Czy okap jest niezbędny?

AGD Forum: opinie i dyskusje o sprzęcie AGD: pralki, lodówki, zmywarki, suszarki i wiele innych.
qashqai
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2012, 14:31
Lokalizacja: chełm

Czy okap jest niezbędny?

Postautor: qashqai » 13 cze 2013, 13:14

Słyszałem wiele różnych opinii na temat przydatności okapów, inni mówią, że są niezbędne inni jeszcze, że bezużyteczne. Jak to jest, montować okap w kuchni czy nie? Jakie są tego plusy a jakie minusy?
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Postautor: dyskutantka » 13 cze 2013, 18:11

Są i plusy i minusy. Plus - kiedy gotuje się codziennie,wtedy opary są wchłaniane, a minus tego jest taki, że to jest na prąd, oczywiście jakie są koszty wiemy wszyscy, rosną z roku na rok, ale jeśli kogoś stać - czemu nie może sobie czegoś takiego zamontować?. też mam okap, ale rzadko z niego korzystam,ze względu na właśnie ten nieszczęsny prąd.
mucha
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 20 lut 2013, 15:02
Lokalizacja: lublin

Postautor: mucha » 17 cze 2013, 11:38

Jak dla mnie okapy są bardzo potrzebne. Przecież opary i zapachy z gotowanych potraw osadzają się na ścianach, meblach, idą na salon jak mamy otwartą kuchnię i tak naprawdę zabrudzają nam pomieszczenia w mieszkaniu czy w domu. Dzięki pracy okapów gotowanie może stać się przyjemne w pozbawionym duszności pomieszczeniu i mieszkanie pozostaje zawsze świeże. Okapy mają wprawdzie bardzo prostą zasadę działania, ale to jest naprawdę skuteczne i w obecnych czasach stanowią niezbędny element wyposażenia kuchni.
strawberryfield
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 19 lut 2013, 10:56
Lokalizacja: Police

Postautor: strawberryfield » 17 cze 2013, 15:15

Wiadomo, że okap ma za zadanie skutecznie usuwać z pomieszczenia zapachy i nadmiar wilgoci, które powstają w trakcie gotowania.Okap zużywa trochę prądu, ale jakość pracy jest znacznie wyższa.
qashqai
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2012, 14:31
Lokalizacja: chełm

Postautor: qashqai » 24 cze 2013, 12:17

Skoro jest niezbędny to montujemy ale mam bardzo ciasną kuchnię, przeglądałem okapy ale wszystkie są duże, bo przecież muszą być zamontowane nad całą powierzchnią kuchenki, aby pochłaniać dobrze zapachy a w mojej kuchni to jest problem gabarytowy bo znacznie wystawałby poza linię szafek. Może macie jakieś propozycje jak sobie z tym poradzić?
dzony87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 10 maja 2012, 14:28
Lokalizacja: nie wiem

Postautor: dzony87 » 24 cze 2013, 13:41

Nie jest to aż taki duży problem są przecież okapy teleskopowe, które wyciągasz tylko podczas gotowania. Po za tym nie musisz podłączać do wentylacji ponieważ te z filtrem pochłaniają właśnie zapachy i nie muszą odprowadzać powietrza na zewnątrz. Choć lepiej by było ze względu na wilgoć aby wpiąć się do wentylacji
strawberryfield
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 19 lut 2013, 10:56
Lokalizacja: Police

Postautor: strawberryfield » 10 lip 2013, 18:59

Huevel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2013, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Huevel » 13 lis 2013, 12:36

Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: Manuela » 08 maja 2017, 13:58

Okap niezbędny nie jest, ale zdecydowanie może być przydatną częścią kuchennego wyposażenia
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: szyna » 16 maja 2017, 10:25

Moim zdaniem okap nie jest czymś niezbędnym, ale potrafi znacznie ułatwić pozbywanie się nieprzyjemnych woni. Gdybyście mieli wątpliwości czym kierować się przy wyborze okapu, warto zerknąć do tego artykułu: http://123budujemy.pl/okapy-kuchenne-sa ... ry-wybrac/ i skorzystać z tych podpowiedzi.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2
Posty: 891
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: jenny1 » 28 wrz 2017, 12:37

Jest niezbędny, wiem to po sobie. Właściciel mieszkania które wynajmuję, uznał że nie jest konieczny ale wystarczyło tam trochę pomieszkać i okazało się, że jednak jest konieczny. Uznaliśmy, że ja poszukam jakiejś oferty a on za wszystko zapłaci. Nie chcę go jednak naciągać nazbyt duże koszty i zaproponowałam mu taki na https://www.zadowolenie.pl/agd-do-zabudowy/okapy/akpo-okap-wk-4-nero-60-bialy który spełnia moje oczekiwania i w porównaniu do sklepów stacjonarnych, nie jest drogi.
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: jjusti18 » 09 sty 2018, 23:34

Myślę, że wiele z nas często zastanawiało się jaki wybrać właściwy sprzęt dla siebie. Fajnie, że dzisiaj Internet ułatwia nam sprawę, ponieważ można na nim znaleźć mnóstwo dobrych poradników takich chociażby jak ten https://www.bomi.pl/ranking-okapow-szaf ... ch-modeli/ . Dzięki niemu ja dowiedziałam się jakie funkcje ma dobry okap, jak wygląda kwestia wydajności itp.
niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: niebieskiorzel » 03 gru 2018, 22:25

Moim zdaniem okap to coś, co jest ogromnym must have w kuchni! Dlatego jak skończyłam remontować kuchnię, to od razu szukałam idealnego okapu na https://www.castorama.pl/produkty/urzad ... soria.html . Udało mi się taki znaleźć i pojechałam do sąsiedniego miasta, żeby go kupić. Była to świetna decyzja, bo okap działa na piątkę z plusem!
kamienklaudia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 24 paź 2018, 10:55

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: kamienklaudia » 04 gru 2018, 11:31

Myślę że tak, choć jest energożerny.
bella91
Level 2
Level 2
Posty: 671
Rejestracja: 03 lut 2017, 23:25

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: bella91 » 22 sty 2019, 22:39

Okap niestety jest konieczny w domu/mieszkaniu. Dzięki niemu pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów i wilgoci. Decydując się na okap warto zaopatrzyć się też w maskownice do rury wychodzącej z okapu. Znajdziesz ją m.in na https://centrumblacharskie.pl/ Dzięki temu okap będzie wyglądał o wiele bardziej estetycznie.

Wróć do „Forum AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość