Kurczak na kilka sposobów

DANIA MIĘSNE: dania mięsne obiadowe, wołowina, wieprzowina, piersi z kurczaka, dziczyzna. Propozycje na obiady, kolacje i przyjęcia. Dania pyszne i lekkostrawne dla całej rodziny.
Awatar użytkownika
yaska
Forumowicz
Forumowicz

Re: Kurczak na kilka sposobów

Postautor: yaska » 27 mar 2018, 08:48

Tytuł wątku brzmi "kurczak na kilka sposobów", więc nie rozumiem, co jest złego w mojej odpowiedzi, że przyprawa do złotego kurczaka pasuje do każdego dania? Chyba logiczne, że chodzi o dania z kurczaka. I uwierz, że nie dla każdego jest to takie oczywiste, jak dla Ciebie, dyskutantko, bo znam masę osób, które w kuchni używają tylko soli i pieprzu, dania nie mają żadnego smaku, a można dodać prostej mieszanki, naturalnej, żeby nie było, a danie znacznie zyska w smaku.

budynia
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: budynia » 27 mar 2018, 11:33

ja wam polecam trochę innego kurczaka :) https://www.przepisy.pl/przepis/kurczak ... o-kurczaka połączenie z bananem może dziwne ale pycha
Awatar użytkownika
Karina
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Karina » 28 mar 2018, 11:22

Nie połączyłabym chyba kurczaka z bananami. Nie lubie bananów, ale gdybym lubiła to jakoś ten smak mi ze soba nie gra. Jeśli o kurczaka chodzi to najcześciej robie pieczonego, bo u mnie wszyscy bardzo lubią i na ciepło i potem na zimno. Daję trochę miodu, sypką cebulkę i przyprawy właśnie w mieszankach. Ten do złotego kurczaka Knorr ostatnio widziałam w sklepie i miałam kupić. Teraz jak będę to zobaczę.
Czasami dodaję też słodkie chilli ale to zależy czy dzieciaki mają jeść czy nie.
Awatar użytkownika
yaska
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: yaska » 29 mar 2018, 22:20

a mi pasuje ;) to na tyle delikatne mięso, że dobrze komponuje się z owocami. Ja na przykład często robię kurczaka z ananasem i ryżem. do tego albo przyprawa do curry albo złoty kurczak, zależy co mam pod ręką.
Awatar użytkownika
Karina
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Karina » 31 mar 2018, 21:37

Z ananasem łącze kurczaka raczej tylko na pizzy, ale to też jest w sumie danie z kurczakiem więc można je zaliczyć. Tego złotego kurczaka kupiłam wczoraj i będę pewnie próbowała, ale raczej do pieczenia niż jako dodatek na dań na słodko kwaśno.
AinEingarp
Level 2
Level 2

Postautor: AinEingarp » 17 kwie 2018, 08:07

Mi smakuje kurczak z sosem curry na bazie ananasa. To pyszne połączenie.
Awatar użytkownika
Karina
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Karina » 01 maja 2018, 23:38

Na tej stronie co podawałyście znalazłam taki przepis https://www.przepisy.pl/przepis/kurczak ... -kokosowym na kurczaka z mlekiem kokosowym. Któraś z was może próbowała juz tej potrawy?
AinEingarp
Level 2
Level 2

Postautor: AinEingarp » 04 cze 2018, 12:36

Często robię podobne danie. To akurat sprawdzony smak.
Veka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Veka » 16 cze 2018, 11:24

Próbowaliście może kurczaka przygotowanego w szybkowarze ? Spróbujcie koniecznie. Kupiłam sobie niedawno dobry szybkowar w atrakcyjnej cenie ze sklepu https://naczynia.olkusz.pl/garnki-szybkowary i zaczęłam kombinować z gotowaniem w nim :D Mogę się z Wami podzielić świetnym przepisem na przepysznego kurczaka, który znałazłam na blogu http://smakuje.blox.pl/2016/08/Kurczak-z-szybkowaru.html. Nasza rodzinka go uwielbia :)
budynia
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: budynia » 18 cze 2018, 11:28

najszybszy sposób na kurczaka, filet z kurczaka rozbić, posypać przyprawą do złotego kurczaka, jak dla mni enajlepsza jest z knorra, potem panierować, smażyć, do tego jakiś ryż i obiad gotowy :)
Arkadiusz1
Level 2
Level 2

Postautor: Arkadiusz1 » 29 cze 2018, 12:26

O tak, uwielbiam przyrządzać różne dania mięsne. To moja specjalność :) Z doświadczenia mogę Wam podpowiedzieć, że jak się za to zabierzecie, to powinniście zawsze brac mięso z takich miejsc jak Kiszeczka. To pozwoli Wam najlepiej wykorzystać potencjał zdrowej, niemodyfikowanej żywności, którą możecie sprawdzić w http://www.kiszeczka.pl/_wyroby_/podroby/ W ten sposób dania sa nie tylko pyszne, ale też zdrowe :)
AinEingarp
Level 2
Level 2

Postautor: AinEingarp » 04 lip 2018, 13:47

A lubicie kurczaka z grilla? Teraz jest najlepsza okazja, by przyrządzać takie dania.

Wróć do „DANIA MIĘSNE”