Wyjazd w góry

Forum Podróży - forum podróżujących po świecie. Wyraź Twoją opinię, przedstaw zdjęcia - zapraszamy do dyskusji.
kobietka
Forumowicz
Forumowicz

Wyjazd w góry

Postautor: kobietka » 15 sty 2020, 20:12

Kocham góry i chciałabym w tym roku zobaczyć również inne piękne krajobrazy z górami poza naszymi granicami. Jaki kierunek obrać, Szwajcaria, Słowacja czy coś dalej?
ola156247
Forumowicz
Forumowicz

Re: Wyjazd w góry

Postautor: ola156247 » 24 sty 2020, 10:37

Czytając artykuły odnośnie pakowania się na wyjazd w góry, znalazłam na liście dziwną rzecz.. Może mi ktoś dokładnie wytłumaczyć co to jest orbitkey?
dorka35
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: dorka35 » 26 sty 2020, 21:15

A może Gruzja?Moi znajomi namawiają mnie na wypad w gruzińskie góry. w zeszłym roku byli w Gruzji i w tym roku planują jeszcze raz odwiedzić ten kraj.W zeszłym roku skupili się bardziej na zwiedzaniu miast i poznania kultury tego kraju.Wrócii zauroczeni ,ale bardzo żałowali,że nie starczyło im czasu na wyprawę w góry.Dlatego w tym roku planują powrót do Gruzji na kilkudniową wędrówkę po górach.
rybka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: rybka » 28 sty 2020, 20:55

W Gruzję i Armenię miałam okazję poznawać na wycieczce objazdowej. Moim zdaniem jest to znakomita propozycja dla osób kochających góry. Skalne miasta, Gruzińska Droga Wojenna czy chociażby znane z piosenki Batumi to przepiękne miejsca, które powinny każdemu się spodobać i pozostać w pamięci.
socha_nina
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: socha_nina » 29 sty 2020, 19:10

rybka pisze:W Gruzję i Armenię miałam okazję poznawać na wycieczce objazdowej. Moim zdaniem jest to znakomita propozycja dla osób kochających góry. Skalne miasta, Gruzińska Droga Wojenna czy chociażby znane z piosenki Batumi to przepiękne miejsca, które powinny każdemu się spodobać i pozostać w pamięci.

A byłaś tam samodzielnie czy z jakimś biurem? Wydaje mi się, że jak masz w planach też Armenię to jakieś biuro. Chociaż nie widziałam takiego połączenia nigdzie.
camio
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: camio » 29 sty 2020, 23:44

Ostatnio przeglądamy różne artykuły i zastanawiamy się gdzie pojechać na weekend. Macie jakieś swoje typy?
rybka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: rybka » 30 sty 2020, 20:43

socha_nina pisze:
rybka pisze:W Gruzję i Armenię miałam okazję poznawać na wycieczce objazdowej. Moim zdaniem jest to znakomita propozycja dla osób kochających góry. Skalne miasta, Gruzińska Droga Wojenna czy chociażby znane z piosenki Batumi to przepiękne miejsca, które powinny każdemu się spodobać i pozostać w pamięci.

A byłaś tam samodzielnie czy z jakimś biurem? Wydaje mi się, że jak masz w planach też Armenię to jakieś biuro. Chociaż nie widziałam takiego połączenia nigdzie.

Nie podróżuję samodzielnie gdyż przerasta mnie myśl organizacji całego wyjazdu. Zawsze korzystam z usług swego ulubionego biura Wytwórni Wypraw, która ma takie nietuzinkowe propozycje wyjazdów jak Gruzja i Armenia.
Ogartowski
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Ogartowski » 02 lut 2020, 08:32

Myślę, że decydując się na wypad w góry musimy przede wszystkim być dobrze przygotowani jeśli chodzi o sprzęt i odzież, którą ze sobą zabierzemy. Obecnie jest bardzo dużo sklepów ze sprzętem górskim, ale też nie wszystkie prezentują ze sobą dobrą jakość, a czasami tylko wysoką cenę. Ja od jakiegoś czas korzystam z oferty sklepu e-pamir https://e-pamir.pl/. Tam jakość i cena zdecydowanie idą w parze i zawsze znajdę to czego szukam :)
kocikot
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kocikot » 03 lut 2020, 07:10

A zaliczyłaś już wszystkie polskie góry? My zamierzamy spędzić w tym roku Wielkanoc w górach Bieszczadu Małego :)
socha_nina
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: socha_nina » 10 lut 2020, 20:07

rybka pisze:
socha_nina pisze:

Nie podróżuję samodzielnie gdyż przerasta mnie myśl organizacji całego wyjazdu. Zawsze korzystam z usług swego ulubionego biura Wytwórni Wypraw, która ma takie nietuzinkowe propozycje wyjazdów jak Gruzja i Armenia.

Warto wiedzieć. Jak patrzę na ich program, to mają go całkiem sensownie rozpisanego. Wygląda na dość intensywny, no ale jak chce się dużo zobaczyć, to jednak należy się trochę wysilić ;) A jechać tak daleko i nie zobaczyć tylu wspaniałych rzeczy to aż grzech ;)
czcza11
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: czcza11 » 14 lut 2020, 10:33

Jak wiadomo, wyjazdy i spotkania towarzyskie to bardzo fajny element naszego życia. Jeśli jednak Twoja podróż będzie dłuższa, dobrze jest zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie do tego działania. Jest to sprawa niezwykle znacząca i ważna, więc dobrze jest potraktować ją poważnie. Wejdź zatem na https://cuk.pl/ubezpieczenia/turystyczne i wybierz dla siebie odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.
Nina
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Nina » 15 lut 2020, 20:53

Ja uwielbiam góry ,zwłaszcza te nasze polskie :) Fakt, warto się przygotować odpowiednio na taki wyjazd. Skoro jedziemy w góry to warto postawić na aktywny wypoczynek nie tylko przemierzając szlaki na nogach ale też i na rowerze :) W tym celu warto wyposażyć się w odpowiednie bagażnik bazowy aby pomieścić wszystko co potrzebujemy a przy tym nie upychać niczego na siłę. Dobrze zaplanowana logistyka bagażu to podstawa udanej wycieczki, no i oczywiście dobra pogoda :)
Zdzisiek78
Level 1
Level 1

Postautor: Zdzisiek78 » 19 lut 2020, 22:51

Witam,zalezy mi na tym,aby w tym roku zorganizowac wyjazd na wakacje dla swojego syna. Ma 10 lat, rok temu byl na pol kolonii,wiec moze juz czas,aby pojechal na prawdziwą kolonie. Jak sądzicie? Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat https://www.kompas.pl/ Co sądzicie o koloniach?
Tamre
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Tamre » 19 lut 2020, 22:58

Też uwielbiam góry, szkoda tylko, że dawno nie byłem, w sumie odkąd mam dzieci, to nie byłem na szlaku, ale jak podrosną, to będą z nami chodzić :)

Wróć do „Forum Podróży”