Podróże po Polsce

Forum Podróży - forum podróżujących po świecie. Wyraź Twoją opinię, przedstaw zdjęcia - zapraszamy do dyskusji.
olek77
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2012, 14:20
Lokalizacja: Warszawa

Podróże po Polsce

Postautor: olek77 » 21 lip 2012, 12:16

Hej, gdzie lubicie podróżować. Jakie są wasze ulubione miejsca w Polsce ?

Moim takim miejscem jest cała Polska ;) każdy znajdzie tu coś dla siebie: góry, morze, zamki, wspaniałe miasta: Kraków, Wrocław, Toruń
mysiek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2012, 13:26
Lokalizacja: daleko

Postautor: mysiek » 25 lip 2012, 13:51

Morze, morze i jeszcze raz Polskie morze:)
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 29 sie 2012, 14:44

dziś natknęłam się na przepiękne miejsce które moim zdaniem warto odwiedzić będąc w okolicach Dolnego Śląska - mówię o Zamku w Książu

http://poznajpolske.onet.pl/gallery/zam ... age,1.html

bajecznie!
Obrazek
Awatar użytkownika
wscibski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:28
Lokalizacja: ze szlachetnego rodu

Postautor: wscibski » 29 sie 2012, 19:25

Nie kopiować to moje prywatne zdjęcia

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam i zapraszam w okolice Wałbrzycha bo jest dużo równie interesujących obiektów.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 29 sie 2012, 20:18

wscibski dzieki za piękne zdjęcia! osobiście nigdy nie byłam na śląsku ale widze, że kiedyś warto zorganizować większą wyprawę.
Justyś88
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 03 wrz 2012, 15:20
Lokalizacja: Gdańsk-City Park

Postautor: Justyś88 » 03 wrz 2012, 15:27

Jakoś wole jeździć po ciekawych miasteczkach, oglądać widoki i korzystać z atrakcji ...zamki nie bardzo mnie pociągają ;)
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 04 wrz 2012, 00:52

hmm ciekawszych czyli których? czekamy na propozycje ;)
KarolinaC4
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 06 wrz 2012, 14:05
Lokalizacja: Gdańsk-City Park

Postautor: KarolinaC4 » 06 wrz 2012, 14:52

Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 25 paź 2012, 09:26

A ja wrzucam kolejną perełkę, którą dziś znalazłam w internecie. Nowy Wiśnicz- był tam ktoś?

Nowy Wiśnicz leży 8 km na południe od Bochni, na Pogórzu Wielickim. Nowy Wiśnicz założony został przez Stanisława Lubomirskiego w 1616 r., ale już wcześniej na tutejszym wzgórzu stał warowny zamek. Dziś miasto przyciąga turystów pięknymi pejzażami i niepowtarzalną atmosferą.

Największą atrakcją turystyczną Wiśnicza jest piękny zamek. Powstał około połowy XIV w., zbudowany przypuszczalnie na życzenie Jana Kmity. Po rodzie Kmitów zamek wiśnicki przeszedł we władanie Barzów, a potem Stadnickich. W 1593 r. zamek kupił Stanisław Lubomirski. W latach 1615–1621 posiadłość powiększono, tym razem nadając jej cechy barokowe.

Wiśnicki zamek nie miał okazji sprawdzić swej użyteczności obronnej w czasie potopu szwedzkiego – palazzo in fortezza bez walki oddano w ręce najeźdźcy. W połowie XVIII stulecia rezydencję objął w posiadanie ród Sanguszków, a następnie była własnością Potockich i Zamoyskich. Na początku XX w. posiadłość wróciła w posiadanie Lubomirskich, a po II wojnie światowej stała się własnością państwa. Obecnie stan prawny zamku w Nowym Wiśniczu jest nieuregulowany i administruje nim od 1 września 2009 roku Muzeum Ziemi Wiśnickiej.

Na wzgórzu zamkowym, obejrzeć można, w dawnym klasztorze Karmelitów Bosych, ruiny drugiego wspaniałego zabytku z XVII-tego wieku - kościoła pw. Chrystusa Salvatora.
W cieniu zamku i klasztoru od ponad dwudziestu lat funkcjonuje muzeum pamiątek po Janie Matejce, tzw. "Koryznówka". W dawnym polskim dworku z wielkim pietyzmem przechowywane są pamiątki po największym polskim, historycznym malarzu i jego rodzinie.

Czytelne współcześnie założenia wiśnickiego rynku są wytworem urbanistycznej myśli Macieja Trapoli, wybitnego architekta, budowniczego miasta Wiśnicza i jego zabytków. Architekturą i detalem, o wielkim kunszcie XVII-to wiecznych twórców, przemawia zabytkowy zespół kościoła parafialnego i plebani a także ratusz – perły wczesnego baroku.

Warto zobaczyć też zabytkowy kirkut żydowski, a w okolicy turystów przyciągnie z pewnością ciekawy siedmiometrowy głaz w kształcie grzyba – „Kamień-Grzyb”.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
paderer
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 24 paź 2012, 09:26
Lokalizacja: opole

Postautor: paderer » 25 paź 2012, 11:18

Nie sądziłem, że w Polsce mogą być tak piękne miejsca. Szkoda, że nie są one popularyzowane np. przez media, gazety lub biura podróży. Wszędzie tylko wycieczki zagraniczne itp. a przecież jak widać na tych zdjęciach my też mamy się czym pochwalić.
nutka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2012, 16:06
Lokalizacja: wroclaw

Postautor: nutka » 12 lis 2012, 16:23

ja osobiscie bardzo polecam gory stolowe. tam jest pieknie! nie sa to wysokie gory, ale pieken lasy, cudowne widoki i mozna tez znalezc pare skalek, aby sie powspinac.dodatkowo jest stamtad blisko do pragi, wiec zawsze mozna sobie wyskoczyc na jakas wycieczke fakultatywna :)
Awatar użytkownika
alex89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:09
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: alex89 » 12 lis 2012, 16:34

W Polsce uwielbiam góry, szczególnie Tatry. Planuje jakiś wypad na wiosnę :)
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 06 gru 2012, 13:45

Kolejna perełka odnaleziona dziś w internecie. W sam raz na obowiązkowy punkt wycieczkowego programu.

Zamek w Krasiczynie

źródło:http://poznajpolske.onet.pl/gallery/zamek-w-krasiczynie,696.html

Zamek w Krasiczynie to jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo - manierystycznej w Polsce, należy również do najpiękniejszych zamków w Europie.

Jego budowę rozpoczął pod koniec XVI wieku Stanisław Krasicki, kasztelan przemyski, potomek przybyłej tu w XVI w. mazowieckiej szlachty zagrodowej herbu Rogala. Marcin Krasicki, uznawany za jednego z najwybitniejszych wówczas mecenasów sztuki w Polsce, przekształcił surowy zamek obronny, wzniesiony przez ojca, we wspaniałą, wielkopańską rezydencję.

Zamek, pomimo licznych pożarów i wojen , zachował prawie niezmienioną sylwetkę jaką nadano mu na początku XVII w. Wybudowany w formie czworoboku zorientowany został ścianami według stron świata. W narożach stoją cztery cylindryczne baszty: Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka (Rycerska).

Prostokątny, rozległy dziedziniec otaczają od północy i wschodu skrzydła mieszkalne, a od południa i zachodu mury kurtynowe zakończone piękną, ażurową attyką. Pośrodku skrzydła zachodniego, znajduje się przedbramie z bramą i kwadratową wieżą Zegarową. Tędy, przez zwodzony, a później kamienny most prowadziła droga z istniejącego niegdyś miasta do Zamku.

Jednym z najcenniejszych elementów architektonicznych Zamku jest mieszcząca się w baszcie Boskiej Kaplica, przyrównywana do kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu.

Do zamku przylega wspaniały park. Spotkamy tu sędziwe drzewa z kamiennymi tablicami. Są na nich daty urodzin i imiona siedmiorga dzieci Sapiehów z poł. XIX w. (Jan, Adam, Paweł, Leon, Władysław, Helena i Maria). Zwyczaj nakazywał sadzenie lipy w przypadku narodzin córki a dębu - syna. Z roślin egzotycznych, zobaczyć tu można okazy korkowca, dębu wielkoowocowego, cypryśników, najbardziej reprezentacyjny jest tulipanowiec amerykański, warty zobaczenia jest również miłorząb dwuklapowy - o charakterystycznych wachlarzowatych liściach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
alex89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:09
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: alex89 » 07 gru 2012, 13:41

Piękny! Mam nadzieje, że będę miała okazję kiedyś się tam wybrać.
Patka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 09 lis 2012, 15:43
Lokalizacja: Warsaw

Postautor: Patka » 18 gru 2012, 13:42

Ja uwielbiam polskie góry, głównie Tatry.:)
Tak naprawdę w każdym regionie znajdziemy piękne miejsca, które warte są zwiedzenia. Ja mogę polecić pałac w Kozłówce. Przepiękny!:)

Wróć do „Forum Podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość