Co myślicie o tym domu?

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Co myślicie o tym domu?

Postautor: Arkadiusz1 » 26 lut 2017, 18:52

Myślę o zakupie domu i chciałbym prosić Was o radę. Polecono mi tę okolicę http://dom.gratka.pl/deweloperzy/tresc/ ... wa.html?dg W sumie wszystko bardzo mi się podoba, jednak chciałem Was zapytać o to, jak mieszka się w takich domkach szeregowych. Czy jest to dom wart zakupu?
Leonidas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 01 sty 2017, 20:30

Re: Co myślicie o tym domu?

Postautor: Leonidas » 26 lut 2017, 21:23

Generalnie dom bardzo ładny, estetyczny nowoczesny. Jedyna rzecz która zawsze mnie jakoś napawała pewnym pesymizmem, to fakt
że do każdego wolnostojącego domu czy szeregówki dosyć łatwo się włamać. tutaj też na zdjęciach za bardzo nie widać czy rolety antywłamaniowe są
już na wyposażeniu. Dla osób które będą zainteresowane zakupem tego domu, a okaże się że rolety nie są na wyposażeniu, polecam firmę verti-hor, która
zajmuje się produkcją między innymi rolet antywłamaniowych http://verti-hor.pl, wzornictwo i kolorystyka pozwalają na dopasowanie do każdej elewacji i koloru okien.
Awatar użytkownika
Syriusz
Level 1
Level 1
Posty: 204
Rejestracja: 07 mar 2017, 09:50

Re: Co myślicie o tym domu?

Postautor: Syriusz » 07 mar 2017, 09:57

Wygląd domu to jedno, ale należy też wziąć pod uwagę wyposażenie takiego domu oraz jakie instalacje już się w nim znajdują. Jedną z istotniejszych instalacji jest instalacja grzewcza. Możliwości ogrzewania domu jest całkiem sporo i są one opłacalne w różnym stopniu. Duża liczba osób wykorzystuje ekogroszek, który jest fajną alternatywą dla zwykłego węgla. Osobiście miałem okazję korzystać tylko z produktów firmy Smart Trans. To chyba głównie ze względu na wysoką jakość :). Jeśli ktoś jest zainteresowany to tutaj podaję adres: http://smarttrans.eu/
marco89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 10 mar 2017, 21:50

Re: Co myślicie o tym domu?

Postautor: marco89 » 10 mar 2017, 22:06

Domek bardzo przyjemny, ale trzeba dopilnować zabezpieczeń antywłamaniowych oraz ogrzewania. Fajną sprawą byłoby kupienie na spółkę z sąsiadami agregatu prądotwórczego https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/agregaty-kompresory-odkurzacze/agregaty-pradotworcze na wypadek awarii prądu. Dzięki temu można w zasadzie żyć jak pączek w maśle: nikt się nie włamie, zimno nie jest, a prąd w gniazdkach płynie cały czas.
sebaglow
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 19 kwie 2017, 20:55

Re: Co myślicie o tym domu?

Postautor: sebaglow » 19 kwie 2017, 21:06

marta-wawa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 23 gru 2016, 22:02

Re: Co myślicie o tym domu?

Postautor: marta-wawa » 28 kwie 2017, 22:13

Domy szeregowe są całkiem fajne, ale ja chyba jednak jestem zwolenniczką mieszkań. Wolę jak wszystko jest już gotowe i nie trzeba się martwić o takie rzeczy jak opał itp. Ostatnio widziałam bardzo fajne mieszkania do kupna w Warszawie na Bielanach (ul. Duracza 10). Nowoczesne bloki i do tego realizacja przez Grupo Lar czyli dobrą i sprawdzoną firmę budowlaną. Podoba mi się też okolica jest dobre połączenie z resztą miasta metrem, ale zarazem niedaleko jest do parków, gdzie można udać się na spacer. Fajne miejsce do zamieszkania dla rodzin z dziećmi.
Lara1978
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 13 sty 2017, 23:46

Re: Co myślicie o tym domu?

Postautor: Lara1978 » 05 cze 2017, 19:04

Moim zdaniem taki dom to bardzo dobry pomysł. Dom to zawsze dom, więcej przestrzeni i prywatności. Ale zanim kupisz taki dom, to zorientuj się w jaki sposób jest rozwiązany problem nieczystości komunalnych. Warto sprawdzić czy jest tam zamontowane odpowiedniej jakości szambo betonowe, które będzie najbardziej solidne. Jeśli to będzie leżało w waszej gestii to musicie znaleźć dobrą i rzetelną firmę, która buduje i montuje szamba betonowe. Nie ma nic gorszego niż co jakiś czas wybijające szambo. Jest to jedna z kluczowych kwestii jaką trzeba ogarnąć przed zakupem i przeprowadzką do nowego domu.
d3mnik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2017, 14:29

Re: Co myślicie o tym domu?

Postautor: d3mnik » 08 cze 2017, 14:44

Szeregowce są ok, jeśli nie przeszkadza Ci sąsiad dosłownie za płotem... Taki kompromis między dużym domem jednorodzinnym a mieszkaniem w bloku - niby masz własny dach nad głową, ale za ścianą jednak ktoś oby jest. No i trochę ciężko grill organizować, bo dym może przeszkadzać innym.
Bemos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:07

Re: Co myślicie o tym domu?

Postautor: Bemos » 12 cze 2017, 09:29

Pasieki-Komorniki.pl - tu są świetne domy,. które serdecznie polecam :)
rybka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:12

Re: Co myślicie o tym domu?

Postautor: rybka » 10 lip 2017, 20:40

Nie potrafiłabym się odnaleźć w tak ciasnej przestrzeni. Wolałabym samodzielny dom postawiony na większej działce w pewnym oddaleniu. Preferuje również budownictwo drewniane. Bardzo podobają mi sie domy drewniane z bala. Zakochałam się w nich podczas swych pobytów na Mazurach. Budowała je lokalna firma Natur Eko Dom, która specjalizuje się w domach drewnianych z bala. Gdybyście byli ciekawi tego typu domów to można się umówić i obejrzeć ich dom modelowy http://www.naturekodom.pl/dom-modelowy Mam nadzieję, że kiedyś w takim domu zamieszkam.
jazd98
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2017, 18:15

Re: Co myślicie o tym domu?

Postautor: jazd98 » 27 lip 2017, 18:36

Dom to super sprawa. Jak dla mnie szeregowce, takie jak np. szeregowiec Suchy Las to najlepsza opcja, łączy korzystną cenę często porównywalną z mieszkaniem i komfort posiadania własnego ogródka.
Awatar użytkownika
KrzakMiachał
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 04 wrz 2017, 10:36

Re: Co myślicie o tym domu?

Postautor: KrzakMiachał » 07 wrz 2017, 14:39

Obecnie pod pojęciem nowoczesny dom rozumiemy zbiór takich elementów jak innowacyjny sposób projektowanie uwzględniający nowoczesne metody budowlane, nietuzinkowe aranżacje wnętrz, jak i sposoby wykończenia domu.
Awatar użytkownika
Kubalek3
Level 1
Level 1
Posty: 306
Rejestracja: 10 lis 2016, 14:29

Re: Co myślicie o tym domu?

Postautor: Kubalek3 » 11 wrz 2017, 13:18

Dom fajny, wewnątrz użyj kilka fajnych dodatków dekoracyjnych z Strzyżowskiego sklepu z firankami i zasłonami Centrum Firan https://centrumfiran.pl i będzie się mieszkało idealnie.
Awatar użytkownika
Kubalek3
Level 1
Level 1
Posty: 306
Rejestracja: 10 lis 2016, 14:29

Re: Co myślicie o tym domu?

Postautor: Kubalek3 » 18 paź 2017, 12:41

Ja myślę, że jest ok :) Przy urządzaniu pamiętaj o dodaniu ciekawych dodatków, jak zasłony i firany, które zrobią klimat i będzie wyglądało super. Przejrzyj stronę sklepu Centrum Firan, a będziesz wiedzieć o co mi chodzi: http://centrumfiran.pl
RestryKturyzaC
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 25 paź 2017, 14:05

Re: Co myślicie o tym domu?

Postautor: RestryKturyzaC » 26 paź 2017, 09:20

Całkiem dobrze to wygląda, a z odpowiednimi firanami mogłoby być jeszcze lepiej :D

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość