Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Forum Podróży - forum podróżujących po świecie. Wyraź Twoją opinię, przedstaw zdjęcia - zapraszamy do dyskusji.
Biegusia
Forumowicz
Forumowicz

Re: Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Postautor: Biegusia » 01 lip 2018, 13:38

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej przez biuro podróży wyjechać, bo jednak wtedy wyjazd bedzie pewniejszy, nie bedzie zadnych niemilych niespodzianek i tym podobnych rzeczy. Warto tez byc przezornym i pomyslec dodatkowo o jakims ubezpieczeniu podróży. Poczytajcie sobie na stronie Metlife o ubezpieczeniach wyjazdow, maja dużo ciekawych ofert. Zapoznajcie się.

Vectra34
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Vectra34 » 04 lip 2018, 08:38

Mam tu ofertę wyjazdu dla dzieci i młodziezy http://www.depka.com.pl/index.php/biuro-podrozy To biuro podrózy organizuje wyjazdy miedzy innymi do Bułgarii. Poczytajcie, bo wygląda bardzo interesująco. Mają również kolonie i obozy w Polsce, na przykład obozy sportowe cieszące sie dużym powodzeniem.
mol5
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: mol5 » 05 lip 2018, 14:29

Jeśli decydujesz się na wakacje, na które polecisz samolotem to moim zdaniem warto zapoznać się z nimi https://wyplatazalot.pl/#contact Moja znajoma dzięki nim odzyskała sporą sumkę z racji odwołanego samolotu, którym miała lecieć na wakacje.
Veka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Veka » 24 lip 2018, 12:55

Jeśli wyjeżdżasz za granicę, to na pewno przyda Ci się https://ekantor.pl/ Z nimi na wymianie waluty zyskasz nawet 10% więcej. To sprawdzona marka, z której usług korzysta wielu przedsiębiorców i podróżników, zatem nie musisz martwić się o bezpieczeństwo. Przewalutowanie zajmie Ci zaledwie kilkanaście minut i to bez wychodzenia z domu. Nie będziesz musiał się martwić, gdy na wakacjach zabraknie gotówki.
igam
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: igam » 26 lip 2018, 23:00

Zgadza się, teraz konto w walucie można prowadzić za darmo, a jak się je posiada to mamy dostęp do przewalutowań przez kantor online, co oznacza nie małą oszczędność podczas wymiany waluty. Od ręki można wymienić walutę po kursie który nawet o grosz się nie różni od rynkowego i błyskawicznie ją przesłać na konto. A za granicą placić można zarówno kartą do rachunku walutowego jak i gotówką wybraną z bankomatu.
Asmodeusz
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Asmodeusz » 30 lip 2018, 11:55

Wiadomo, że wakacje zorganizowane z biurem podróży są pewniejsze. Wszystko jest ogarnięte, odbierają Cię na lotnisku, wiozą do hotelu, a na zakończenie przywożą z powrotem na lotnisko. Często też zorganizowane, szczególnie w przypadku last-minute, potrafią być atrakcyjne cenowo. Ja jednak kilka razy próbowałem już wyjazdu na własną rękę. W przypadku wielu kierunków jest to tańsze niż wycieczka z biurem, nawet dla dwóch osób. Trzeba jednak przeanalizować koszty dojazdu (ew. biletów lotniczych), znaleźć hotel na miejscu, zorganizować do niego dojazd z lotniska itp. Zabawy jest nieco więcej, ale np. w tamtym roku lecąc na Cypr na własną rękę na dwóch osobach na samym locie i hotelu zaoszczędziłem 2000 zł. Oszczędzać można też już na miejscu. Wystarczy wymienić walutę przez internet w Cinkciarzu i przelać sobie hajs na konto walutowe i płacić już w euro, bez przewalutowania banku.

Wróć do „Forum Podróży”