Nalewka z ciemnych winogron

DRINKI, NAPOJE, DOMOWE ALKOHOLE: przepisy na drinki i koktajle alkoholowe i bezalkoholowe, podstawy mieszania alkoholi, drinki i koktajle z wódką, whisky, martini, malibu, tequilą, domowe nalewki i wina.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Nalewka z ciemnych winogron

Postautor: abrakadabra » 11 paź 2012, 09:46

Składniki

2 kg ciemnych winogron

1,5 kg cukru

1 litr wódki

0,5 litra spirytusu

4 gozdziki
Przygotowanie

Owoce delikatnie acz dokładnie myjemy.Odrywamy od gałązek i przekładamy do wysokiego naczynia.Zasypujemy cukrem i odstawiamy na dwa dni.Co jakiś czas lekko zamieszać,aby cukier się rozpuścił.Po dwóch dniach zalewamy owoce wódką,wrzucamy gożdziki.Odstawiamy na tydzień. Po tym czasie należy zamieszać w naczyniu i wlać spirytus.Odstawiamy na dwa tygodnie. Teraz należy zamieszać, przelać nalewkę przez sito,wycisnąć sok z owoców i przefiltrować. Przelewamy do butelek.Odstawiamy już tylko na trzy miesiące i możemy spokojnie delektować się trunkiem.


Obrazek
amux
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2018, 21:51

Re: Nalewka z ciemnych winogron

Postautor: amux » 22 sty 2018, 21:52

robiłem ostatnio tą nalewkę i przyznam, że jest wręczy wyśmienita
hepli
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2018, 22:16

Re: Nalewka z ciemnych winogron

Postautor: hepli » 29 sty 2018, 22:17

z tego co słyszałem, to taka nalewka jest przede wszystkim bardzo dobra
serun
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2018, 11:41

Re: Nalewka z ciemnych winogron

Postautor: serun » 30 sty 2018, 11:41

alkohol to zło, powtarzam to od zawsze i zawsze będę powtarzac
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Nalewka z ciemnych winogron

Postautor: Kamilka75 » 17 mar 2018, 12:22

Fajna nalewka , spróbuję ją kiedyś w domu zrobić. Rzadko piję alkohol , ale spodobał mi się przepis, ciekawe co z niej mi wyjdzie ;) . Tak w ogóle to myślałam o założeniu sklepu z takimi produktami. Oczywiście do nalewek domowej roboty dołączyłabym i inne znane marki z hurtowni alkoholowych. Co myślicie o tym pomyśle? Sam biznes może i kosztowny, ale jak czytałam w tym artykule http://pracowniastresu.pl/formy-pomocy- ... -alkoholi/ , dobre hurtownie pomagają takim małym sklepom się utrzymać, choćby dzieląc się wiedza na temat ekspozycji towarów. Pomogłoby mi to z pewnością na początku, podoba mi się takie działanie prokonkurencyjne.
plaster
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:35

Re: Nalewka z ciemnych winogron

Postautor: plaster » 29 sie 2018, 15:21

Nalewki to mój ulubiony i praktycznie jedyny alkohol jaki spożywam. Uwielbiam je przyrządzać, smakują dużo lepiej niż gotowe alkohole, które można kupić w każdym markecie. Ostatnio natknąłem się na świetny przepis na nalewkę z pigwy - https://fajnyogrod.pl/porady/nalewka-z-pigwy-na-spirytusie-lub-z-miodem-wlasciwosci-przepis-krok-po-kroku/. Sam proces tworzenia jest przyjemny, więc tym bardziej to ciekawe zajęcie ;)
Nysio21
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 01 lip 2019, 20:25

Re: Nalewka z ciemnych winogron

Postautor: Nysio21 » 01 lip 2019, 20:30

Można się zainteresować.
marekk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:00

Re: Nalewka z ciemnych winogron

Postautor: marekk » 25 paź 2019, 08:58

Lubię różne nalewki, s całkiem smaczne a niektóre nawet mają działanie lecznicze, takie nalewki lecznicze robi na przykład mój dziadek a receptury są przekazywane z pokolenia na pokolenie, sam miałem okazję się przekonać o ich leczniczym działaniu nie raz
malwinapietrzak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 29 sie 2020, 21:54

Re: Nalewka z ciemnych winogron

Postautor: malwinapietrzak » 04 gru 2020, 12:23

Takie naleweczki świetnie sprawdzają się także jako prezent dla bliskich osób, ale fajnie wyglądają jeśli są przechowywane w ciekawych butelkach, mając etykiety. Myślę, że w takim wypadku świetnie sprawdzą się akcesoria do alkoholu , które można znaleźć w naprawdę świetnych cenach. Myślę, że takie przyozdobione butelki mogą zrobić furorę np. podczas urodzin czy świąt i stać się bardzo sprawdzonym i smacznym prezentem.

Wróć do „DRINKI, NAPOJE, DOMOWE ALKOHOLE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość