Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Forum Podróży - forum podróżujących po świecie. Wyraź Twoją opinię, przedstaw zdjęcia - zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
sowbar81
Level 1
Level 1

Re: Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Postautor: sowbar81 » 14 sie 2016, 20:58

Moi znajomi byli w zimie na takim wyjeździe na narty. Teraz jadą z nimi na windsurfing :) Strasznie im zazdroszczę!

dekoder29
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: dekoder29 » 27 maja 2018, 10:07

Ja już od kilku lat jeżdżę na własną rękę i bardzo mi taka forma odpowiada. W tym roku wybieram się nad Adriatyk i mam nadzieję, że będzie to kolejny udany wyjazd. Teraz szukam jeszcze ubezpieczenia. Moim zdaniem warto takie mieć, bo nigdy nie wiadomo, co może się nam przytrafić. Na stronie https://polisoteka.pl/ubezpieczenie-turystyczne/ znalazłem już odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.
Vectra34
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Vectra34 » 28 maja 2018, 17:20

Przy wyjeździe z dziećmi za granicę proponuje opaskę dla malucha na rączkę http://www.siband.pl/ Nawet jeśli zniknie Wam z oczu na lotnisku, czy gdzieś w tłumie szybko trafi do Was z powrotem. Taka opaska zawiera wszystkie najważniejsze informacje. Jest tez estetyczna, kolorowa i niepowtarzalna :) Koszt znikomy, a bezpieczeństwo przynajmniej częsciowo zachowane.
wyjur
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: wyjur » 07 cze 2018, 13:00

A jeśli już jedziecie samodzielnie to wykupujecie ubezpieczenie turystyczne?
matik
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: matik » 08 cze 2018, 12:33

Zdecydowanie tak, to zawsze dodatkowa ochrona. No i w razie choroby masz pomoc. Szczególnie jak poza UE jedziemy.
wyjur
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: wyjur » 11 cze 2018, 14:48

A możesz doradzić jaką opcje ochrony wybrać? Bo na Wakacyjnej Polisie jest kilka możliwości i kompletnie nie wiem co kupić by ochrona była pełna.
matik
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: matik » 18 cze 2018, 10:30

jeśli nie wiesz to lepiej udać się do agenta. Ale na wakacyjnej polisie masz tak fajnie ustawione, że możesz wybierać gdzie i po co jedziesz. Ja polecam pełną ochronę. Koszty ubezpieczenia nie są wysokie a ochrona zawsze pełna jest lepsza.
wyjur
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: wyjur » 21 cze 2018, 13:30

Ostatecznie na Wakacyjnej Poliscie kupiłam ubezpieczenie. Brat mi pomógł , zapłaciła około 100 zł za pełną ochronę z ratownictwem.
icon
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: icon » 22 cze 2018, 13:32

A mogę zapytać gdzie kupiłeś dokładnie i jaka ochronę wybrałeś?
opatka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: opatka » 23 cze 2018, 20:04

Na własną rękę na pewno wyjdzie duzo taniej, tym bardziej ze czasem mozna złapać fajną ofertę "last minute". Poza tym organizując wycieczkę samodzielnie mozna sobie na więcej pozwolić i samemu wybrać co chce się zobaczyć. 2 lata temu byliśmy w Hiszpanii z biurem podrózy ale nie jesteśmy do końca zadowoleni, byliśmy trochę uzaleznieni....W tym roku planujemy sami zorganizować wyjazd do Grecji i trochę popływać na jachcie https://www.sailor.pl/pl/czartery-jachtow-w-grecji oraz zobaczyć okoliczne zabytki i atrakcje no i oczywiście skosztować typowo greckiej kuchni
monika6
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: monika6 » 23 cze 2018, 22:52

jak wakacje to tylko nad morzem, albo w góry. Ja jednak wolę morze zdecydowane, uwielbiam jeździć do Willi Opal, w której czuję się jak w domu, swojsko i przyjemnie. począwszy od pysznych posiłków, poprzez przemiła i ciepła właścicielkę, skończywszy na cudownych i dużych pokojach. Uwielbiam tutaj wracać z mężem idealny lokal dla każdego pokolenia.
huteran
Level 1
Level 1

Postautor: huteran » 24 cze 2018, 11:05

Nawet korzystając z biura część musisz zorganizować amemu. Mam tutaj na myśli koniecznoć np. dojechania na lotnisko, polecam korzystać z taksówek - https://itaxi.pl/, jest to często tańsze, niż korzystanie z parkingu przy lotnisku.
wyjur
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: wyjur » 25 cze 2018, 10:18

My korzystamy w takim wypadku ze znajomych, zawsze możemy na nich liczyc że nas odpiozą i odbiorą tak samo jak oni na nas. A jak jedziecie przez biuro to kupujecie dodatkowe ubezpieczenie czy korzystacie tylko z tego co biuro oferuje?
icon
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: icon » 25 cze 2018, 13:58

Jak jedziemy sami to wykupujemy u swojego agenta a jak z biurem to od nich. Ale też mamy zawsze kartę EKUZ.
wyjur
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: wyjur » 25 cze 2018, 16:51

Bo takie ubezpieczenie to zawsze dodatkowa ochrona. Ja też zawsze na wyjazd na Wakacyjnej polisie kupuję. Ubezpieczonym czuje się bezpieczniej a to nie są jakieś duże koszty.

Wróć do „Forum Podróży”