Ogrzewanie gazowe koszty na zime

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
kanto82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2017, 14:13

Re: Ogrzewanie gazowe koszty na zime

Postautor: kanto82 » 13 mar 2017, 14:05

Ja przyłączam się do zwolenników ogrzewania węglowego. Ogrzewanie gazowe na pewno sprawdza się na dłuższą metę, ale trzeba mieć wystarczająco dużo wolnej gotówki. A piec może być stabilnym rozwiązaniem, pod warunkiem, że nie palimy w nim gazetami, śmieciami czy czymś jeszcze gorszym. Ja korzystam z węgla orzecha - dosyć wydajny, niskosmolisty, nie działa negatywnie na środowisko. Kupuję go z węgielsztygar.pl - http://wegielsztygar.pl/product-pol-8-1 ... MJ-kg.html, można znaleźć tam certyfikowany, suszony orzech dobrej jakości.
adamjanicki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 14 kwie 2017, 11:43

Re: Ogrzewanie gazowe koszty na zime

Postautor: adamjanicki » 14 kwie 2017, 12:26

Jak ktoś szuka dobrych pomp to warto włoskie np. ibo italy. Silniki najlepiej dambat albo felsom.
sebarubin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2017, 14:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogrzewanie gazowe koszty na zime

Postautor: sebarubin » 14 kwie 2017, 14:57

http://www.dambat.pl/ są spoko
albo http://iboitaly.pl/

Montowałem u klientów i są bezproblemowe w działaniu
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Ogrzewanie gazowe koszty na zime

Postautor: Ela78 » 24 kwie 2017, 12:47

Ja jakoś nie jestem przekonana do ogrzewania gazowego. Moim faworytem wśród sposobów ogrzewania jest kocioł uniwersalny, http://kotlarstwo.co/pl/uks/ bo można w nim palić węglem, miałem i drewnem, w zależności od tego jakie są obecne możliwości. Oczywiście, samo ogrzewanie to podstawa, ale nigdy nie ogrzeje się porządnie domu, jeśli nie będzie również dobrego ocieplenia budynku.Proces palenia regulowany jest termostatycznym regulatorem dopływu powietrza. Zdecydowanie polecam .
kumpel
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 02 mar 2016, 20:38

Re: Ogrzewanie gazowe koszty na zime

Postautor: kumpel » 28 cze 2017, 13:01

Zobacz sobie po ile jest butla 11 kg tu https://obi.pl/paliwa/gaspol-gaz-propan ... /p/5886023 policzysz ile potrzebujesz podzielisz przez ilość miesięcy i Ci wszystko wyjdzie. Wiadomo, że może być taniej niż prąd, ale dobrze byłoby to przekalkulować.
rybka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:12

Re: Ogrzewanie gazowe koszty na zime

Postautor: rybka » 10 lip 2017, 23:33

Ogrzewanie prądem to nie jest wcale taka droga sprawa jak większość z Was uważa. W trakcie gruntownego remontu mieszkania zainwestowaliśmy w panelowe ogrzewanie elektryczne http://www.najtanszeogrzewanie.pl/. Nie dość, że panele estetycznie wyglądają i nie szpecą wnętrza to dają fajne komfortowe ciepło. Ogrzewanie wykonywała nam firma z Rokietnicy, która sama produkuje panele grzewcze z polskich produktów co w dzisiejszych czasach rzadko się zdarza. Może dzięki tej wysokiej jakości polskiego produktu ceny za ogrzanie 50m2 wynosiły nas miesięcznie około100-300 zł w zależności od temperatury na zewnątrz. My jesteśmy z tej zmiany bardzo zadowoleni.
morgo
Level 1
Level 1
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2016, 10:16

Re: Ogrzewanie gazowe koszty na zime

Postautor: morgo » 11 lip 2017, 08:31

Teraz jest o tyle lepiej, że przy ogrzewaniu gazowym możemy sami wybrać sprzedawcę gazu. I da się znaleźć firmę, która oferuje niższe ceny niż te największe. Sama procedura zmiany sprzedawcy gazu jest dosyć uproszczona i wygląda tak http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/zmiana-sprzedawcy-gazu-o-co-chodzi-i-czy-warto-to-zrobic,2341709,4141
Bazylia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 03 sie 2017, 17:45

Re: Ogrzewanie gazowe koszty na zime

Postautor: Bazylia » 07 sie 2017, 00:35

Cóż, z mojej perspektywy wygląda na to, że gazowe ogrzewanie jest najczęściej wybierane i najbardziej rozpowszechnione. Prawdopodobnie to o czymś świadczy, chociaż na początku trzeba trochę zainwestować, ale to jak ze wszystkim. Trzeba też wziąć pod uwagę, że czasem konieczna jest naprawa pieców gazowych i to również może generować koszty, chyba że mieścimy się w gwarancji.
bartoletti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 30 sie 2017, 13:20

Re: Ogrzewanie gazowe koszty na zime

Postautor: bartoletti » 30 sie 2017, 13:22

ludzie wybierają ogrzewanie gazowe ze względu na wygodę i czystość. Można sobie postawić zbiornik gazu w ogrodzie jak nie ma się dostępu do miejskiego. I cieszyć się z takiego rozwiązania. trzeba mieć tylko pewnej jakości gaz.
parampampam
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 30 sie 2017, 15:39

Re: Ogrzewanie gazowe koszty na zime

Postautor: parampampam » 30 sie 2017, 15:42

też właśnie zastanawiam się nad gazem płynnym, z tym, że nie chcę kupować zbiornika, bardziej jestem zainteresowany dzierżawą od Gaspolu. Po przeanalizowaniu sprawy uznałem, że to bardziej opłacalne niż zakup własnego, zastanawiam się tylko, czy lepiej wybrać naziemny czy podziemny? Jest w ogóle jakaś różnica oprócz położenia?
BrandonFlex
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2017, 12:53

Re: Ogrzewanie gazowe koszty na zime

Postautor: BrandonFlex » 11 paź 2017, 13:28

Właściciele domów jednorodzinnych po zainwestowaniu mnóstwa pieniędzy w budowę, szukają oszczędności na innych polach – na przykład myślą o tanim ogrzewaniu. W jaki sposób zmniejszyć koszty eksploatacyjne, jeżeli wykorzystujemy w domu ogrzewanie elektryczne? Okazuje się, że jest jedna, dobra możliwość – to grzejniki akumulacyjne. Ich działanie polega na tym, że pobór energii odbywa się w nocy, czyli w czasie kiedy cena prądu jest niższa niż za dnia.
Tanie ogrzewanie.
Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł co sądzicie ?
JacekBrzezinski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2016, 20:04

Re: Ogrzewanie gazowe koszty na zime

Postautor: JacekBrzezinski » 06 lis 2017, 18:30

No ogrzewanie na prąd to dobra inwestycja, choć ogrzewanie akumulacyjne nie ma aż tak dużej sprawności jak np. panele na podczerwień. Po za tym jest to tradycyjna forma ogrzewania przez konwekcje, więc mamy od razu ruch powietrza, podnoszenie się kurzu z ziemi, do tego same piece aby mogły akumulować ciepło muszą mieć odpowiednie rozmiary. A takie panele jakie ma w ofercie Eco Partner można zamontować wszędzie (np. na suficie jako element podwieszanego sufitu), promieniowanie podczerwone samo z siebie nie generuje konwekcji (bo przecież słońce dogrzewające przez okno też jej nie wywołuje), więc mamy większy porządek w samym domu.
pepperoni
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 04 paź 2017, 11:44

Re: Ogrzewanie gazowe koszty na zime

Postautor: pepperoni » 18 gru 2017, 12:01

Rodzice przeszli na ogrzewanie pelletem, wcześniej palili węglem. Na pewno jest czyściej, takie ogrzewanie jest też całkiem przystępne w cenie, nie trzeba dużo inwestować przy zmianie sposobu ogrzewania, oni tylko wymienili kociol a wiem ze mozna też dostosowac stary kociol pod ten rodzcaj paliwa
Padali
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 20 lip 2018, 21:41

Re: Ogrzewanie gazowe koszty na zime

Postautor: Padali » 20 lip 2018, 21:44

Wszystko zależy od bardzo wielu czynników, jak chociażby od kotła gazowego. My z 3 lata temu, wymieniliśmy stary kocioł na nowy, kondensacyjny firmy http://termet.com.pl/ i okazało się, że rachunki za ogrzewanie spadły i to całkiem odczuwalnie. Warto więc zainwestować w porządny, nowoczesny i wydajny kocioł, bo taka inwestycja się dość szybko zwraca.
mekmek
Level 1
Level 1
Posty: 224
Rejestracja: 11 cze 2019, 00:18

Re: Ogrzewanie gazowe koszty na zime

Postautor: mekmek » 25 cze 2019, 11:54

Aspekt ekologiczny też jest ważny. Smog ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie i życie, u lekarza też się płaci. Wole placic za gaz niz za leczenie popsutego zdrowia

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość