Pączki hiszpańskie

CIASTA I DESERY: smaczne i sprawdzone przepisy na proste ciasta i desery, przepisy na ciasteczka, pączki, ciasta z orzechami, jabłecznik, szyszki, ciasta drożdżowe, kruche, biszkopty i wiele innych. Desery z owocami na każdą porę roku.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Pączki hiszpańskie

Postautor: abrakadabra » 15 lut 2013, 12:12

Pączki hiszpańskie

Składniki

- 170 g margaryny (około 2/3 kostki)
- 2 szklanki mąki
- 2 szklanki wody
- 6 jaj
- 1 szklanka cukru pudru
- sok z 1/2 cytryny
Przygotowanie

1. Do rondelka wlewam wodę i dodaję masło. Mieszam, aż się rozpuści i zagotuje. Zmniejszam gaz. Dosypuję mąkę i ciągle mieszam i rozcieram, aż masa będzie gładka, bez grudek i będzie odchodzić od ścianek. Odstawiam do ostygnięcia.

2. Do przestudzonej masy dodaję - miksując - po jednym jajku. Wycinam z papieru do pieczenia kwadraciki, na które wyciskam szprycą ciasto. Wielkość kwadracików to ok. 10x10 cm ale można wyciąć większe lub mniejsze w zależności od wielkości rondelka w jakim będziemy smażyć. Do rondelka z rozgrzanym tłuszczem wrzucamy ciasteczka z papierkami w taki sposów aby papierki były na wierzchu. Po minucie smażenia papierek delikatnie ściągamy, jeśli nie schodzi to znaczy, że trzeba jeszcze chwilkę poczekać. Smażymy kilka chwil aż będą złote. Przekładamy do odsączenia na bibułę.

3. Polewam cytrynowym lukrem. Na około 1 szklankę cukru pudru dolewam soku z z pół cytryny i mieszam a następnie dolewam 1-2 łyżki gorącej wody i mieszam na gładką masę. Jeśli jest za rzadki dosypuję więcej cukru.

Obrazek

to chyba moje ulubione ciastka :D mniam!
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Pączki hiszpańskie

Postautor: szyna » 20 gru 2013, 09:11

Kurczę, wyglądają ciekawie. Jak w końcu dorobię się miksera na nowym mieszkanku to z pewnością spróbuję.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Pączki hiszpańskie

Postautor: AinEingarp » 23 maja 2016, 13:40

Zjadłabym je. Już. Teraz. Natychmiast. Krzywdę sobie zrobiłam oglądając to zdjęcie.
Adamila021
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 13 lut 2017, 11:52

Re: Pączki hiszpańskie

Postautor: Adamila021 » 03 mar 2017, 14:18

Super przepis:) Ja dodałam do niego własne dekoracje cukiernicze i wyszło przepięknie!
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Pączki hiszpańskie

Postautor: AinEingarp » 15 mar 2017, 08:46

Dekoracje do pączków? Przecież ich się nie ozdabia w żaden sposób.
Awatar użytkownika
B.Sadowska80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: 01 wrz 2017, 12:42

Re: Pączki hiszpańskie

Postautor: B.Sadowska80 » 01 wrz 2017, 12:58

Patrzę: pączki hiszpańskie. Wchodzę, a tu moje ulubione gniazdka! codziennie kupuję je do pracy. Od dzisiaj zacznę robić je sama :) Serdeczne dziękuję!

Wróć do „CIASTA I DESERY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość