Zimowe wakacje w górach

Forum Podróży - forum podróżujących po świecie. Wyraź Twoją opinię, przedstaw zdjęcia - zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Zimowe wakacje w górach

Postautor: abrakadabra » 07 sty 2013, 15:32

Zimowe wakacje w górach

Święta i czas ferii jest dla rodzin czasem wspólnych zimowych wyjazdów. Tak przynajmniej mówią nam media. Oczywiście obrazek ten nie w pełni odpowiada rzeczywistości. Okazuje się, że większość dzieci spędza dwutygodniowy czas ferii w domu.

Rodzice albo nie mają pieniędzy by pojechać z dzieckiem na wakacje, albo nie mogą dostać w tym czasie urlopu. Ta dysproporcję jednak najlepiej widać w kurortach turystycznych, gdzie całe rodziny z dziećmi mogą pozwolić sobie na dłuższy wypoczynek. Oczywiście nie jest to większość społeczeństwa. Wraz z kryzysem zmienić się musiał również nasz styl wypoczywania.

Obrazek

Dziś jeżeli decydujemy się na wyjazd wybieramy raczej najbliższe strony. Rezygnujemy z zagranicznych kurortów na rzecz naszych własnych, czasem mało znajomych miejsc, które dopiero stają się modne. Jednym z takich miejsc jest Szczawnica. Choć od wieków było tak uzdrowisko, moda na wyjazdy w tamte okolice przyszła stosunkowo niedawno. Turystyka regionalna stała się alternatywą – zarówno dla osób, które chcą ciąć koszty, jak i dla tych, które pragnąć uciec od zgiełku dużych ośrodków turystycznych. Tym bardziej, że hotelarze przygotowują wyjątkowe atrakcje dla swoich klientów.

Jeszcze do niedawna niemal niemożliwe było znalezienie hotelu, w którym można byłoby trzymać psa. Dziś bez problemu spędzimy wczasy z psem w górach, gdyż są hotele umożliwiające właścicielom czworonogów komfortowy wypoczynek. Szczawnica noclegi może okazać się również dobrym miejscem dla poznania regionalnych dań, kultury i obyczajów. Bo choć młodzież raczej odsuwa się od tego co tradycyjne, ich rodzice chyba tęsknią nieco do tego, co swoje i znajome – przynajmniej raz na jakiś czas.

Bo choć codzienność nie mogłaby dla nas wyglądać tak jak podczas urlopu na kilka dni zmiana warunków pełni rolę terapeutyczną!

źródło: http://www.webshock.com.pl/zimowe-wakacje-w-gorach/

autor: El
kaifasz1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:08
Lokalizacja: Jasień Brzeski

Postautor: kaifasz1 » 23 lut 2013, 23:30

Świetna sprawa :D Zachecam do takich wycieczek :p
bialy_kruk02
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2013, 10:22
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bialy_kruk02 » 31 lip 2013, 10:27

Gorąco polecam na wyjazd zimowy, szczególnie jak się ma aż 2 wolne tygodnie Krynicę Górską - każdy znajdzie coś dla siebie :) Szczególnie zimą, chociaż ja wracam tam także latem. Z dziećmi, z psem, samemu, czy w grupie nie ważne - ja zatrzymuję się w hotelu Czarny Potok i przy ich standardzie każdą opcję da się 'ogranąć' :)
kolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2013, 06:43
Lokalizacja: Polska

Postautor: kolka » 26 wrz 2013, 07:23

A gdzie planujecie wybrać się tegorocznej zimy 13/14 ? :) :)
Martens
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 27 kwie 2011, 11:19
Lokalizacja: wawa

Postautor: Martens » 25 paź 2013, 01:31

Awatar użytkownika
yaska
Level 1
Level 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:34

Postautor: yaska » 25 paź 2013, 12:05

Może Turcja? Jakoś nigdy mi się ten kierunek z nartami nie kojarzył, ale podobno warunki mają tam idealne .
RestryKturyzaC
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 25 paź 2017, 14:05

Re: Zimowe wakacje w górach

Postautor: RestryKturyzaC » 26 paź 2017, 14:32

Do takich wypadów w góry niezbędne są solidne, specjalistyczne buty. Pomogą nam ochronić nogi jak i zapewnić bezpieczeństwo podczas wędrówek.
arek454
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2017, 18:18

Re: Zimowe wakacje w górach

Postautor: arek454 » 26 paź 2017, 18:18

a kto ma takie wakacje

____________________
ideal lux lampy
vika
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 02 lut 2017, 22:23

Re: Zimowe wakacje w górach

Postautor: vika » 03 lis 2017, 13:20

Ja planuje taki zimowy wypad do Szklarskiej Poręby, ale pomna ubiegłorocznych doświadczeń już dziś chcę się zaopatrzyć w porządne
trapery damskie zimowe najlepiej te z polskiej firmy Otmęt.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Zimowe wakacje w górach

Postautor: AinEingarp » 03 lis 2017, 13:27

Oooo, też muszę kupić takie trapery. W grudniu jadę w góry.
rybka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:12

Re: Zimowe wakacje w górach

Postautor: rybka » 22 lis 2017, 21:05

Dobre buty na wyjazd w góry to podstawa, Ja akurat w tym roku muszę zainwestować w buty narciarskie. Jadę bowiem do Kopaonik z Wytwórnią Wypraw. Spędzę tam 7 dni i zamierzam się tam świetnie bawić i wykorzystać każdą wolną chwilę na jazdę na nartach. Wytwórnia zarezerwowała noclegi bardzo blisko wyciągów jak również przewidziała w planie wycieczki pobyt w kąpieliskach termalnych. Zapowiada się jak zwykle wspaniały wyjazd.
Kasiaaa
Level 1
Level 1
Posty: 287
Rejestracja: 29 sie 2016, 23:45

Re: Zimowe wakacje w górach

Postautor: Kasiaaa » 30 lis 2017, 14:21

W górach warto być przygotowanym na każdą okoliczność, dlatego np GPS to jak najbardziej odpowiednie urządzenie jakie warto zabrać ze sobą, tutaj o nim można przeczytać http://techfresh.pl/jaki-gps-w-gory-ran ... ch-modeli/ GPS niejednokrotnie uratował ludziom życie gdy się zgubili. Warto o tym pamiętać.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Zimowe wakacje w górach

Postautor: Ela78 » 12 gru 2017, 00:13

Nie wiecie gdzie wyjechać na wakacje ? Może Francja i piękne Lazurowe wybrzeże w nicei ? Jesli ktoś tam nie był to polecam, Jest wiele urokliwych miejsc do zwiedzania. Chcesz poznać wiele atrakcji to zerknij na poradnik- http://www.hotelsystem.pl/co-warto-zobaczyc-w-nicei/ a jeśli ktoś lubi operę to znajduje się tam znana opera De Nice.
Lilka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 09 lis 2017, 10:44

Re: Zimowe wakacje w górach

Postautor: Lilka » 27 gru 2017, 13:09

My jednak myślimy, żeby zimowe wakacje spędzić klasycznie bo na nartach, z Itaki przeglądam oferty cały czas https://www.itaka.pl/promocje/narty/ i na coś trzeba się już zdecydować, ale że zawsze szusowaliśmy w Polsce to zupełnie nie mam pojęcia, na który kierunek najbardziej warto postawić
kamnow684
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 04 kwie 2018, 13:59

Re: Zimowe wakacje w górach

Postautor: kamnow684 » 24 kwie 2018, 13:20

Ja polecam taki wypoczynek jak tu: http://inrockwetrust.pl/2018/02/22/wypocznij-w-uzdrowisku/ osobom, które w wakacje lubią poleniuchować ;) Ja mam taką filozofię, że podczas urlopu leżę plackiem i nic nie robię, dosyć się napracuję przez resztę roku!

Wróć do „Forum Podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość