Jak tanio kupić bilet lotniczy? Proste porady

Forum Podróży - forum podróżujących po świecie. Wyraź Twoją opinię, przedstaw zdjęcia - zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Jak tanio kupić bilet lotniczy? Proste porady

Postautor: abrakadabra » 13 gru 2012, 18:16

Jak tanio kupić bilet lotniczy? Proste porady

Wiele osób choć raz marzyło o tym, by wybrać się w podróż, wznieść w przestworza i znaleźć się nad chmurami. Powstrzymuje nas zwykle ograniczony budżet. Do niedawna rzeczywiście tak było, ale od kiedy istnieją tanie loty i przewoźnicy, oferujący atrakcyjne cenowo opcje – tak być już nie musi. Przewoźnicy wciąż poszerzają już i tak bogatą ofertę o nowe kraje. Dostanie się np. do Niemiec nie stanowi żadnego kłopotu. Właściwie bez wychodzenia z domu wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło tanie loty Berlin z pewnością znajdziemy odpowiednią dla siebie i swojej kieszeni ofertę.



Niektórzy zastanawiają się czy rzeczywiście tanie loty są w praktyce tak tanie, czy to tylko reklama i chęć oszukania nas. Warto pamiętać o tym, że bilety lotnicze zawierają dodatkowe opłaty, o których faktycznie niekiedy dowiadujemy się później, niż byśmy chcieli. Co więc zrobić, by kupić je tanio?

Obrazek

Wystarczy znać kilka zasad, których przestrzeganie zapewni nam oszczędność. Przede wszystkim powinniśmy śledzić na stronach internetowych tanich przewoźników aktualne ceny i oferty. Zdarzają się bardzo korzystne promocje – więc przyda cierpliwość nam się cierpliwość. Ceny ulegają zmianom, ale bądźmy spokojni ponieważ za raz zabukowany bilet na pewno nie będziemy musieli dopłacać pomimo wzrostu ceny. Pierwszym kosztem jaki nas spotka, jest koszt bagażu. Kształtuje się on od 15 do ok. 20 euro. Na pokład samolotu bierzemy ze sobą podręczny bagaż, który może ważyć do10 kg. Niestety każdy kolejny będzie traktowany jako dodatkowy i podlegać będzie opłacie. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Możemy zapakować walizkę mądrze – zrezygnować ze zbędnych rzeczy i zredukować bagaż do minimum. Bardzo ważne jest to, że dodatkowo w dniu lotu odprawa kosztuje od ok. 7 do ok. 10 euro, natomiast w systemie on-line często jest całkiem bezpłatna. Wtedy sami drukujemy sobie kartę pokładową i przy wejściu do samolotu musimy ja pokazać. Odprawę taką możemy dokonać najpóźniej 3 godziny przez lotem.



Tanich biletów szukajmy już 3 miesiące przed planowaną podróżą. Codziennie przeglądajmy oferty, to bardzo istotne, ponieważ najtańsze bilety rozchodzą się w bardzo szybkim tempie. W czasach kiedy większość osób ma dostęp do Internetu warto zaglądać na różne fora, blogi i inne strony, na których podróżujący dzielą się swoimi doświadczeniami i oczywiście informacjami o tanich biletach. Jeśli mamy możliwość wyjazdu wtedy kiedy inni raczej skupiają się na pracy i obowiązkach będzie to spory plus - najtaniej bowiem będzie jesienią – od października do listopada i wiosną – od lutego do kwietnia, najdrożej oczywiście w okresie wakacyjnym, świątecznym i w długie weekendy. Wiadomo, że często urlop mamy raczej właśnie w okresie letnim, jeśli jednak marzy nam się podróż to może warto przełożyć go na czas jesienny? Planowanie to bardzo ważny element, nie ma sensu przepłacać, przecież liczy się każdy grosz, a kupując bilet szybko tylko dlatego, że wydaje na się, że cena jest atrakcyjna możemy sporo stracić. Niektórzy przewoźnicy dla swoich stałych klientów mają ogromne promocje, wykupujemy wtedy członkostwo w klubie za niewiele ponad 100 zł i tym samy zyskujemy prawo do zniżki nawet do ok. 45 zł przy zakupie każdego biletu. Jeśli więc będziemy wiernymi klientami i często latamy, możemy skorzystać z tak korzystnej oferty. Zaoszczędzić możemy także wtedy, gdy nie wykupimy dodatkowych opcji takich jak np. pierwszeństwo wejścia na pokład czy sms-owe potwierdzenie rezerwacji. Pamiętajmy, że za takie z pozoru drobne usługi i udogodnienia zapłacimy.



Często nie bierzemy pod uwagę tego, że możemy za niewielkie pieniądze gdzieś polecieć ponieważ obawiamy się oszustw. Oczywiście one się zdarzają, ale wystarczy być czujnym. Z góry zakładamy, że tanie linie lotnicze są gorsze. Wiadomo, że ich standard odbiega od luksusowych, ale przecież w podróżowaniu nie chodzi o to, by sam lot samolotem był na najwyższym poziomie, a o to, by udać się w ciekawe miejsce, gdzie będzie można odpocząć, pozwiedzać i poznać nowy kraj. Poza tym nie musimy od razu udawać się na koniec świata, tuz obok nas u naszych sąsiadów – w Niemczech jest tak wiele ciekawych miejsc, że naprawdę urlop tam może być bardzo udany. Jeśli tylko poszukamy na pewno znajdziemy odpowiednio tanią ofertę, może właśnie na wyżej wspomnianych stronach dla miłośników podróży znajdziemy propozycję na tanie loty Frankfurt i już niedługo będziemy mogli cieszyć się wspaniałym urlopem.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/jak-tanio-kupic-bilet-lotniczy-proste-porady/">Jak tanio kupić bilet lotniczy? Proste porady</a> - agatha_b

autor: agatha_b
kubasa1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2012, 13:25
Lokalizacja: Kraków

Postautor: kubasa1 » 27 gru 2012, 13:27

Jedyna recepta to po prostu śledzenie promocji regularnie
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 18 cze 2013, 18:11

nie zgodzę się, że tanie połączenia lotnicze możemy znaleźć tylko w trakcie promocji, bo linie lotnicze bardzo często wykorzystując formułę first minute, sprzedają w niskich cenach bilety na przykład na pół roku przed datą podróży
Budowniczy70
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 19 lip 2013, 11:42
Lokalizacja: z budowy ;p

Postautor: Budowniczy70 » 19 lip 2013, 12:57

Greg
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:36

Re: Jak tanio kupić bilet lotniczy? Proste porady

Postautor: Greg » 30 gru 2015, 13:50

Jako że mam rodzinne w Anglii to często mi się zdarza latać. Ja zazwyczaj korzystam z portal z tanimi lotami.Ostatnio wybrałem ryanair loty https://www.fru.pl/tanie-loty/Ryanair-FR/ . Z takim portalami można naprawdę tanio latać a i przy okazji można zarezerwować nocleg.
Fermi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 22 mar 2016, 14:39

Re: Jak tanio kupić bilet lotniczy? Proste porady

Postautor: Fermi » 23 mar 2016, 11:30

Bilety lotnicze są równiez tanie tutaj http://darmowe-przewodniki.pl , nie trzeba się zbyt wiele wysilać by kupić tanie bilety , przynajmniej z tej stronki to norma.
patka122
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2016, 18:54

Re: Jak tanio kupić bilet lotniczy? Proste porady

Postautor: patka122 » 17 kwie 2016, 14:22

Należy szukać dobrych ofert w internecie. Ja na tegoroczny wrzesień mam odłożone pieniądze na dalszą podróż - jadę do Islandii http://iceventure.pl/ już się nie mogę doczekać, aż na własne oczy zobaczę te piękne miejsca i krajobrazy zawsze o tym marzyłam
pawelek34
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 13 kwie 2016, 12:11

Re: Jak tanio kupić bilet lotniczy? Proste porady

Postautor: pawelek34 » 31 maja 2016, 13:30

Ja z kolei mogę Wam polecić naprawdę atrakcyjną formę podróży, jeżeli boicie się latać - to przecież nic nowego, wiele osób tak ma :) Zdecydowanie polecam firmę Astrans - http://astrans-przewozy.pl - mają bardzo dobre ceny, świetne wręcz :)
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Jak tanio kupić bilet lotniczy? Proste porady

Postautor: dyskutantka » 24 lip 2016, 13:25

Ja zawsze korzystam z ofert w Internecie i takim sposobem leciałam kilka razy za niewielkie pieniędze. :)
Szulska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 03 sie 2016, 18:15

Re: Jak tanio kupić bilet lotniczy? Proste porady

Postautor: Szulska » 01 lis 2016, 21:11

Jak chcecie, by podróż jeszcze bardziej się opłacała, to wybierzcie kantor online do wymiany walut. Wiem po sobie, że można w ten sposó sporo zaoszczędzić.
pawelek34
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 13 kwie 2016, 12:11

Re: Jak tanio kupić bilet lotniczy? Proste porady

Postautor: pawelek34 » 19 gru 2016, 09:24

Sa trzy drogi do kupienia taniego biletu. Wyszukiwanie promocji, wykupienie biletu dużo wcześniej i poszukiwanie lotów z przesiadkami za pomocą wyszukiwarek lotów. Przed chwila widziałam lot do meksyku w dwie strony za 1300 zł ;) Pozdrawiam
kamila.kot70
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 25 sty 2017, 13:33

Re: Jak tanio kupić bilet lotniczy? Proste porady

Postautor: kamila.kot70 » 25 sty 2017, 14:11

Teraz istnieją tanie linie lotnicze, dzięki którym bilety można kupić naprawdę w atrakyjnych cenach. Niekoniecznie dużo wcześniej, wystarczy czesto przegladac strony
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Jak tanio kupić bilet lotniczy? Proste porady

Postautor: dyskutantka » 04 lut 2017, 14:03

Na mój email bez przerwy przychodzą oferty tanich przelotów ,zaręczam, że nie przeglądam w tym temacie Internetu. :) kiedyś tak,teraz sami przysyłają oferty.
karawalecka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 22 cze 2017, 11:38

Re: Jak tanio kupić bilet lotniczy? Proste porady

Postautor: karawalecka » 22 cze 2017, 13:19

tanie loty aż się wysypują, a to standard jeśli chodzi o pobliskie, europejskie kierunki i linie lotnicze Raynair i Wizzair.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Jak tanio kupić bilet lotniczy? Proste porady

Postautor: monikabert90 » 13 paź 2017, 15:02

Dzięki za wszystkie porady, na pewno się przydadzą. Ja ze swojej strony mogę Wam polecić https://biletylotnicze-24.pl/ - jest to wyszukiwarka lotów, która odznacza się bardzo przyjaznym i wygodnym systemem rezerwacji. Można sobie taki lot zorganizować szybko i sprawnie, bez niepotrzebnych nerwów. Ostatnio jak lecieliśmy na Majorkę to korzystaliśmy i byliśmy bardzo zadowoleni :)

Wróć do „Forum Podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość