GOTOWE DANIA

Dobra i smaczna kuchnia, sprawdzone przepisy kulinarne, ciasta, sałatki i inne potrawy
big.disaster
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 12 wrz 2016, 15:49

GOTOWE DANIA

Postautor: big.disaster » 31 sty 2017, 16:17

Postanowiłem założyć taki temat, bo zauważyłem, że go nie ma. Każdemu częściej lub rzadziej zdarza się, że zje coś sklepowego, kupionego i ja nie widzę w tym nic złego. Kwestia odpowiednich produktów, niektóre są naprawdę spoko :) Wobec tego otwieram dyskusję - jeśli kupicie coś gotowego w markecie lub innym miejscu to dawajcie znać. Zarówno jeśli smakowało jak i nie smakowało, będzie wiadomo czego się wystrzegać (choć rzecz jasna różne upodobania i smaki ludzie mają). Czas start!
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: GOTOWE DANIA

Postautor: miracle » 04 lut 2017, 11:52

Ja jak już kupuję coś gotowego to wybieram zupy z Marvitu.
homealone
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 20 lip 2016, 14:17

Re: GOTOWE DANIA

Postautor: homealone » 02 mar 2017, 11:08

Ja kupiłem wczoraj pyzy z mięsem w Biedrze i polecam, warto. Takie jedzenie to ja propsuję, ważne że mięcho jest, a w tym przypadku to nawet całkiem dobre :) No i wychodzi obiad za kilka złotych, a pojesz człowieku tak, że marzenie :) Szukaj w Biedronce gdzieś w tych lodówach plastikowego pudełka z napisem "pyzy z mięsem", producent to Amigos (mówię, bo po tym da się je poznać - sprawdziłem na opakowaniu :D).
zorba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 maja 2016, 11:14

Re: GOTOWE DANIA

Postautor: zorba » 01 kwie 2017, 09:08

Nie przepadam za gotową żywnością. Staram się gotować sama Nie smakują mi gotowe pierogi,kluski itp.
Waziusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2017, 12:51

Re: GOTOWE DANIA

Postautor: Waziusz » 07 kwie 2017, 09:48

Gotowa żywność.. to zależy, jeśli mrożona/chłodzona to to jest zwykle paskudztwo chociaż się odstępstwa do wyjątku. lepiej coś zamówić na ciepło.
____________________
vivapozyczkichwilowki.pl pozyczkomaniak.com.pl
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: GOTOWE DANIA

Postautor: AinEingarp » 08 maja 2017, 13:16

Ja unikam takich gotowych dań. Nie są najzdrowsze i mają wiele dziwnych składników w sobie.
Piotr30
Level 1
Level 1
Posty: 227
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:49

Re: GOTOWE DANIA

Postautor: Piotr30 » 10 maja 2017, 08:45

Jeśli mam już szykować gotowe dania z półproduktów wolę od razu zamówić pizzę. Zwłaszcza, że tutaj robią ją całkiem dobrą, a mamy do niej niedaleko ;) Także albo gotuję od zera, albo w przypadku braku czasu zamawiamy jedzenie. Żadnych półproduktów.
tar_pawel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2017, 10:19

Re: GOTOWE DANIA

Postautor: tar_pawel » 12 maja 2017, 10:35

Ja ostatnio kupiłem gotowe Montegrappa tortellini z szynka prosciutto dorobiłem sobie sos i w niecałe 20 min miałem obiad a co ważne nie miałem za wiele do zmywania :) choć czasem lubię po pichcić ale jak nie ma dla kogo to korzystam z gotowych dań.
kitka66
Level 2
Level 2
Posty: 604
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:23

Re: GOTOWE DANIA

Postautor: kitka66 » 23 maja 2017, 17:51

A po co stosować gotowe dania jak jest tyle pomysłów na proste i szybkie a przy tym zdrowe posiłki ? Ja sama nie lubię spędzać długich godzin w kuchni dlatego staram się zawsze wybierać proste przepisy. U nas na przykład często na śniadaniu lub kolacji pojawia się ten bezglutenowy omlet https://www.guiltfree.pl/blog/2017/01/18/bezglutenowy-omlet-owsiany-z-erytrolem/. Jest mega szybki w przygotowaniu i smakuje bardzo dobrze.
Luna077
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 05 cze 2017, 17:46

Re: GOTOWE DANIA

Postautor: Luna077 » 05 cze 2017, 17:57

Staram się jednak rzadko sięgać po produkty gotowe, bo skład czasami bywa przerażający. Zwykle kupuję je tylko wtedy kiedy naprawdę nie mam czasu.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: GOTOWE DANIA

Postautor: AinEingarp » 13 cze 2017, 08:43

Ja jak nie mam czasu, to wolę sobie jajecznicę zrobić. Jest jednak o wiele zdrowsza, niż te gotowe dania.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: GOTOWE DANIA

Postautor: trylogia » 28 cze 2017, 08:34

Mam podobne podejście. Prawda jest taka, że samodzielne gotowanie nie jest trudne dzięki mrchef.pl/jak-to-dziala. Wystarczy wybrać dania, zamówić paczkę i ma się wszystko, co niezbędne do wykonania potraw wraz z instrukcją, jak to zrobić. Jeśli to za mało - można skorzystać z filmików instruktażowych. Korzystając z Mr Chef oszczędza się czas i pieniądze. Nie mówiąc o tym, jakie to ważne dla naszego zdrowia.
Aurinka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:34

Re: GOTOWE DANIA

Postautor: Aurinka » 01 lip 2017, 17:17

Z gotowych rzeczy, chociaż to nie będzie danie, lubię bardzo pasztet drobiowo wieprzowy tutaj jest jego wygląd, dokładna nazwa i skład. Ja bardzo go lubię i często kupuję na kanapeczki. A z gotowych dań to naprawdę bardzo rzadko zdarza mi się zamówić pizzę, a jakieś pierogi czy pyzy to już nie pamiętam, kiedy jadłam takie ze sklepu. Wolę gotować sama od podstaw.
smokowy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:50

Re: GOTOWE DANIA

Postautor: smokowy » 02 lip 2017, 14:23

takie gotowe dania zazwyczaj są bardzo niezdrowe i przede wszystkim wysoko kaloryczne, co potem przekłada się na naszą wagę
kermitek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 04 lip 2017, 09:55

Re: GOTOWE DANIA

Postautor: kermitek » 04 lip 2017, 15:33

Ja to dosyć często ogarniam sobie coś gotowego, bo mam tak mało czasu, że w sumie tylko w weekendy jestem w stanie postać przy garach... Lubię coś pogotować, ale raz że właśnie czasu mało, dwa że dla samego siebie to się nawet nie chce :) Więc w sumie najczęściej kończy się to właśnie tak, że idę do sklepu i kupuję coś gotowego, także temat jak znalazł, bo jestem w tym obeznany :D Jak już z tego wszystkiego miałbym wybrać jedną rzecz to w sumie najbardziej mi podchodzą kartacze z Lidla :D One są chyba z mięsem i grzybami leśnymi o ile dobrze pamiętam, ale smakują mi bardzo. Bo większość sklepowych pierogów czy innych tego typu ma mało farszu i dużo ciasta, a tu w sumie jest bardziej na odwrót. Farsz jest spoko, czuć w nim i mięso i grzyby, ciasto nie jest jakieś gumowate. Szczerze mówiąc to nie różnią się za bardzo od kartaczy jakie znam z domu rodzinnego. Nie wiem czy są tam jeszcze inne takie, te co ja kupuję mają napis "amigos", więc to chyba producent.

Wróć do „Forum Kulinarne: gotowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość