Wiedza branżowa

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
maqs
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 18 lis 2016, 16:02

Wiedza branżowa

Postautor: maqs » 25 lis 2016, 15:32

Skąd czerpiecie branżową wiedzę? Chodzi mi głównie o artykuły związane z budownictwem, które będą inne od tych http://www.inzynieria.com/cat/26/art/48511/wody-opadowe-i-roztopowe--ndash--jaka-jest-skala-problemu-w-polsce-
pawelek34
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 13 kwie 2016, 12:11

Re: Wiedza branżowa

Postautor: pawelek34 » 09 gru 2016, 08:57

Mi przydałaby się wiedza branżowa dotycząca montażu klimatyzacji, bo potrzebuję się w tym zakresie trochę dokształcić. Ktoś coś?
Krysta097
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 27 gru 2016, 15:05

Re: Wiedza branżowa

Postautor: Krysta097 » 27 gru 2016, 15:13

Fachowej wiedzy zawsze w pierwszej kolejności szukam w internecie, żeby potem wiedzieć na co zwracać uwagę podczas rozmowy z fachowcem, o co go pytać, na co uważać. Ostatnio na przykład szukałam infiormacji na temat ogrzewania i znalazłam fajne rozwiązania: http://kotlarstwo.co/ Mamy tutaj szczegółowe opisy kotłów na węgiel, miał, groszek czy na opał mieszany. Bardzo mi się spodobały kotły gdzie można palić węglem, miałem albo ich mieszanką czy nawet drewnem. Uważam, że to bardzo korzystne rowiązanie bo jest kilka opcji wyboru co daje więcej możliwości i nie trzeba się ograniczać tylko do jednego rodzaju ogrzewania.
Bemos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:07

Re: Wiedza branżowa

Postautor: Bemos » 17 maja 2017, 14:44

Ja tutaj muszę powiedzieć, że specjalistami w branży oczyszczania wody deszczowej jest firma Hauraton Polska. Ich systemy znakomicie realizują zadania zagospodarowania wód opadowych. swietna firma :)
Stobej
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 20 cze 2013, 01:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiedza branżowa

Postautor: Stobej » 28 cze 2017, 16:09

W każdej branży potrzebne jest zgranie wiedzy i organizacji pracy z zachowaniem zasad wynikających przepisów BHP. W każdej branży przepisy BHP mają swoją specyfikę. Dla każdej działalności trzeba opracować odpowiednią dokumentację BHP. Warto skorzystać z gotowych wzorów dokumentów z BHP-online lub zamówić ich opracowanie pod konkretną sytuację. https://bhp-online.com/zlecenie-opracowania-dokumentacji-c447
vika
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 02 lut 2017, 22:23

Re: Wiedza branżowa

Postautor: vika » 07 sie 2017, 17:43

Głównie ze specjalistycznych materiałów dostępnych w prasie branżowej, oraz w serwisach internetowych.
Na szczęście nie trzeba się znać na wszystkim, w razie potrzeby zawsze można zwrócić się do specjalistów z danej tematyki.
W zakresie cięcia wodą tacy specjaliści pracują w rk stal gdańsk
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Wiedza branżowa

Postautor: Kamilka75 » 17 lis 2017, 12:33

Mój mąż, zanim założył spółkę budowlaną, wiele czytał w internecie, siedział w bibliotekach, oglądał programy o budowaniu. Nie podam Ci dokładnych stron www, bo ich nie znam, wiem jednak, że co najmniej raz na dwa tygodnie dokształca się, albo szuka nowych możliwości. Ostatnio na przykład wyczytał gdzieś, że zmieniły się wymogi co do kasków i gogli ochronnych, więc teraz rozglądamy się za innymi dla wszystkich pracowników. Jakiej firmy powinniśmy kupić, jak myślicie? Tak, żeby cenowo wypadły średnio, ponieważ dla 20 osób to jest jakiś koszt. Wczoraj wieczorem, podczas codwutygodniowego przeglądu, wyszukiwarka wyrzuciła nam gogle ochronne uvex. Czy może ktoś na forum kupował? Interesują nas szczere opinie od osób które nabyły, a najlepiej je nosiły. Chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o ich skuteczności i wygodzie noszenia.
mart_dyskutantka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 165
Rejestracja: 01 lut 2018, 14:09

Re: Wiedza branżowa

Postautor: mart_dyskutantka » 23 lut 2018, 11:53

mosktom
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2019, 20:13

Re: Wiedza branżowa

Postautor: mosktom » 25 sty 2019, 20:20

Najlepsza firma z zakresu narzędzi, elektronarzędzi, dla domu, dla warsztatu sprawdzonenarzedzia.pl
piter
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 28 lut 2018, 10:44

Re: Wiedza branżowa

Postautor: piter » 29 sty 2019, 09:55

sporo wiedzy jest na YT i FB. WYstarczy subskrybować, czy obserwować interesujace nasz branże. Ja interesuje się PV dlatego "podglądam" profil https://www.facebook.com/pvprojekt/

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość