Odkurzacze roboty - opinie

AGD Forum: opinie i dyskusje o sprzęcie AGD: pralki, lodówki, zmywarki, suszarki i wiele innych.
Awatar użytkownika
fiolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 14 mar 2012, 14:07
Lokalizacja: niebo

Odkurzacze roboty - opinie

Postautor: fiolka » 10 lip 2012, 23:03

Zacznę od tego, że nie lubię sprzątać, nie mam też zbytnio na to czasu. Jestem w posiadaniu dwóch uroczych pięknych długowłosych kociaków, które uwielbiają tarzać się wszędzie gdzie popadnie i zostawiać swoje bujne owłosienie. Widziałam fajne odkurzacze roboty, które same odkurzają, więc to byłoby dla zbawienie. Tylko nie wiem na ile są skuteczne. Czy dobrze usuwają kurz i sierść? Jak wygląda odkurzanie w zakamarkach i czy wjedzie pod łóżko w sypialni?
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Postautor: innocent » 13 lip 2012, 16:15

Szczerze mówiąc wiele zależy od marki takiego odkurzacza. Są automaty, które sobie świetnie radzą z sierścią, inne w ogóle. Musiałabyś szukać takich w cenie 600zł wzwyż.
Awatar użytkownika
fiolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 14 mar 2012, 14:07
Lokalizacja: niebo

Postautor: fiolka » 13 lip 2012, 19:50

No wiem, że w tańsze nie ma co inwestować, zależy mi na jakości. A znasz jakieś konkretne modele, które są dobre i dają radę z sierścią? Tak do 800 zł, bo więcej za odkurzacz nie dam.
apsilalala
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2012, 21:22
Lokalizacja: z daleka

Postautor: apsilalala » 13 lip 2012, 21:54

Ja mam takiego samo-sprzatającego robocika i jestem mega zadowolona. Nie mam co prawda kotów tylko pieska i dwa szynszyle ale z ich sierścią radzi sobie nieźle a jego cena nie odbiega wcale od ceny zwykłych workowych odkurzaczów.
Za swój dałam niecałe 700zł. Można go obejrzeć na stronie robojet.pl.
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Postautor: innocent » 13 lip 2012, 22:35

Też chciałam Robojeta polecić :) Oferują tanie odkurzacze i bardzo solidne. Z tą sierścią też sobie radzą, tak samo jak z dywanami. Kurz czy piasek to błahostka. Z kątami też jest dobrze, czasami tylko trzeba coś poprawić. Wiadomo, odkurzacz jest okrągły. Jednak ma sporą siłę ssania to sobie jakoś daje radę.
jetset
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 29 sie 2012, 00:44
Lokalizacja: Zebrzydowice

Postautor: jetset » 13 wrz 2012, 16:07

Jak tam, fiolka - autorko wątku, zdecydowałaś się na jakiś konkretny odkurzacz? Obecnie ja stoję przed tym wyborem i chciałabym zasięgnąć czyjejś konkretnej rady, choć z tego co widzę większość z was poleca odkurzacze - roboty.
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Postautor: innocent » 14 wrz 2012, 16:21

Również jestem ciekawa czy autorka się już na coś zdecydowała. A
@jetset - jak najbardziej jeśli jesteś przed zakupem odkurzacza to radzę się już zaglądać za robotami. Osobiście polecam markę Robojet. Są tani, a równie skuteczni jak znane Philips itp
Awatar użytkownika
fiolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 14 mar 2012, 14:07
Lokalizacja: niebo

Postautor: fiolka » 18 wrz 2012, 23:45

Dzięki wszystkim za rady :). Zdecydowałam się na odkurzacz automatyczny, w moim przypadku to chyba najlepsze rozwiązanie. Poszłam za Waszą radą i kupiłam robojeta, bo to jedne z tańszych robotów. Wzięłam jakiś nowy model - duel, co prawda zapłaciłam więcej niż planowałam, ale nie żałuje, bo świetnie się sprawdza. Nie ma problemu z kątami, bo ma takie specjalne szczotki, które wymiatają kurz z zakamarków, jest niski, więc mieści się pod większość mebli. Koty na początku się go bały, ale teraz już nie zwracają na niego uwagi ;).
jetset
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 29 sie 2012, 00:44
Lokalizacja: Zebrzydowice

Postautor: jetset » 22 lis 2012, 15:15

Powiem Ci, że nie powinnaś nawet żałować tego że wydałaś trochę więcej bo z tego co wiem to Robojet jest dość solidną firmą i odkurzacz nie padnie Ci po miesiącu, a będziesz go miała na długie lata. Cieszy mnie wiadomość że zwierzątka nie mają nic przeciwko niemu, bo mogłoby to być u mnie problemem.
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Postautor: innocent » 26 lis 2012, 16:46

Solidna i tania firma. Alternatywa dla osób, które cenią sobie wygodę, a nie stać ich na drogie gadżety. A niska cena wcale nie świadczy o gorszej jakości.
Awatar użytkownika
fiolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 14 mar 2012, 14:07
Lokalizacja: niebo

Postautor: fiolka » 29 lis 2012, 23:16

aniag1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 30 lis 2012, 16:18
Lokalizacja: Toruń

Postautor: aniag1 » 30 lis 2012, 16:19

Jak dla mnie to nie jest dokładny i wolę jednak stary, sprawdzony sprzęt
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 08 lut 2013, 15:53

Nie wiem, ile kosztuje odkurzacz, o którym piszecie. Ja się szarpnęłam na odkurzacz Dyson, choć i tak kupiłam go w promocji. Ale jestem zadowolona - wcześniej planowałam kupić coś tańszego, ale jednak na często używanych sprzętach domowych nie ma co oszczędzać, bo te tańsze odpowiedniki albo działają średnio, albo są skuteczne, ale za to szybko się psują :-/

Wróć do „Forum AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość