ubezpieczenie domu

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
pepperoni
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 04 paź 2017, 11:44

ubezpieczenie domu

Postautor: pepperoni » 13 gru 2017, 09:38

Gdzie macie ubezpieczone swoje domy, mieszkania? Szukam jakiegoś dobrego ubezpieczyciela, który nie bedzie robił problemów z wypłatą polisy i też żeby ubezpieczenie obejmowało wiele opcji.
koro
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:14

Re: ubezpieczenie domu

Postautor: koro » 08 sty 2018, 11:57

Mamy mieszkanie ubezpieczone w conrordii, wybraliśmy taką oferę która obejmuje chyba wszystkie mozliwe zdarzenia, trzeba dokładnie przemyśleć sprawę, bo sporo osób robi błąd chcąc zaoszczedzić wybiera opcję ubezpieczenia sprzetu na kwotę w jakiej aktualnie będize a nie na taką za którą kupili, potem zdziwienie że odszkodowanie jest niższe i nie można odkupić wszystkich rzeczy.
werona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 11 gru 2017, 14:39

Re: ubezpieczenie domu

Postautor: werona » 20 kwie 2018, 14:44

Ja ubezpieczam od jakiegoś roku. Pewnie bym do tej pory się nie zdecydowała na ubezpieczenie, gdyby nie sytuacja, która mnie spotkała, a mianowice w ubiegłym roku w moim domu wybuchł pożar. Dom nie spłonął całokwice dzięki szybkej interwencji służb, ale straty były ogromne. Dodam, że dom nie był ubezpieczony także o pieniądzach mogliśmy zapomnieć. Na szczęście trafiliśmy na tanią firmę remontową z Zabrza, , która nam pomogła w remoncie domu po pożarze. A jeśli chodzi o ubezpieczenie domu, to mamy wykupioną polisę w PZU
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: ubezpieczenie domu

Postautor: monikabert90 » 23 maja 2018, 10:43

W kwestii ubezpieczeń na pewno warto porównać sobie oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jednak jest ich w Polsce obecnie tak dużo, że mało kto ma na to czas i ochotę. Dlatego własnie powstały multiagencje ubezpieczeniowe, w których specjaliści potrafią dopasować najlepsze ubezpieczenie dla klienta, zarówno na dom, jak i na samochód, firmę, życie czy też zdrowie. Na http://fullpolisa.pl/kontakt/ możecie się skontaktować z jedną z takich właśnie działających w naszym kraju multiagencji z dużym doświadczeniem i uzyskać tam fachową poradę :)
karolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 18 maja 2018, 21:41

Re: ubezpieczenie domu

Postautor: karolka » 28 maja 2018, 21:08

Jeśli jesteś zależy Ci na pewnym ubezpieczycielu, który nie będzie robił problemów z wypłatą świadczeń najlepiej w pierwszej kolejności dobrać odpowiedni rodzaj ubezpieczenia, żeby później nie było niespodzianek. Ja aby uniknąć podobnych sytuacji, spotkałam się z Panią Edytą z Ubezpieczenia Warszawa która jest mega sympatyczna, a do tego rzeczowo wszystko wyjaśni i zaproponuje różne warianty, a ostateczna decyzja zawsze będzie należała do Ciebie :)
Awatar użytkownika
JudytaMarciniak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2019, 14:42
Lokalizacja: Głogów

Re: ubezpieczenie domu

Postautor: JudytaMarciniak » 10 mar 2019, 14:50

Powiem szczerze, że dobrze jest znaleźć odpowiedniego ubezpieczyciela, warto ubezpieczyć dom przed pożarem i innymi niefortunnymi zdarzeniami. Jednak dobrze jest również pamiętać o o różnych rzeczach, które pomogą nam uratować dom w momencie pożaru takich jak np. gaśnica.



sprzęt pożarniczy
Mari
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 11 lip 2018, 07:22

Re: ubezpieczenie domu

Postautor: Mari » 26 kwie 2019, 16:46

Z tym, że nie jest to takie łatwe. Jedna firma ma dobra ofertę na ubezpieczenie domu, inny na ubezpieczenie na życie, a jeszcze inny ma dobrą ofertę na OC czy AC. Ja nigdy nie mam czasu, ani tak naprawdę ochoty, by przebijać się przez te wszystkie oferty. Dlatego zawsze, wszystkie ubezpieczenia, które muszę wykupić, wykupuję przez firmę https://www.facebook.com/pages/category ... 669189099/ . Dzięki temu mam wszystko podane na tacy, a ja tylko wybieram, która oferta mi faktycznie pasuje. Wszystko wygodnie, bez stresu, bez wysiłku z mojej strony - czyli tak jak lubię.
LaReina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 lut 2019, 10:09

Re: ubezpieczenie domu

Postautor: LaReina » 19 cze 2019, 20:15

Powiem tak, trzeba często zwrócić też uwage co mamy zapisane w umowie. BYł np przypadek, ze był pożar domu, a potem ubepzieczyciel nie chciał wypłacić odszkodowania. Jak zwrócisz się do odpowiedniej kancelarii jak np tutaj to odzyskasz pieniądze szybko jak np tutaj https://voxveritas.pl/odszkodowanie-za- ... -gornicza/
OECompensa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2019, 12:10

Re: ubezpieczenie domu

Postautor: OECompensa » 25 lip 2019, 11:19

Dobra polisa powinna składać się z kilku podstawowych elementów: ochrony mienia na wypadek zdarzeń losowych (m.in. przepięcie, pożar), kradzieży z włamaniem, a także z OC w życiu prywatnym (np. gdy zalejemy sąsiada, ubezpieczyciel wypłaci za nas odszkodowanie) i assistance (pomoc fachowców, np. ślusarza czy hydraulika). Kluczowe przy wyborze ubezpieczenia jest ustalenie sum, do których ubezpieczyciel będzie nas chronił. Trzeba zwrócić uwagę, aby podana w polisie wartość mieszkania i jego wyposażenia nie była niższa niż w rzeczywistości. Jeżeli nie jest Pan pewny, jakie elementy ochrony wybrać, polecam zakup u doradcy, który na pewno odpowie na wszystkie pytania. Więcej o ubezpieczeniu mieszkania przeczyta Pan także na stronie internetowej www.compensa.pl.
chacman14
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 09 mar 2019, 17:28

Re: ubezpieczenie domu

Postautor: chacman14 » 26 lip 2019, 18:55

Większość z nas marzy o własnym domu lub mieszkaniu . Ze swojej strony chciałbym Wam polecic stronę http://naszepiaseczno.pl/news/108962/co ... -budowlane , gdzie dowiecie sie sporo informacji odnosnie ubezpieczenia budowlanego . Wszelkie informacje macie na stronie .
Pulos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 17 gru 2016, 23:46

Re: ubezpieczenie domu

Postautor: Pulos » 16 sie 2019, 16:35

Moim zdaniem, ubezpieczenie mieszkania warto mieć, żeby zabezpieczyć się przed nieoczekiwanymi wypadkami. Nie chodzi mi nawet o pożar domu lub włamanie, ale o sytuacje które mogą przytrafić się każdemu. Załóżmy np., że z twojej pralki na skutek awarii wylała się woda, a zalany nią parkiet zaczął gnić od nadmiaru wody. Koszt wymiany parkietu bez ubezpieczenia w mojej sytuacji byłby ogromny, a tak koszty te pokryje ubezpieczenie mieszkania od zalania. Dodam tylko jeszcze, że warto przed zakupem ubezpieczenia skorzystać z porównywarki cen https://ubea.pl/formularz/nieruchomosci/, aby poznać wszystkie korzystne oferty towarzystw ubezpieczeniowych.

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość