Jak czyścić przepalony piekarnik?

AGD Forum: opinie i dyskusje o sprzęcie AGD: pralki, lodówki, zmywarki, suszarki i wiele innych.
urban
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 23 sie 2013, 10:48
Lokalizacja: Łęczna

Jak czyścić przepalony piekarnik?

Postautor: urban » 09 gru 2013, 15:13

Jak czyścicie swoje piekarniki? Przyznam się, że ja mam z tym mały problemy. Osobiście używam sposobu zapożyczonego z pewnej strony. Posypuję nią wnętrze piekarnika, mocno przypalone miejsca, a potem spryskuję wszystko wodą. Pozostawiam to wszystko na kilka godzin i dopiero wtedy można usunąć zabrudzenia przecierając je szmatką. Nie jest to niestety najszybsze i dość skuteczne rozwiązanie. Czy mogę poznać wasze sposoby?
bakteria
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2013, 12:13
Lokalizacja: lublin

Re: Jak czyścić przepalony piekarnik?

Postautor: bakteria » 13 gru 2013, 12:02

Skoro on już stary i bardzo „zaorany” może warto pomyśleć o nowym ja mam taki samoczyszczący. Te nowe piekarniki parowe same się bardzo dobrze czyszczą.
vika
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 02 lut 2017, 22:23

Re: Jak czyścić przepalony piekarnik?

Postautor: vika » 03 mar 2018, 13:22

Czyszczenie piekarnika, szczególnie po tym jak piecze się mięsa to koszmar.
Jak nie r\zrobisz tego od razu to potem jest jeszcze gorzej. Nie znalazłam na to sposobu, stosowałam różne środki, z mniejszym i większym powodzeniem, zawsze jednak czyszczenie piekarnika wymaga czasu.
Dlatego, jak w przyszłości będę wymieniała piekarni, to na pewno będzie on miał funkcje pyrolizy i pary wodnej - te dwie funkcje połączone razem sparwiaja, ze piekarnik czyści się praktycznie sam. Tak ma na przykład piekarnik Candy, nie wiem jaki model, ale wystarczy poszperać na ich stronie - http://www.candy.pl/pl_PL/zapytaj-candy
Awatar użytkownika
pomek20
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2018, 17:19

Re: Jak czyścić przepalony piekarnik?

Postautor: pomek20 » 27 lip 2018, 19:12

Nie bardzo się na tej kwestii znam... Dlatego też nie będę mógł pomóc.

Wróć do „Forum AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość