Ogrzewanie domu

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
jasiu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 10 wrz 2015, 12:02

Ogrzewanie domu

Postautor: jasiu » 23 sie 2017, 13:45

Czy ktoś z Was spotkał się z ogrzewaniem domu pelletem?? Warto zainteresować się tego typem ogrzewania?
barbab
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 24 paź 2017, 22:53

Re: Ogrzewanie domu

Postautor: barbab » 26 paź 2017, 21:00

Pierwszy raz słyszę o takim rozwiązaniu. Będę musiała poczytać więcej na ten temat. My w domu mamy ogrzewanie podłogowe, kiedy je wybieraliśmy to było dla nas najlepsze rozwiązanie i po dziś dzień jesteśmy z niego zadowoleni. Dom mamy skończony, natomiast ogród jest niezagospodarowany i nie daje mi to spokoju. Chciałabym tam swtorzyć miejsce spotkań dla rodziny i znajomych. Myślałam o kupnie basenu ogrodowego produkcji Pool Design Company Co o tym sądzicie? Moim zdaniem sprawdzi się zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
pepperoni
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 04 paź 2017, 11:44

Re: Ogrzewanie domu

Postautor: pepperoni » 18 gru 2017, 12:04

Warto, pellet jest coraz popularniejszy sposób ogrzewania, rodzice przeszli z wegla na pellet i są zadowoleni, w kotłowni czyście, nic sie nie pyli, po spaeniu zostaje bardzo malo popiołu, oni kupują ze stelmetu
Dado2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2019, 11:03

Re: Ogrzewanie domu

Postautor: Dado2 » 14 sty 2019, 11:43

Pellet jest bardzo popularnym paliwem, który sprawdza się chyba u wszystkich moich znajomych. Mnie natomiast bardzo ciekawi opalanie antracytem. Tutaj http://www.kinvestments.pl/oferta/sprzedaz-antracytu jest napisane, że był chętnie wykorzystywany do ogrzewnictwa budynków. Stosuje się go jeszcze w tym celu?
frytka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 18 sty 2019, 09:32

Re: Ogrzewanie domu

Postautor: frytka » 29 sty 2019, 09:56

a co z ogrzewaniem na prąd? opłaca się jeszcze w ogóle?
Awatar użytkownika
jarekradom
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2017, 23:53

Re: Ogrzewanie domu

Postautor: jarekradom » 02 lut 2019, 22:23

Anka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2018, 14:17

Re: Ogrzewanie domu

Postautor: Anka » 10 lut 2019, 16:00

jeszcze lepiej jak dołożysz do tego instalacje fotowoltaiczną (dla orientacji coś takiego http://pvprojekt.com/realizacje/) wtedy nie musisz się martwoć wysokimi rachunkami za prąd
Deyna23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 12 lut 2019, 23:45

Re: Ogrzewanie domu

Postautor: Deyna23 » 25 lut 2019, 21:43

Słuchajcie a jest tutaj ktoś kto ma taki swój budynek mieszkalny czyli coś jak kamienice? Ja zastanawiam się nad modernizacją budynku. Jest dosyc stary, otrzymałam go w darowiźnie pod po moim dziadku. Narazie mamy osobno centralne osobno ciepła woda, a gdyby to tak wszystko połączyć w coś takiego jak np. ciepło sieciowe? https://www.fortum.pl/dla-klienta-bizne ... o-sieciowe ? Ma ktoś coś podobnego? Taka ciepła woda i ogrzewanie w jednym wygląda dobrze, tylko pytanie jak to z rachunkami wygląda
maszynka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2019, 01:06

Re: Ogrzewanie domu

Postautor: maszynka » 11 mar 2019, 00:58

A nie chcielibyście zrobić u siebie ogrzewania podłogowego? Mi wiele osób takie doradzało i w rezultacie się skusiłem. Znalazłem firmę, która robi takie posadzki anhydrytowe Łódź i muszę powiedzieć, że rzeczywiście takie ogrzewanie to świetna sprawa. Izolacja jest super, ciepełko się utrzymuje. No świetnie!
SaraUrman
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2019, 11:06

Re: Ogrzewanie domu

Postautor: SaraUrman » 20 mar 2019, 09:36

A ja z kolei potrzebuję montaż klimatyzacji wykonany przez jakąś dobrą ekpię - ma ktoś kogoś do polecenia? Chętnie bym skorzystała z pomocy :)
Fachowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:39

Re: Ogrzewanie domu

Postautor: Fachowiec » 22 mar 2019, 13:32

cze,
jak myślicie o remoncie dachu lub jego kryciu to polecam zadbać o odpowiednie ocieplenie, ja skorzystałem z pomocy ekipy dekarskiej TRAFFIC http://www.traffic-blachy.pl/uslugi/ To oni wykonali mi śliczny, solidny i ocieplony od wewnatrz dach dwuspadowy pokryty blachodachówką :) Sprawdźcie ich ofertę- warto! :hurra:
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Ogrzewanie domu

Postautor: Ela78 » 26 mar 2019, 10:04

W najbliższym czasie wybieram piec na groszek, problemem jest wybór sterownika. Poprzeglądałam kilka stron producentów, aukcji oraz tego typu źródła i zastanawiam się nad jednym z takich sterowników od firmy Salus Controls. I tu kieruje pytanie do ogółu: Czy ktoś miał styczność z tymi sterownikami ? Nie ukrywam, że jednym z atutów tych sterowników jest ich cena i jakość a sporo czytałam o nich na ich stronie FB.
Adelana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 21 lut 2019, 12:11

Re: Ogrzewanie domu

Postautor: Adelana » 30 mar 2019, 17:18

Ja wymieniałam kocioł w tamtym roku. Wcześniej miałam na ekogroszek, ale już absolutnie nie chciałam się w to bawić. To duży kłopot taki kocioł. Zdecydowałam się na ogrzewanie gazem i kupiłam taki kocioł gazowy - https://bongioanni.pl/play/. Jest to kocioł kondensacyjny, czyli ekonomiczny. Co ważne ma gwarancje na 5 lat i jest to produkt europejski. Poza tym jest to kocił dwufunkcyjny, czyli po prostu oprócz tego, że ogrzewa dom, zapewnia także w komfortowy sposób ciepłą wodę użytkową. Jest to naprawdę wygodne i tak naprawdę tanie rozwiązanie.
miroo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 03 kwie 2019, 12:59

Re: Ogrzewanie domu

Postautor: miroo » 03 kwie 2019, 13:23

Ja zainwestowałem w rekuperacje i jestem ciekaw czy faktycznie to się będzie tak opłacać jak mi mówili. Z tego co rozmawiałem z innymi ludźmi na różnych forach to jest to opłacalne i całkiem dobrze się sprawdza.
zigi11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2019, 20:24

Re: Ogrzewanie domu

Postautor: zigi11 » 09 kwie 2019, 21:14

Fajnym rozwiązaniem jest pompa ciepła, która przy ocieplonym budynku będzie generowała realne oszczędności. Nikomu chyba nie trzeba polecać alternatywnych, ekologicznych źródeł ciepła. Polecam firmę https://ekofachowcy.pl/, która doradzi najlepsze dla nas rozwiązanie ale również pomoże w uzyskaniu dofinansowania. A jeżeli zainwestujemy do tego w fotowoltaikę to wówczas bardzo odczujemy różnicę w rachunkach a przede wszystkim nie będziemy zależni od dostawców mediów, którzy co rusz serwują podwyżki.

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość