Ogrzewanie elektryczne

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
JacekBrzezinski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2016, 20:04

Ogrzewanie elektryczne

Postautor: JacekBrzezinski » 04 wrz 2017, 13:08

Czy są tu osoby które użytkowały tego typu ogrzewanie? Zdaję sobie sprawę, że zaraz ktoś napisze, że takie ogrzewanie jest drogie, że gaz lepszy albo węgiel itd. Problem w tym, że nie mam miejsca na kotłownię (ani ochoty na zabawę w palacza), a gazu w okolicy nie ma. A prąd to każdy ma dostępny i nie ma z tym problemu.
Paula267
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:17

Re: Ogrzewanie elektryczne

Postautor: Paula267 » 05 wrz 2017, 20:49

Nie jestem właścicielką takiej instalacji ale miałam z nią styczność w pensjonacie, w którym mieszkałam podczas wakacji. Panele świetnie wtapiały się we wnętrzu i nie szpeciły ścian jak tradycyjne grzejniki. Podczas chłodnych dni, a niestety na takie trafiliśmy będąc nad morzem, wiało i lało, korzystaliśmy z tego ogrzewania. łatwa obsługa sterowania, komfortowe ciepełko, a co najważniejsze opłata za to była niewielka (ogrzewanie było dodatkowo płatne w najmu), a nie tak jak się powszechnie uważa, że są to kolosalne wydatki. Wzięliśmy nawet namiar na firmę, która wykonywała ta instalacje grzewczą gdyż sami planujemy remont ogrzewania u siebie i kto wie może zdecydujemy się właśnie na takie rozwiązanie.
Aneta44
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwie 2017, 20:27

Re: Ogrzewanie elektryczne

Postautor: Aneta44 » 07 wrz 2017, 13:39

Też spotkałam się z takim ogrzewaniem na wakacjach,ale ja akurat byłam w górach.Rzeczywiście panele o wiele ładniej prezentują się na ścianie niż tradycyjne kaloryfery.W pokojach było ciepło,a koszty ogrzewania nie były jakieś wygórowane.Gdybym teraz inwestowała w nowe ogrzewanie to chyba zainwestowałabym właśnie w panele.
rybka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:12

Re: Ogrzewanie elektryczne

Postautor: rybka » 12 wrz 2017, 13:52

Panelowe ogrzewanie na podczerwień maja w swym mieszkaniu moi rodzice. Są bardzo zadowoleni prostotą obsługi jak i ciepłem, które uzyskują w sezonie grzewczym. Możliwość ustawiania różnych temperatur w poszczególnych pomieszczeniach bardzo im odpowiada. Instalacje wykonywała im firma z Rokietnicy Eco Partner. Fantastyczny wykonawca instalacji i producent paneli. Panele wykonywane z polskich produktów charakteryzują się wysoką jakością. Rachunki bardzo przystępne i co najważniejsze można je podejrzeć na stronie firmy.
Kopiko90
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 19 mar 2016, 13:06

Re: Ogrzewanie elektryczne

Postautor: Kopiko90 » 27 wrz 2017, 12:34

Ogrzewanie elektryczne jest chyba drogie co? Sam nie wiem też się zastanawiam jakie montować u babci, wiele rozmów prowadzę, dużo osób poleca gazowe, a co do produktów polecają tą firmę https://www.immergas.pl/Gdzie-kupic/Dystrybutorzy , powiem Wam ,że to gazowe do mnie przemawia szczególnie w połączeniu z pompą.Podobno ogrzewanie jest wtedy bardzo wydajne i oszczędne.
JacekBrzezinski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2016, 20:04

Re: Ogrzewanie elektryczne

Postautor: JacekBrzezinski » 03 paź 2017, 11:10

@Kopiko90 ale gaz i pompa ciepła? To przecież dwa różne systemy, zupełnie odmienne. Pompa ciepła działa na prąd. No ale cena instalacji jest bardzo wysoka. Zanim to się spłaci to może się okazać, że będziesz szukał już czegoś nowego. Panele na podczerwień właściwie nie mają żadnych wymagań. Mocujesz, podłączasz do prądu (a przecież prąd to w każdym domu jest) i działa. Do gazu musisz mieć przyłącze, musisz mieć rozprowadzoną instalację CO, grzejniki itd. To wszystko generuje koszty. A w użytkowaniu nie jest aż tak taniej. Ostatnio nawet słyszałem, że planują wprowadzić dodatkową taryfę dla tych, co ogrzewają prądem. Ma być taniej niż na G12w. Ciekawy jestem co wymyślą.
Awatar użytkownika
Kubalek3
Level 1
Level 1
Posty: 306
Rejestracja: 10 lis 2016, 14:29

Re: Ogrzewanie elektryczne

Postautor: Kubalek3 » 12 paź 2017, 11:30

ogrzewanie elektryczne to zdecydowanie dobry wybór, różne opinie krążą na ten temat, ale ja jestem zwolennikiem :D Warto tylko postawić na dobre grzejniki, żeby faktycznie nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z ich częstą wymianą. My mamy w domu coś takiego ze sklepu Hydro Termo i warto kupić chociażby za solidne wykonanie: http://hydrotermo.pl/technika-grzewcza/grzejniki-elektryczne
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Ogrzewanie elektryczne

Postautor: monikabert90 » 13 paź 2017, 14:53

Teraz każdemu zależy na tym, aby maksymalnie ograniczyć koszty ogrzewania domu, co jest jak najbardziej zrozumiałe.
Ostatnio czytałam interesujący artykuł pt "Jakie instalacje grzewcze obniżą rachunki za ogrzewanie domu - nowoczesne systemy grzewcze" na stronie z poradami budowlanymi, na którą trafiłam przypadkiem - https://www.budogram.pl - polecam sobie poprzeglądać, jest tam naprawdę dużo wskazówek dotyczących budowy i remontu domu oraz jego ogrzewania.
yimunifan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2017, 12:09

Re: Ogrzewanie elektryczne

Postautor: yimunifan » 23 paź 2017, 12:15

Polecam firm Gdw producenta grzejników elektryczny oraz dekoracyjnych, solidny produkt i solidny cena
pepperoni
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 04 paź 2017, 11:44

Re: Ogrzewanie elektryczne

Postautor: pepperoni » 16 gru 2017, 15:35

Dobra alternatywą dla ekogroszku jest tez pellet, coraz bardziej popularny się robi, na pewno mniej brudzi i po spaleniu zostaje po nim mniej popiołu, rodzice na takie ogrzewaie ię zdecydowali i są zadowoleni, zamawiam im pellet z epellety.pl
socha_nina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2017, 15:27

Re: Ogrzewanie elektryczne

Postautor: socha_nina » 21 gru 2017, 15:33

jasiek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:02

Re: Ogrzewanie elektryczne

Postautor: jasiek » 10 sty 2018, 15:48

Możesz jeszcze zamontować pompę ciepła. Taka pompa oczywiście potrzebuje prądu na rozruch do działania, ale w sumie jest ona na energie odnawialną. Tak więc rachunki nie będą za wysokie. A patrząc na ceny pomp z https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/ to też nie są one jakieś horrendalnie wysokie. Dzięki czemu szybko wychodzi się na swoje. Koszt takiego ogrzewania z pompy ciepła w skali roku jest taki mały, że raczej ludzie mówią iż jest to darmowe ogrzewanie. Ja sam nie mam, ale tak słyszałem.
Awatar użytkownika
Atlantic Polska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 03 kwie 2017, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie elektryczne

Postautor: Atlantic Polska » 31 sty 2018, 14:55

W przypadku grzejników elektrycznych polecam nasze produkty. Są one wyposażone w czujniki ruchu, światła i otwartych okien, dzięki czemu obniżają temperaturę, gdy niema nikogo w domu, jest noc lub podczas wietrzenia. Poza tym sterować nimi można za pomocą aplikacji mobilnej Cozytouch w telefonie.

https://www.atlantic-polska.pl/produkty/
Obrazek
energetyk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2018, 13:50

Re: Ogrzewanie elektryczne

Postautor: energetyk » 13 kwie 2018, 14:01

Przy ogrzewaniu elektrycznym warto zamontować panele fotowoltaiczne, dzięki czemu wydatki za prąd znacznie się zmniejszą. Sami w domu posiadamy takie rozwiązanie i jesteśmy w 100% zadowoleni :)
PawełG
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 09 maja 2017, 10:29

Re: Ogrzewanie elektryczne

Postautor: PawełG » 05 maja 2018, 21:42

Ja bardzo sobie chwalę ogrzewanie kominkowe. W domu jest naprawdę bardzo ciepło i nie kosztuje nas to dużo :) Decydując się na takie ogrzewanie trzeba pomyśleć też o odprowadzaniu spalin, ja wszystko nabyłem w Galerii Kominków http://www.galeriakominkow.pl/produkty/odprowadzanie-spalin.html . Konsultanci pomogli mi wszystko dobrać i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z tej metody ogrzewania.

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość