Re: Dobre ogrzewanie

Postautor: xwelch » 11 lut 2021, 13:52

Kiedy zachodzi konieczność utrzymania odpowiedniej temperatury powietrza, w miejscach o sporej kubaturze, w których nie można zamontować tradycyjnych form ogrzewania lub nie ma to sensu, bardzo często zastosowanie znajdują nagrzewnice wodne https://www.wentylatorysklep.pl/nagrzewnice-wodne,251.html. Rozwiązanie to jest szeroko stosowane w przemyśle, rolnictwie i produkcji, chociaż równie dobrze sprawdza się w biurach, przestrzeniach użyteczności publicznej, a nawet mieszkaniach.
Awatar użytkownika
tlumacze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 09 maja 2018, 09:12

Re: Dobre ogrzewanie

Postautor: tlumacze » 24 lut 2021, 15:30

hej jeśli rozważasz zmiany ogrzewania pomyśl o fotowoltaice - wg mnie to super opcja szczególnie jeśli chodzi o sektor b2b bo można solidnie zaoszczędzić na prądzie - polecam Ci Asenergy to dobra fotowoltaika dla firm - wg mnie najlepsza na rynku hurtownia fotowoltaiczna - znajdziecie tam naprawdę profesjonalne konstrukcje fotowoltaiczne.
babydajna
Level 1
Level 1
Posty: 240
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:28

Re: Dobre ogrzewanie

Postautor: babydajna » 08 mar 2021, 17:31

Ogrzewanie pompą ciepła (polecam pompy Apic - super stosunek ceny do jakości), a jeszcze lepiej jeśli na dachu są dodatkowo zamontowane PV. Wtedy ogrzewanie i prąd bytowy mamy za darmo.
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Dobre ogrzewanie

Postautor: Kamilka75 » 19 mar 2021, 13:36

Fakt jest taki, że ja nie do końca wiem, jakie ogrzewanie warto mieć, dlatego jestem w stanie zostawić temat, a dopytać o coś innego. Czy Waszym zdaniem warto jest mieć jednocześnie eko ogrzewanie i eko pobór wody? A dokładniej pompy głębinowe ze studnią i hydrofor? Jak to widzicie? A może jedno do drugiego powinno być podłączone? Co wy na to?

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość