Fotowoltaika

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: Fotowoltaika

Postautor: niebieskiorzel » 17 sty 2020, 00:02

Zgadzam się z poprzednikiem - fotowoltaika to naprawdę opłacalna rzecz :) Z doświadczenia wiem już, że założenie paneli słonecznych na dom było super pomysłem. Na pewno sporo na tym zaoszczędzisz, bo po prostu nie będziesz płaciła dużych rachunków za prąd. To co wyprodukujesz pomniejszy twoje rachunki, więc im szybciej się te panele założy, tym lepiej :D Akurat ja doskonale wiem o czym mówię, bo sama jakiś czas temu postanowiłam skorzystać z oferty dostępnej na stronie https://www.hewalex.pl/ . To właśnie tej firmie powierzyłam montaż instalacji fotowoltaicznej i w przypadku mojego domu jednorodzinnego był to montaż ogniw fotowoltaicznych. Moi sąsiedzi od razu się zainteresowali moim nowym nabytkiem i już też planują założyć sobie takie panele. Jeśli chcecie dbać o środowisko i o swoje rachunki, to jest to zdecydowanie najlepsza opcja. No i świetna inwestycja na przyszłość :) Instalacja prędzej czy później w pełni się zwróci, a rachunki jak będą niskie, tak pozostaną niskie!
paluch686
Level 1
Level 1
Posty: 296
Rejestracja: 18 sty 2016, 17:24

Re: Fotowoltaika

Postautor: paluch686 » 24 sty 2020, 22:39

Fotowoltaika na naszym rynku funkcjonuje dopiero od kilku lat, jednak bardzo szybko zyskuje coraz większą popularność. Na samą instalację rząd oferuje aż 5 tysięcy złotych dotacji, wystarczy spełnić kilka warunków, które możecie poznać tutaj - http://programmojprad.com/
sherman.brown
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2020, 20:24
Lokalizacja: Katowice

Re: Fotowoltaika

Postautor: sherman.brown » 28 sty 2020, 20:31

Panele słoneczne to przede wszystkim brak zależności od dostawców energii, nie trzeba także płacić wysokich rachunków za prąd.
hilorek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 16:12

Re: Fotowoltaika

Postautor: hilorek » 29 sty 2020, 23:04

Fotowoltaika i inne pokrewne tzw zielone technologie są coraz bardziej popularne co nie ukrywam, bardzo mnie cieszy :) Trudno się temu w sumie dziwić, to rozwiązanie nie dość, że ekologiczne to też korzystne pod katem finansowym ( oszczędności są spore). Ja zamawiałem kompletną instalację w firmie EkoPrime. Sprawdzona firma z dużym doświadczeniem, udzielają gwaranacji na swoje produkty, oferują pomoc serwisową. Ceny też mają bardzo konkurencyjne.
Kama88
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 07 lut 2020, 08:14

Re: Fotowoltaika

Postautor: Kama88 » 10 lut 2020, 15:19

U nas w Polsce niestety możliwości na całkowite uniezależnienie się od dostawców są znikome, jednak rzeczywiście miesięcznie da się zaoszczędzić trochę kaski, po tak dużej inwestycji, jaką jest instalacja fotowoltaiczna. http://www.3mmedia.pl/fotowwoltaika/ zadbało o profesjonalny kompleks działań, więc akurat w procesie montażu nie było żadnych opóźnień czy błędów. i dodatkowo możemy się cieszyć z faktu, iż jesteśmy, chociaż w małym stopniu bardziej przyjaźni środowisku :hyhy:
gardenia
Level 1
Level 1
Posty: 326
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:09

Re: Fotowoltaika

Postautor: gardenia » 13 lut 2020, 16:42

Sporo osób decyduje się ostatnio na założenie fotowoltaiki. Trudno się dziwić, prąd idzie w górę i zapewne aktualna podwyżka nie będzie ostatnią w tym roku. Wraz z rodziną podjęliśmy decyzję o założeniu fotowoltaiki. Firmę montującą urządzenia i panele wybieraliśmy dość długo, zanim trafiliśmy na tę konkretną, która dawała najlepsze warunki. Na przykład gwarancja na spadek mocy paneli to aż 30 lat. Chyba nikt inny nie daje takiej gwarancji. Dom mamy z płaskim dachem. Zdecydowaliśmy się na instalację o mocy 6,08, to jest 19 paneli fotowoltaicznych. Czekamy tylko na podłączenie przez operatora energii, licznika dwukierunkowego, a wtedy ruszamy z produkcją naszego prądu. W najbliższym czasie otrzymamy również zwrot 5000 dotacji. W sumie instalacja po odliczeniu dotacji nie wyszła nam drogo, a zwróci się nam w ciągu 4-5 lat. Jeśli mogłabym Wam pomóc w wyborze firmy, proszę napiszcie kasia_glowacka@op.pl . Gdybyście chcieli mogę przesłać ofertę firmy.
Szefowa1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2019, 10:51

Re: Fotowoltaika

Postautor: Szefowa1 » 17 lut 2020, 11:50

Z własnego doświadczenia mogę polecić firmę EnergyOn. W moim przypadku, zostały dopasowane wymiary kolektorów słonecznych do wymagań miejsca i wielkości. Specjaliści pomagają wybrać odpowiedni rodzaj paneli i oferują projekt, budowę i montaż. W razie awarii lub problemów, można kontaktować się z firmą.
Pozdrawiam
Kordi33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 18 mar 2019, 09:02

Re: Fotowoltaika

Postautor: Kordi33 » 25 lut 2020, 10:40

Jak szukasz firmy do montażu fotowoltaiki, to polecam Ci firmę Suncrew fotowoltaika brodnica. Super obsługa klienta, pomagają przy dofinansowaniu i
szybko wykonują swoje realizacje. Gorąco polecam tą firmę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Marta89
Level 1
Level 1
Posty: 301
Rejestracja: 11 lip 2019, 13:12
Lokalizacja: Katowice

Re: Fotowoltaika

Postautor: Marta89 » 26 lut 2020, 21:26

Szukam firmy, która zajmuje się instalacja paneli fotowoltaicznych. Czy możecie polecić jakieś
sprawdzone firmy? Jak na razie wyszukałam w Internecie firmę Pgreen energy. Czy ktoś korzystał z usług tej firmy? https://pgreen.com.pl/panele-fotowoltaiczne/
Racjonalny
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 25 mar 2020, 13:22

Re: Fotowoltaika

Postautor: Racjonalny » 25 mar 2020, 13:28

Nie tylko w przypadku gospodarstw domowych naturalne źródła energii mogą przyczynić się do redukcji kosztów. Fotowoltaika dla rolnictwa może być równie korzystna w przypadku domowego budżetu. Jeśli chcecie więcej poczytać na ten temat to polecam artykuł https://elektromasters.com.pl/fotowoltaika-dla-rolnikow/
Awatar użytkownika
lou32
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 26 mar 2020, 15:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Fotowoltaika

Postautor: lou32 » 26 mar 2020, 15:33

Ja również chciałabym zapytać się po jakim czasie zwróci mi się ta inwestycja?
Kini
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 06 maja 2019, 14:28

Re: Fotowoltaika

Postautor: Kini » 13 kwie 2020, 12:23

to zależy jakie masz zużycie prądu i na jaką moc sie zdecydujesz. nam to wyliczali wykonawcy, firma pv projekt
gardenia
Level 1
Level 1
Posty: 326
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:09

Re: Fotowoltaika

Postautor: gardenia » 16 kwie 2020, 14:35

Roarrra
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 29 kwie 2018, 11:23

Re: Fotowoltaika

Postautor: Roarrra » 17 kwie 2020, 14:13

Jest to kosztowne, ale będzie wam się to zwracać:) Jeżeli nie wiecie jeszcze czy zdecydować sie na to i na jaka opcje postawić, to zerknijcie sobie na http://www.inpg.pl Znajdziecie tu kompleksowe doradztwo w tym zakresie, audyty energetyczne, fotowoltaiczne.
Mari
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 11 lip 2018, 07:22

Re: Fotowoltaika

Postautor: Mari » 11 maja 2020, 12:59

Panele generują oszczędności, ale to jakie, i w jakim tempie się inwestycja zwróci to zależy od wielu czynników i nikt na forum nikt ci nie jest w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi. Najlepiej zgłosić się do sprawdzonej firmę, która zajmuje się montażem paneli i która będzie w stanie przedstawić wam wstępny projekt oraz wyliczeniami po jakim czasie w waszej sytuacji zwróci się inwestycja. Taką firmą, która na pewno wam pomoże jest Eco Voltaika -http://ecovoltaika.eu/ . Firma ta już od 10 lat zajmuje się instalacją paneli fotowoltaicznych, więc ma dużą wiedzę i doświadczenie. Będą w stanie dopasować projekt do waszych potrzeb i oczekiwań, oraz odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania. W dodatku mogą wam też pomóc w uzyskaniu dotacji, jeśli tylko jest u was w gminie dostępna.

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość