Jak szukać noclegu i nie dać się oszukać?

Forum Podróży - forum podróżujących po świecie. Wyraź Twoją opinię, przedstaw zdjęcia - zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Jak szukać noclegu i nie dać się oszukać?

Postautor: abrakadabra » 14 lut 2013, 17:33

Jak szukać noclegu i nie dać się oszukać?

Obrazek

Każdy z nas wyjeżdżając na wakacje albo nawet krótki urlop stawał przed tym samym dylematem. W jaki sposób znaleźć nocleg, aby spełniał nasze wszystkie wymagania? Oczywiście nie ma z tym problemu, jeśli wyjeżdżamy w to samo miejsce któryś już raz z rzędu lub wyjeżdżali tam wcześniej nasi znajomi lub rodzina. Noclegi polecone przez nich są zawsze godne zaufania. W jaki sposób natomiast znaleźć nocleg w miejscu, w którym ani my ani nasi znajomi wcześniej nie byli?

W dzisiejszych czasach najlepszym rozwiązaniem wydaje się być internet. Po wpisaniu w wyszukiwarce odpowiedniej frazy, np. noclegi Zakopane, naszym oczom ukaże się ogromna ilość linków prowadzących do przeróżnych portali. Z którego jednak skorzystać? Godne polecenia są portale regionalne, np. skupiające oferty noclegowe z regionu Podhala. Na ogół siedziby tych serwisów mieszczą się w danym regionie a jego właściciele lub pracownicy są w stanie każdy obiekt noclegowy zweryfikować. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek, kiedy po przyjeździe do wybranego, okazale wyglądającego na zdjęciach pensjonatu, okazuje się, że oferuje on zupełnie inny standard niż opisywany w ogłoszeniu lub w skrajnych przypadkach nawet nie istnieje.

Tak było w przypadku słynnego hotelu Golden Palace w Zakopanem. Wiele osób wpłaciło zaliczki na sylwestrowy pobyt a po przyjeździe na miejsce okazało się, że nikt o takim hotelu nawet nie słyszał. Jak więc nie dać się oszukać? Przede wszystkim należy wybraną ofertę dokładnie obejrzeć. Warto sprawdzić, czy w ogłoszeniu znajdują się wszystkie najpotrzebniejsze informacje, czyli numery telefonów, adres miejsca noclegowego, adres email, strona www oraz dane kontaktowe właściciela. Warto przejść na stronę www obiektu i dokładnie ja obejrzeć. Jeśli wybierzemy już jakiś konkretny obiekt, wpiszmy w Google jego nazwę. Powinny się pojawić serwisy www, na których dany pensjonat lub hotel również się reklamuje. Głęboką studnią wiedzy na temat noclegów są również fora internetowe. Być może ktoś był już w wybranym obiekcie i go poleca. Jeśli nic nie wzbudza naszych podejrzeń kolejnym krokiem powinna być rozmowa z osobą odpowiedzialną za kontakt w danym obiekcie. I nie należy się dziwić, kiedy podczas rozmowy telefonicznej okaże się, że warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki. Jest to całkiem normalne w przypadku wielu obiektów noclegowych. Należy przy tym pamiętać, aby zaliczkę wpłacać jedynie na konto bankowe. Każda propozycja alternatywnych form przelania zaliczki (np. Western Union) powinna wzbudzić nasze podejrzenia. Po wpłaceniu zaliczki należy zachować dowód wpłaty oraz historię emaili. Pomoże to znaleźć sprawcę w przypadku, gdy jednak pomimo wszystkich podjętych kroków ostrożności, zostaniemy oszukani. Szczególnie ostrożni powinniśmy być właśnie teraz, kiedy duża część z nas planuje już wyjazdy sylwestrowe. Okres ten sprzyja pojawianiu się w internecie większej liczby nieuczciwych ofert.

Kiedy już wybraliśmy wymarzony pensjonat lub hotel i uzgodniliśmy z właścicielem wszystkie szczegóły, pozostaje dokładnie zaplanować cały urlop, spakować walizki, sprawdzić stan techniczny auta i cieszyć się zbliżającymi się dniami.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/jak-szukac-noclegu-i-nie-dac-sie-oszukac/">Jak szukać noclegu i nie dać się oszukać?</a> - ziggy

autor: ziggy
kaifasz1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:08
Lokalizacja: Jasień Brzeski

Postautor: kaifasz1 » 23 lut 2013, 23:26

Najlepiej jest sugerować się pocztą pantoflową
olgaj1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2013, 22:13
Lokalizacja: Płock

Postautor: olgaj1 » 07 mar 2013, 22:20

passport
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2013, 02:30
Lokalizacja: nikąd

Postautor: passport » 20 sie 2013, 02:34

piotrek21
Level 1
Level 1
Posty: 240
Rejestracja: 10 cze 2013, 12:54
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: piotrek21 » 20 sie 2013, 16:07

może warto korzystać z portali które skupiają ogłoszenia hoteli np tutaj można zapoznać się z ofertą krakowskich hoteli
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 11 wrz 2013, 14:40

Dobrze też sprawdzić sobie porównywarki cen i wakacji. Ja szukałam w ten sposób wycieczki do Bułgarii i udało mi się znaleźć całkiem ciekawą ofertę.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 13 wrz 2013, 09:54

W przypadku zagranicznych wyjazdów najlepiej zdać się na biuro podróży, i to takie sprawdzone, działające na rynku od wielu lat. Jeśli to pobyt w kraju, to zawsze można umówić się na zapłatę po przybyciu na miejsce, albo korzystać z miejsc polecanych przez rodzinę i znajomych, którzy już je wypróbowali :)
Awatar użytkownika
Pikachu656
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2013, 17:35
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: Pikachu656 » 12 lis 2013, 18:08

Najlepiej też sprawdzone i pewne miejsca. Dobrze rozreklamowane. Ja np tak znalazłam http://www.nosalowy-dwor.eu/ ... Szukałam szukałam i trafiłam na tę stronkę. Jak już coś takiego jest to to musi być "istniejący" Hotel... Nie wiem jak trzeba być mało inteligentym, żeby zostać oszukanym ... Czasami ten kto oszczędzą trafi dwa razy...
gawalla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 25 lis 2016, 08:43

Re: Jak szukać noclegu i nie dać się oszukać?

Postautor: gawalla » 12 sty 2017, 14:23

Dzięki za cenne wskazówki :) Ja również zawsze sugeruję się jak to ładnie określiliście "pocztą pantoflową". Jednak bezpośrednie polecenie danego miejsca jest obciążone najmniejszym ryzykiem. Stąd po tom przydługim wstępie moje pytanie - może macie jakieś SPRAWDZONE miejsce na nocleg w stolicy? Tak się składa, że nie znam tam nikogo, a jestem zmuszona wyjechać na kilka dni... Zależy mi, by było blisko centrum, czysto i abym miała na własność łazienkę.
kaszka6
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 19 paź 2016, 15:01

Re: Jak szukać noclegu i nie dać się oszukać?

Postautor: kaszka6 » 13 sty 2017, 09:06

ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Jak szukać noclegu i nie dać się oszukać?

Postautor: ewelina8393 » 16 maja 2018, 22:18

Jak będziecie chcieli znaleźć sobie nocleg w Zakopanym to polecam stronę zakopaneapartamentylux.pl na której znajdziecie sobie super apartamenty. Na stronie można wysłać zapytanie o termin, jaki nas interesuje i bardzo szybko otrzymamy odpowiedź. Sama mam zamiar skorzystać jeszcze w tym roku z tej strony.
majaa862
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 02 cze 2016, 09:28

Re: Jak szukać noclegu i nie dać się oszukać?

Postautor: majaa862 » 04 lip 2018, 17:12

Znalezienie noclegu to obecnie żaden problem. Przez internet w kilka chwil można znaleźć wszystkie hotele, motele i inne podobne obiekty w okolicy. A żeby nie dać się oszukać wystarczy sprawdzić dane miejsce wcześniej, poszukać opinii itp. Jeśli będziecie w okolicy Starego lub Nowego Sącza, to sprawdźcie Oaza Pod Bocianem, mają komfortowe pokoje, na Noclegi w Starym Sączu jest do nich kontakt.
iza_kolek77
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:10

Re: Jak szukać noclegu i nie dać się oszukać?

Postautor: iza_kolek77 » 12 lip 2018, 10:59

Jak ktoś chce zaoszczędzić na noclegu to ja bym polecała stronkę https://meteor-turystyka.pl/ i ich wyszukiwarkę. Dużo mniejszych i większych ośrodków ma tutaj swoje wizytówki. Jest taniej niż choćby na bookingu czy innych stronach z rezerwacją internetową gdzie już widocznie za sam fakt, że możesz sobie pokój zaklepać online płaci się ekstra.
zuzmac
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2018, 08:18

Re: Jak szukać noclegu i nie dać się oszukać?

Postautor: zuzmac » 13 lip 2018, 08:26

Mi zdecydowanie najlepiej szuka się na Noclegowo.pl, posiadają tylko sprawdzone oferty i do tego duża ilość filtrów, która pomogą w znalezieniu interesującego nas noclegu ;) https://www.noclegowo.pl/

Wróć do „Forum Podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość