Mieszkanie od dewelopera czy rynek wtórny?

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
Marko33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 20 gru 2015, 14:59

Re: Mieszkanie od dewelopera czy rynek wtórny?

Postautor: Marko33 » 05 gru 2017, 17:27

Ja również mogę poprzeć większość osób, które się wypowiedziały, bo mieszkanie z ryku pierwotnego, to po prostu inwestycja w coś pewnego, a do tego nowoczesnego. Właściwe w nowym budownictwie standardem są spore balkony czy nawet tarasy, do tego miejsca w garażu czy rekuperacja, która pozwala nam zawsze utrzymać odpowiednią temperaturę w domu. Nieruchomości tego typu http://www.enklawamorelowa.pl/ , to należą zdecydowanie do tych luksusowych, szczególnie w Krakowie jest nimi duże zainteresowanie, więc może pójdź właśnie w tę stronę. Co o tym sądzisz?
Ola78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2016, 14:26

Re: Mieszkanie od dewelopera czy rynek wtórny?

Postautor: Ola78 » 07 gru 2017, 13:00

Wiadomo, że mieszkanie od dewelopera to najlepsza decyzja :) A my dodatkowo będziemy kupowali mieszkanie z ogrodem we Wrocławiu. od zawsze nam się takie marzyło i znaleźliśmy inwestycje Kryształowa 2 która idealnie spełnia nasze oczekiwania. Takie połączenie mieszkania z domem gdzie latem można wyjść sobie na swój ogródek i poleżeć na leżaczku :)
kitka66
Level 2
Level 2
Posty: 604
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:23

Re: Mieszkanie od dewelopera czy rynek wtórny?

Postautor: kitka66 » 13 gru 2017, 10:20

Dla mnie zdecydowanie rynek pierwotny, wolę takie mieszkanie od A do Z urządzić po swojemu bez konieczności robienia remontu bo to jednak dodatkowe koszta.
Co do samych deweloperów to w Krakowie warto zerknąć na tą ofertę http://www.mieszkania.inter-bud.pl/. Dużo interesujących inwestycji, fajne lokalizacje i co najważniejsze rozsądne ceny za metr.
Awatar użytkownika
mund
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 13 gru 2017, 17:23

Re: Mieszkanie od dewelopera czy rynek wtórny?

Postautor: mund » 14 gru 2017, 14:34

Obie opcje są dobre, trzeba także znać specyfikację rynku nieruchomości. Rynek wtórny umożliwia nam najczęściej natychmiastowe pozyskanie nieruchomości, developerzy zazwyczaj każą czekać. Oczywiście nowe mieszkanie jest dużo bardziej wartościowe niż to pochodzące z rynku wtórnego. Nie zapominajmy jednak o cenach nowych mieszkań, jakie systematycznie rosną.
marcin123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2018, 17:48

Re: Mieszkanie od dewelopera czy rynek wtórny?

Postautor: marcin123 » 08 sty 2018, 18:32

No moim zdaniem nowe mieszkanie to najlepsza opcja. Dlatego warto wybudować sobie samemu.
___
hale stalowe projekty
kamai
Level 2
Level 2
Posty: 567
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: Mieszkanie od dewelopera czy rynek wtórny?

Postautor: kamai » 29 sty 2018, 14:41

Pewnie że nowe lepsze bo masz takie jakie chciałeś od początku do końca, od płytek po panele na podłodze i rozmieszczenie pomieszczeń, Atal buduje fajne osiedla z ustawnymi mieszkaniami, w takim łatwo się ładnie urządzić
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Mieszkanie od dewelopera czy rynek wtórny?

Postautor: innocent » 08 lut 2018, 16:03

tak szczerze to nie można powiedzieć czy lepsze deweloperskie czy wtórne. jedna i druga opcja jest dobra, zalety nowego mieszkania to takie że jest NOWE i można od podstaw urządzić po swojemu. dla niektórych to jest minusem, bo czas przeprowadzki się wydłuża o czas wykończenia mieszkania. więc po prostu kto co woli. osobiście zdecydowałam się na mieszkanie z rynku wtórnego w Wilanowie, bo nie miałam czasu i siły na sprawdzanie ofert deweloperskich. wszystko załatwiłam przez agenta nieruchomości Eugeniusza Jaworskiego, którego znajdziecie pod numerem tel 603 195 624 albo w biurze na ul. Klimczaka. on za mnie przeszukał oferty i przedstawił te najkorzystniejsze, załatwił też spotkania z właścicielami itd. poszło szybko i sprawnie, jestem już na swoim ;)
Grabii
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: 08 lut 2018, 13:49

Re: Mieszkanie od dewelopera czy rynek wtórny?

Postautor: Grabii » 16 lut 2018, 13:01

Chyba zdecydowałbym się na rynek wtórny, ale wiadomo, że to indywidualna decyzja. Na pewno sprawdziłbym ofertę w biurze nieruchomości, np tu http://www.czaplaiczapla.pl/ i wtedy dopiero zdecydował :)
Grig
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 20 gru 2017, 10:55

Re: Mieszkanie od dewelopera czy rynek wtórny?

Postautor: Grig » 23 lut 2018, 10:30

Polecam popytać wokół. Administracja nieruchomości na pewno udzieli informacji czy są jakieś ciekawe mieszkania.
Lilka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 09 lis 2017, 10:44

Re: Mieszkanie od dewelopera czy rynek wtórny?

Postautor: Lilka » 04 kwie 2018, 23:18

No to zależy jakie kto ma wymagania i możliwości i finansowe. My z mężem szukaliśmy domu pod Krakowem z dobrym dojazdem do centrum. Biuro nieruchomości ABC Dom, z którym współpracowaliśmy znalazło dla nas świetną ofertę domu w stanie deweloperskim w podkrakowskich Zielonkach, a dla nas to była najlepsza opcja.
helboyy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2018, 15:56

Re: Mieszkanie od dewelopera czy rynek wtórny?

Postautor: helboyy » 10 kwie 2018, 16:06

Mi przy remoncie mieszkania z rynku wtórnego przydają się taśmy poliestrowe od https://www.tmkserwis.pl/
mikuś
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 11 maja 2017, 19:29

Re: Mieszkanie od dewelopera czy rynek wtórny?

Postautor: mikuś » 15 kwie 2018, 21:17

mieszkanie z rynku wtórnego na pewno będzie tańsze a przy odrobinie cierpliwości i szczypcie uporu można znaleźć naprawdę atrakcyjne lokum/. Mnie w tym pomogła firma http://www.per-modum.pl/ i kupiłem mieszkanie w Warszawie w bardzo dobrym stanie.
Dzennika5
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 14 cze 2017, 12:57

Re: Mieszkanie od dewelopera czy rynek wtórny?

Postautor: Dzennika5 » 27 kwie 2018, 09:20

No właśnie cierpliwości. Dla mnie mieszkanie z rynku wtórnego byłoby fajną opcją gdybym sama umiała zrobić podstawowe i te trochę mniej skomplikowane remonty i miałabym na to czas. Tak rzeczywiście da się coś przyoszczędzić na kupnie mieszkania. Generalnie bardziej podoba mi się pomysł z deweloperskimi mieszkaniami, a tych chyba jest coraz więcej jak tak oglądam po naszym mieście. Całkiem niedaleko mnie postawił deweloper https://domardevelopment.pl/inwestycje- ... e-wroclaw/ swoją inwestycje. Jakbym miała inwestować pieniądze to raczej na takie apartamenty
Awatar użytkownika
Lanni
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 02 lut 2010, 14:36

Re: Mieszkanie od dewelopera czy rynek wtórny?

Postautor: Lanni » 07 maja 2018, 12:36

Wszystko zależy od twoich priorytetów - jeśli masz czas to mieszkanie z rynku pierwotnego, a jeśli chcesz od razu zamieszkać, to wtórny ale takie, do którego nie musisz dokładać. Ogólnie te najfajniejsze rochodzą się jak bułeczki ;)
Majkel90
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 22 cze 2017, 21:44

Re: Mieszkanie od dewelopera czy rynek wtórny?

Postautor: Majkel90 » 11 maja 2018, 11:25

Zgadzam się z Lanni - myśmy się też długo z żoną zastanawiali, co wybrać i ostatecznie padło na zakup mieszkania od dewelopera. Mysłowice może nie mają szczególnie wielkiego wyboru takich mieszkań, ale udało się znaleźć nam w końcu dewelopera, właśnie jesteśmy na etapie załatwiania kredytu. A co do mieszkań, to na stronie http://www.domyslaskie.pl/ możecie sobie obejrzeć jak będą wyglądać.

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość