Jak dobrać pralkę do mieszkania

RTV, AGD, AUDIO, AKUSTYKA, ELEKTRONIKA: opinie i porady, co kupić, pralki, lodówki, piecyk, płyta, indukcja, telewizor, radio, DVD, kamera, aparat.
Awatar użytkownika
katorga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2016, 16:14

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: katorga » 12 lip 2018, 12:36

nie wiem czy zdecydowałabym się na zainstalowanie pralki w kuchni. Rozumiem w przedpokoju albo w pralni, ale w kuchni? Pewnie rzeczy chyba należy rozgraniczać. Kuchnia ma służyć do przyrządzania posiłków, a nie do wszystkiego. Niva to jak bardzo małe to mieszkanie masz? Przecież nawet w bloku przy 30 metrach kwadratowych pralka bez problemu zmieści się w łazience. Moja łazienka ma 2 metry szerokości i 2,5 metra długości. A jakoś tam pralkę zmieściłam. Chcesz mi powiedzieć, że masz łazienkę jeszcze mniejszą?
honoku
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: honoku » 13 lip 2018, 11:05

Wiesz, ludzie różnie mają zaprojektowane domy. Ja mam pralkę w przedpokoju schowaną, bo nawet jakbym chciał, to nie upakuje jej w łazience. Otwieram drzwi, stoi pralka, nad pralką półka ze wszystkimi proszkami i kosz na pranie. Niby zawsze wszystko pakuje do kosza, a potem do pralki, ale zdarzyło mi się, że puściłem pranie, a w pokoju skarpetki na ziemi.
Awatar użytkownika
Wredny11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:14

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: Wredny11 » 13 lip 2018, 11:57

Moim zdaniem warto doradzić się w tej kwestii znajomych. Według mnie to jest najlepsze możliwe rozwiązanie.
fideo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:06

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: fideo » 30 lip 2018, 14:07

myślę, że najlepszym wyjściem jest kupno przez internet
Awatar użytkownika
KadRad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2018, 10:46

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: KadRad » 31 lip 2018, 09:19

Polecam zerknąć do rankingu https://najlepszepralki.com/pralka-do-1500-zl/ :) Mają naprawdę wiele niezwykle interesujących ofert :)
Awatar użytkownika
masza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 30 maja 2016, 11:23

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: masza » 31 lip 2018, 17:34

Ja osobiście jestem zwolenniczką pralki poza łazienką. Do łazienki się nie zmieści, ale że mam duży przedpokój, to zrobiliśmy z mężem specjalne szafki, w których schowaliśmy pralkę. Według mnie takie rozwiązanie jest wygodniejsze. Po co tracić miejsce w łazience.
Awatar użytkownika
kleya
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2016, 09:02

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: kleya » 13 sie 2018, 15:12

Wiadomo, że wielkość mieszkania ma znaczenie. Ale z tego co zauważyłam, nie ma zasady, że pralka musi zawsze stać w łazience. Mój chrzestny ma pralkę w kuchni. Nie powiem, dość oryginalne rozwiązanie, ale oni są zadowoleni. Kuchnia jest połączona z salonem.
Awatar użytkownika
shilla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2016, 12:56

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: shilla » 21 sie 2018, 10:04

Dla wielu osób to bardzo dziwne rozwiązanie, ale według mnie bardzo poręczne. Też mamy połączony salon z kuchnią, ale to raczej wynika z projektu mieszkania, niż z naszego własnego widzi-misie. Łazienka i toaleta są na tyle małe, że tylko wanna się zmieści. I mówcie co chcecie, nie pozbędę się wanny, tylko po to by dać pralkę do łazienki :P Dużym minusem tego mieszkania jest brak balkonu, czyli pranie trzeba było suszyć w środku, a z tego wiem, to nie jest najlepszy pomysł. Trochę nad narzeczonym popracowałam i przekonałam go do kupienie tego modelu https://matrixmedia.pl/suszarka-samsung ... 200cw.html i odpada problem suszenia i rozstawiania suszarki.
szpianka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 15 kwie 2016, 09:26

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: szpianka » 29 sie 2018, 09:37

Teoretycznie, prania nie powinno się suszyć w mieszkaniu, bo jest tak jak mówisz. Zaczyna się wilgoć zbierać, a potem niewiele potrzeba, żeby gdzieś pleśń wyszła. Najgorzej jest zimą. Latem nawet jak trochę popada, to nie jest to problem. bo na drugi dzień wyjdzie słońce, czy nawet po kilku godzinach i wszystko ładnie jest wysuszone, ale pod warunkiem, że ma się balkon. Chociaż nawet wtedy szkoda miejsca, bo klasyczna suszarka zabiera jednak sporo miejsca. Może warto przemyśleć zakup takiej pralko-suszarki
arolesa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 03 sie 2016, 11:30

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: arolesa » 31 sie 2018, 17:34

Jeśli o mnie chodzi, to pralko suszarka wydaje się chyba najlepszą opcją. Jak już tu wspominaliście, nie trzeba tracić czasu na suszenie. Może sam cykl prania trwa trochę dłużej, ale to i tak niewiele porównując ile zimą czy w deszczowe dni pranie potrafi schnąć, o tym ile to miejsca zabiera już nie mówię
banieczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 08 kwie 2016, 10:01

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: banieczka » 31 sie 2018, 19:11

Ja mimo wszystko bardziej bym obstawała przy klasycznej pralce. Akurat tutaj mogę pochwalić Samsunga. Na Matrix Media kupiliśmy SAMSUNG WW60K42109W i najbardziej podoba mi się to, że w trakcie prania można jeszcze durzucić rzeczy. U mnie w bloku jest suszarnia, więc nie potrzebuję dodatkowo suszarki w domu .
MocPo31
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2018, 13:49

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: MocPo31 » 20 wrz 2018, 13:55

Jak już zdecydujemy się i wybierzemy odpowiednią do naszego mieszkania pralkę, to nie możemy zapominać o kolejnej ważnej rzeczy, jaką są kosze na pranie! No przecież nikt nie chce, żeby jego ciuchy walały się po całym mieszkaniu czy domu, co nie? Polecam zajrzeć na https://pelnykosz.pl/pol_m_Przechowywan ... e-354.html - mają naprawdę szeroki wybór w przystępnych cenach.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: Ela78 » 09 lis 2018, 16:39

Wszystko zależy od tego ile masz miejsca na pralkę, nie warto patrzeć na wygląd itd. ale wymiary są bardzo ważne jak i programy prania. Jeśli szukasz niewielkiej pralki to zerknij sobie na Pralki Głębokość 33 cm - Ceneo.pl . Myślę że te są dobre, i maja super ceny, funkcje prania też jak dla mnie są ok. Nie ważny wygląd , ważna jakość ;)
dancia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 05 sty 2019, 19:00

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: dancia » 07 sty 2019, 10:36

Aktualnie dobrej jakości pralki automatyczne posiada w ofercie firma Beko. Najważniejsze, żeby była dość pojemna, cicha i miała klasę co najmniej A+. Ja mam i zerknijcie sobie na pralki beko . Jestem z niej bardzo zadowolona bo przecież to jedna z lepszych firm na naszym rynku. Gdybym miała ponownie wybierać to zdecydowanie tą pralkę.
pigeon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 05 cze 2017, 22:18

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: pigeon » 08 sty 2019, 15:41

A jakie materiały izolacyjne zostały użyte w łazience? Kojarzysz może?

Wróć do „RTV, AGD, AUDIO, AKUSTYKA, ELEKTRONIKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość