Ciepłe Lody

CIASTA I DESERY: smaczne i sprawdzone przepisy na proste ciasta i desery, przepisy na ciasteczka, pączki, ciasta z orzechami, jabłecznik, szyszki, ciasta drożdżowe, kruche, biszkopty i wiele innych. Desery z owocami na każdą porę roku.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Ciepłe Lody

Postautor: abrakadabra » 03 sty 2013, 15:27

Składniki:

250 ml słodkiej, schłodzonej śmietanki 30% tł.
1 łyżka cukru pudru
300 ml schłodzonego mleka
1 Krem do tortów o smaku toffi
1 Sos deserowy czekoladowy
Sposób przygotowania:

Schłodzoną śmietankę ubić na sztywno z cukrem pudrem. Do wysokiego naczynia wlać schłodzone mleko, wsypać zawartość torebki, miksować przez chwilę na najniższych, a następnie przez 2 minuty na najwyższych obrotach.
Do pucharków nakładać łyżką do lodów dwie gałki Kremu Toffi na przemian z dwiema gałkami bitej śmietany. Deser polać sosem czekoladowym, ewentualnie posypać orzechami, ozdobić rurkami waflowymi. Podawać od razu po przygotowaniu. Kremu i bitej śmietany wystarcza na 6 porcji.


Obrazek

źródło: www.oetker.p
monimm82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 22 lut 2017, 12:15

Re: Ciepłe Lody

Postautor: monimm82 » 15 maja 2017, 13:34

Ja za to mam inny przepis, coś bardziej na zbliżające się lato :D Pyszne lody waniliowe lub śmietankowe. Mnóstwo pełno owoców, najlepiej brzoskwinie, jagody i truskawki. Może być też ananas. Na koniec sosy do lodów - Savpol , takie połączenie to niebo w gebie w kazde dni upalne :)
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Ciepłe Lody

Postautor: AinEingarp » 26 cze 2017, 11:11

Kiedyś jadłam ciepłe lody, ale tylko sklepowe. Nie za bardzo mi smakowały, bo były mdłe.
Polya1982
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 10 sty 2017, 20:56

Re: Ciepłe Lody

Postautor: Polya1982 » 07 sie 2017, 22:52

Mmm ale mi smaka narobiliście na lody :) A uwielbiam je pod każdą postacią. W zimę stawiam właśnie na ciepłe lody, natomiast w lecie jednak wolę te zimne. Ostatnio odkryłam bardzo fajne lody italiana o których wcześniej nie słyszałam: http://www.italiana.com.pl/wytwornia/lody i naprawdę wyglądają obłędnie. Taki deser lodowy z pewnością wzbudziłby w moim domu okrzyki zachwytów :) Nie ma to jak dobra porcja pysznych lodów na ochłodę :)
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Ciepłe Lody

Postautor: AinEingarp » 28 sie 2017, 12:18

Te ciepłe lody mają okropny skład. Dlatego ja ich unikam.
Awatar użytkownika
B.Sadowska80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: 01 wrz 2017, 12:42

Re: Ciepłe Lody

Postautor: B.Sadowska80 » 01 wrz 2017, 12:56

Jakoś nie chcą mi wyjść ciepłe lody :/ Zawsze coś musi pójść nie tak. Pozostanę więc przy swoich ciachach :) Zaraz, zaraz... Ciacha w lodach,to jest to! Macie jakieś pomysły, przepisy? :)
Awatar użytkownika
B.Sadowska80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: 01 wrz 2017, 12:42

Re: Ciepłe Lody

Postautor: B.Sadowska80 » 19 paź 2017, 17:05

Ja też nigdy nie mogę się nadziwić jak przygotowuje się kawy w popularnych kawiarniach. Wyglądają jak małe dzieła sztuki, którymi można się upić od samego patrzenia! Szukam w całym internecie sklepu z akcesoriami, którymi mogłabym się wspomóc. Znacie http://cake-time.pl/ ? Możecie coś o nich powiedzieć? Będę wdzięczna za każdą informację!

Wróć do „CIASTA I DESERY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość