Mus truskawkowy

PRZETWORY: ciekawe przepisy na przetwory i dżemy, przepisy na przetwory warzywne, owocowe, mięsne.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Mus truskawkowy

Postautor: abrakadabra » 14 gru 2012, 11:27

Nie ma nic lepszego w zimowy wieczór niż chrupiące pieczywo z przetworami własnej roboty :D Dlatego dziś czas na mus truskawkowy!

Składniki:

800 g truskawek
200 ml soku pomarańczowego
1 Żelfix 3:1
350 g cukru
Sposób przygotowania:

Truskawki umyć, odszypułkować, osuszyć, zmiksować na miazgę, przetrzeć przez gęste sito. Przecier przełożyć do garnka, wlać sok pomarańczowy, dodać Żelfix.
Mieszając masę doprowadzić do wrzenia, wsypać cukier, ponownie zagotować i gotować jeszcze 1 minutę.
Mus zestawić z kuchenki, zebrać pianę, nakładać do wyparzonych słoików po brzegi, szczelnie zamknąć pokrywkami i ustawić na 5 minut do góry dnem.



źródło: http://www.oetker.pl/przepisy/przetwory ... wkowy.html

Obrazek
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 18 gru 2012, 11:34

ale teraz mi rozbiłaś smaka, nieładnie, ostatnio robiłam deser w musem truskawkowym, ale po prostu kupiłam mrożone truskawki i zmiksowałam je blenderem
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 18 gru 2012, 12:24

ja uwielbiam truskawki dlatego w domu mam dużo truskawkowych przetworów, Twój deser też na pewno był pyszny, możesz się nawet podzielić z nami przepisem ;) jednak jak ktoś ma dostęp do truskawek w sezonie to nie ma nic lepszego niż truskawkowe przetwory własnej roboty :)
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 02 sty 2013, 10:29

Mój teść zlikwidował w zeszłym roku mini plantację truskawek :zalamany: Wszystkie przetwory, jakie posiadam, zrobiłam z wiśni, czereśni, śliwek i gruszek, a ja mam taaaaką ochotę na truskawki! Przez Ciebie jeszcze bardziej :P
pawelek34
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 13 kwie 2016, 12:11

Re: Mus truskawkowy

Postautor: pawelek34 » 23 maja 2017, 09:33

Uwielbiam takie musi, a największa satysfakcja jest wtedy kiedy je robię z własnych truskawek. :) Jest to ulubiony owoc moich dzieci, dlatego już od paru lat je hodujemy. Polecam tego hodowcę sadzonek, moim zdaniem najlepszy w Polsce. :) http://sadzonki-truskawek.eu/
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Mus truskawkowy

Postautor: AinEingarp » 13 cze 2017, 08:55

Ja teraz codziennie kupuję świeże truskawki. Są przepyszne! I muszę ten mus przygotować.

Wróć do „PRZETWORY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość