Kurczak na kilka sposobów

DANIA MIĘSNE: dania mięsne obiadowe, wołowina, wieprzowina, piersi z kurczaka, dziczyzna. Propozycje na obiady, kolacje i przyjęcia. Dania pyszne i lekkostrawne dla całej rodziny.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Kurczak na kilka sposobów

Postautor: dyskutantka » 30 cze 2017, 16:10

Przepis do rolad z kurczaka,pieczarek i żółtego sera:
Obrazek

Składniki:

-35 dag łagodnego żółtego sera
-30 dag pieczarek
-35 dag filetów z kurczaka
-cebula
-1/2 szklanki majonezu
-3 jajka
-olej do smażenia
-sól
-pieprz

Sposób przygotowania przepisu:

Ser zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Wbić jajka i wymieszać z majonezem. Masę wlać na wyłożoną pergaminem blachę (25x40cm) i piec ok. 20 minut w temperaturze 180 °C.
Mięso umyć, osuszyć i przekroić w poprzek na pół. Rozbić. Oprószyć solą i pieprzem.
Cebulę obierać,posiekać . Pieczarki oczyścić i pokroić w plastry. Dusić z cebulą na rozgrzanym oleju.
Na ciepłym serowym placku ułożyć mięso i przykryć warstwą pieczarek. Zawinąć w roladę i piec 25 minut w temp. 180 °C.

S M A C Z N E G O :)
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Kurczak na kilka sposobów

Postautor: AinEingarp » 10 lip 2017, 14:19

Chętnie przetestuje ten przepis! To idealna propozycja na niedzielny obiad.
Oktawia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 31 paź 2016, 12:04

Re: Kurczak na kilka sposobów

Postautor: Oktawia » 07 paź 2017, 19:09

Mmmmmmomnomnomn... Moje ulubione mięsko to kurczak przepisów na niego nie brakuje i chętnie z tego korzystam. No ale takiego cudeńka jeszcze nie widziałam. Mam nadzieję, że moje umiejętności kulinarne wystarczą, żeby zrobić taką piękna roladę. To byłoby extra danie popisowe na jakąś imprezę albo na świąteczny stół. Muszę tylko wcześniej przetestować i poćwiczyć, więc chyba na przyszłą niedzielę zrobię. Dzięki.
kulig-ta
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2017, 11:50

Re: Kurczak na kilka sposobów

Postautor: kulig-ta » 22 gru 2017, 12:55

Na pierwszy rzut oka to wyglądało jak faszerowana bagietka albo chleb :D

Ja zwykle robię kurczaka marynowanego w jogurcie, ziołach i czosnku. Potem smażę mięso albo piekę w piekarniku i mam gotowy super szybki i smaczny obiad! Czego chcieć więcej? :D
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Kurczak na kilka sposobów

Postautor: AinEingarp » 31 sty 2018, 11:09

Dziś mam w planach zrobić kurczaka saltinbocca. Też lubicie taką wersję?
Balwan147
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 08 lut 2018, 13:41

Re: Kurczak na kilka sposobów

Postautor: Balwan147 » 09 lut 2018, 12:36

Ja uwielbiam makaron z kurczakiem po tajsku! Polecam go każdemu zwolennikowi drobiu :)
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Kurczak na kilka sposobów

Postautor: dyskutantka » 10 lut 2018, 11:48

Z kurczakiem można wymyślać różne potrawy, ale chyba najlepsze są kotlety w panierce z fileta kurczaka - chyba mam rację. :) A pokrojony w kostkę filet z kurczaka dobry jest z przypieczonym makaronem, jak i z kapustą pokrojoną w kostkę (wcześniej oczywiście ugotowaną) - sposobów jest mnóstwo,również samemu można sobie pokombinować jakąś z nim potrawę i też będzie smaczna. :) Albo makaron z kurczakiem i warzywami - bardzo smaczne:
Obrazek
szalonaadela
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2018, 00:45

Re: Kurczak na kilka sposobów

Postautor: szalonaadela » 12 lut 2018, 00:48

ja ostatnio przyrządziłam kurczaka z warzywami w sosie serowym z ryżem. Wyszło przepysznie!
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Kurczak na kilka sposobów

Postautor: dyskutantka » 12 lut 2018, 17:51

Ostatnio kupiłam filety z kurczaka i po ich opłukaniu i przekrojeniu na trzy części (udało się,filet był dosyć duży) przyprawiłam odpowiednio i bez panierki ,jedynie obłożyłam plasterkami żółtego sera i na opiekłam na tłuszczu,aż się zarumieniły na lekki brąz. Podane były z ryżem i kiszonym ogórkiem z beczki. Wspaniałe ,pachnące danie. :)
Obrazek
kirater
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2018, 12:20
Lokalizacja: Polska

Re: Kurczak na kilka sposobów

Postautor: kirater » 14 mar 2018, 12:28

Kurczak curry z ryżem jest całkiem dobry. Ogólnie polecam wszystkim smaczną restaurację w Lublinie http://www.locomotiva.pl/
Awatar użytkownika
yaska
Level 1
Level 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:34

Re: Kurczak na kilka sposobów

Postautor: yaska » 14 mar 2018, 13:20

Przyprawa do złotego kurczaka pasuje do kazdego dania, ja ją daję do piersi, udek, skrzydełek. Robi taką fajną złocistą skórkę :)
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Kurczak na kilka sposobów

Postautor: dyskutantka » 15 mar 2018, 19:47

Awatar użytkownika
Wesoły żniwiarz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Górny śląsk

Re: Kurczak na kilka sposobów

Postautor: Wesoły żniwiarz » 19 mar 2018, 12:19

Nie jest się trudno domyśleć, że chodzi o dania z kurczaka, skoro przyprawa jest do kurczaka, więc uwaga działa w obie strony. ;) Też czasem jej używamy, zwłaszcza do piersi zapiekanych z mozarellą i morelami. :)
Awatar użytkownika
yaska
Level 1
Level 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:34

Re: Kurczak na kilka sposobów

Postautor: yaska » 27 mar 2018, 08:48

Tytuł wątku brzmi "kurczak na kilka sposobów", więc nie rozumiem, co jest złego w mojej odpowiedzi, że przyprawa do złotego kurczaka pasuje do każdego dania? Chyba logiczne, że chodzi o dania z kurczaka. I uwierz, że nie dla każdego jest to takie oczywiste, jak dla Ciebie, dyskutantko, bo znam masę osób, które w kuchni używają tylko soli i pieprzu, dania nie mają żadnego smaku, a można dodać prostej mieszanki, naturalnej, żeby nie było, a danie znacznie zyska w smaku.
budynia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:37

Re: Kurczak na kilka sposobów

Postautor: budynia » 27 mar 2018, 11:33

ja wam polecam trochę innego kurczaka :) https://www.przepisy.pl/przepis/kurczak ... o-kurczaka połączenie z bananem może dziwne ale pycha

Wróć do „DANIA MIĘSNE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość