Wasza ulubiona sałatka

SAŁATKI I SURÓWKI: przepis na sałatki i surówki, sałatki mięsne bezmięsne, z ryżem, makaronem, sałatki na ciepło, sałatki z grzankami, sałatki owocowe, surówki ze świeżych warzyw, mnóstwo przepisów bogatych w witaminy i mikroelementy.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Re: Wasza ulubiona sałatka

Postautor: dyskutantka » 06 cze 2016, 20:15

A moja tradycyjna - czyli: zielona sałata,pomidor,papryka żółta, ocet sałatkowy i olej sałatkowy z dyni.Czasem dodaję łuskanego słoneczniku. Palce lizać.

kukurydza
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kukurydza » 23 cze 2016, 13:05

Najprostsza, najlepsza: seler, majonez, rodzynki. Świetna do dań mięsnych. Polecam Wam gorąco :)
kukurydza
Forumowicz
Forumowicz

Najprostsza, najlepsza: seler, majonez, rodzynki. Świetna do dań mięsnych. Polecam Wam gorąco :)
kukurydza
Forumowicz
Forumowicz

Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Postautor: dyskutantka » 23 cze 2016, 14:57

kukurydza pisze:Najprostsza, najlepsza: seler, majonez, rodzynki. Świetna do dań mięsnych. Polecam Wam gorąco :)

Do dań mięsnych sałatka z rodzynkami????? życzę smacznego - okropność :zdziwko:

Do dań mięsnych najlepsza jest mizeria z zielonych ogórków ciut octu i śmietana. Ewentualnie sama zielona sałata z przyprawami i pokropiona octem i olejem sałatkowym. Można też czerwone buraczki na kwaśno, lub do dań mięsnych - biała kapusta,lub surówka z kiszonej kapusty i utartej marchewki i odpowiednio doprawiona. To są sałatki do dań mięsnych. NIESTETY!!!
kukurydza
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kukurydza » 01 lip 2016, 19:17

dyskutantka pisze:
kukurydza pisze:Najprostsza, najlepsza: seler, majonez, rodzynki. Świetna do dań mięsnych. Polecam Wam gorąco :)

Do dań mięsnych sałatka z rodzynkami????? życzę smacznego - okropność :zdziwko:

Do dań mięsnych najlepsza jest mizeria z zielonych ogórków ciut octu i śmietana. Ewentualnie sama zielona sałata z przyprawami i pokropiona octem i olejem sałatkowym. Można też czerwone buraczki na kwaśno, lub do dań mięsnych - biała kapusta,lub surówka z kiszonej kapusty i utartej marchewki i odpowiednio doprawiona. To są sałatki do dań mięsnych. NIESTETY!!!

Kwestia gustu i smaku oczywiście. Na szczęście nie wszyscy mamy taki sam i to chyba generalnie jest ok. Nikt Ci nie każe tego jeść jak nie lubisz, ale nie pisz, że okropność.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Postautor: dyskutantka » 02 lip 2016, 00:07

Oczywiście, że nikt mi nie każe tego jeść, jak i nie może mi zabronić wyrażania swojej opinii,a że to jest okropne połączenie,tego ukryć się niestety nie da. ;)
AinEingarp
Level 2
Level 2

Postautor: AinEingarp » 25 lip 2016, 12:54

Też nie lubię tego połączenia. Choć drażni mnie stwierdzenie, że coś jest "fuj", "ohydne", "okropne" w odniesieniu do jedzenia.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Postautor: dyskutantka » 25 lip 2016, 16:59

AinEingarp pisze:Też nie lubię tego połączenia. Choć drażni mnie stwierdzenie, że coś jest "fuj", "ohydne", "okropne" w odniesieniu do jedzenia.

Bo jeśli coś jest okropne,to tak należy pisać, że jest "fuj" też należy pisać, nie każdemu wszystkie potrawy smakują i nie każdemu przypadają do smaku ani gustu.Dla mnie jeśli czegoś nie lubię, jest niejadalne , innymi słowy jest ohydne,wstrętne itd można sobie wymyślać różne przymiotniki i nikogo to raczej nie powinno obchodzić jakie jest moje zdanie,ponieważ każdy wyraża swoje.
Mnie np drażni brak kultury u innych,złe wychowanie, zachowanie i wszystko co się wiąże z ogładą.
AinEingarp
Level 2
Level 2

Postautor: AinEingarp » 01 sie 2016, 13:46

Dla mnie oznaką złego wychowania jest pisanie "fuj" w stosunku do jedzenia. Moim zdaniem należy mieć szacunek do żywności, której przecież niektórym brakuje. A jak coś mi nie smakuje, to używam takiego zwrotu, a nie, że jest "ohydne".
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Postautor: dyskutantka » 01 sie 2016, 15:18

AinEingarp pisze:Dla mnie oznaką złego wychowania jest pisanie "fuj" w stosunku do jedzenia. Moim zdaniem należy mieć szacunek do żywności, której przecież niektórym brakuje. A jak coś mi nie smakuje, to używam takiego zwrotu, a nie, że jest "ohydne".

Gdybyś Ty była we wszystkim taka dokładna,pewnie byłoby Ci o wiele lepiej,jak i innym wokół Ciebie,ponieważ podejżewam,że trudno z Tobą mają niektórzy wytrzymać, :zdegustowany: ale to tak poza nawiasem. A wracając do samego tematu : złe wychowanie ,to hamskie zachowanie w stosunku do innych,arogancja,wulgaryzmy,traktowanie po hamsku najbliższych, natomiast wyrażanie opinii w stosunku do jedzenia,jak i wyrażanie swojego zdania w jakikolwiek sposób,do złego wychowania nie należy. Jeśli poniewierasz jedzeniem, depczesz po nim , wyrzucasz do kosza jedzenie - to jest bardzo złe wychowanie i to wyniesione z domu rodzinnego - niestety.Jedzenie należy szanować,ten tylko nie szanuje,kto na niego nie zarabia i nie ma zielonego pojęcia ile co kosztuje. To jest złe wychowanie,a nie wyrażanie opinii o ohydnej potrawie. Pozostawian to bez komentarza,bo nawet szkoda tutaj cokolwiek jeszcze komentować. :znudzony:
AinEingarp
Level 2
Level 2

Postautor: AinEingarp » 04 lis 2016, 09:43

No cóż, postrzeganie tego to kwestia bardzo indywidualna. Ja mam szacunek do jedzenia i stąd moja postawa. Tyle w temacie.
tar_pawel
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: tar_pawel » 12 maja 2017, 12:51

ja wczoraj przygotowałem sobie warzywa pokroiłem pomidora, ogórka, cebule posoliłem i wstawiłem do lodówki dziś zrobię dresing z oliwy z oliwek i musztardy :) i taką sałakę lubię :)
tar_pawel
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: tar_pawel » 25 maja 2017, 08:01

cześć czy używacie do sałatek i dań gotowych sosów jak tak to jakich jakiej firmy możecie polecić, czy ktoś z was próbował sosów Biffi Gaia? A jak ktoś próbował to jakie smaki polecacie?
AinEingarp
Level 2
Level 2

Postautor: AinEingarp » 30 maja 2017, 10:04

Te gotowe sosy najczęściej mają okropny skład. Ja bym nigdy nie użyła ich do zdrowej sałatki.

Wróć do „SAŁATKI I SURÓWKI”