Jak dobrać pralkę do mieszkania

RTV, AGD, AUDIO, AKUSTYKA, ELEKTRONIKA: opinie i porady, co kupić, pralki, lodówki, piecyk, płyta, indukcja, telewizor, radio, DVD, kamera, aparat.
Awatar użytkownika
raficki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:12

Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: raficki » 09 maja 2018, 16:03

Tak jak w temacie. Zastanawiamy się czy by nie dokonać pewnych zmian w naszej łazience. Dla ułatwienia łazienka nie jest jakaś super mała, ale też nie należy do największych. W przyszłości chcielibyśmy dołożyć może suszarkę, ale póki co jesteśmy tylko we dwójkę, więc sama pralka starczy.
anovil
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2016, 16:55

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: anovil » 10 maja 2018, 12:41

Na waszym miejscu kierowałbym się klasą energooszczędności. To jest chyba najważniejsze. Taką fajną pralkę, to już za około tysiaka kupicie. Tylko patrzcie, żeby była jak najmniej energochłonna. Kiedyś pralki z wysoką klasą energooszczędności były bardzo drogie, a teraz staniały.
honoku
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: honoku » 11 maja 2018, 09:53

Większość pralek, które znajdziesz ma klasę energetyczną A+++ albo A++. Oznacza to, że w ciągu roku zużywają dużo mniej energii, np. pralka z oznaczeniem A++ rocznie zużyje około 140 kWh, natomiast pralka z klasą A+++ w tym samy czasie zużyje tylko około 109 kWh. przy założeniu, że pierzesz 156 razy w roku, czyli raz na 3 dni. Trzeba by się postarać by osiągnąć, taki rezultat, ale pewnie i tacy się zdarzają. To są oczywiście przykładowe wartości, ale tak to mniej więcej wygląda. Czyli im wyższa klasa energetyczna, tym niższe zużycie energii w ciągu roku. Tylko że, to nie jest najistotniejsze, tak jak starał się wam to wmówić przedmówca. Macie pralkę o wysokiej klasie energetycznej, a po pierwszym praniu okaże się, że niedopiera ubrań, albo źle je płucze.
anovil
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2016, 16:55

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: anovil » 14 maja 2018, 13:29

No chyba się teraz mylisz. Lepiej kupić urządzenie, które będzie pobierać mało energii. Funkcje pralek i tak są do siebie bardzo zbliżone, więc to jest bez większego znaczenia. Za dobrą pralkę zapłacą koło tysiaka.
honoku
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: honoku » 18 maja 2018, 16:00

Tak, zapłacą koło tysiaka, a po dwóch latach trzeba będzie kupić kolejną i tak cały czas. Albo po pół roku użytkowania coś tam pójdzie i stracą pralkę na 2-3 tygodnie, bo trafi do serwisu. Wiesz jak to jest, chytry dwa razy traci . Przyznaj się, jak kupujesz sprzęty po taniości, to ile razy już musiałeś je wymieniać? Wracając do głównego wątku. Funkcjonalność i klasa energetyczna jest bardzo istotna. Weźmy na ten przykład model, który ja mam, https://matrixmedia.pl/pralka-samsung-ww90m644opw.html Pralkę mam już od ponad roku, może trochę dłużej. Nie spotkałem się jeszcze, by cos było nie doprane albo źle wypłukane.
Awatar użytkownika
bus_ikowy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:52

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: bus_ikowy » 14 cze 2018, 15:26

Z pralkami jest tak samo jak z innymi sprzętami do domu. Raz kupisz dobrze i okazuje się, żę działa Ci przez kilka lat. A jak będziesz miał pecha, to tydzień gwarancji się zepsuje. Znajomy kupił pralkę i mu po miesiącu strzelił silnik. Okazało się, że wszystkie pralki miały jakąś wadę konstrukcyjną i to było "normalne" w tym modelu.
honoku
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: honoku » 18 cze 2018, 13:32

Pewnie sprzedawca doskonale sobie z tego zdawał sprawę, ale biznes jest biznes i wszystko się musi zgadzać. On sprzeda pralkę. A jak coś ulegnie awarii, to najwyżej na gwarancje się odda. Ty przez 2 tyg bez pralki, a sprzedawca szczęśliwy.
wrang
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2016, 13:24

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: wrang » 20 cze 2018, 09:43

My z żoną przez neta kupowaliśmy pralkę, bo nie chciało nam się po sklepach jeździć, a pralka jak to pralka, jak znasz wymiary, to więcej Ci nie trzeba. Tylko patrzysz czy Ci do łazienki wejdzie, czy gdzieś indziej. My wtedy przez Matrix Media kupowaliśmy. Przez telefon o wszystko wypytaliśmy. Pralkę w sumie szybko przysłali, bo chyba nazajutrz już była.
honoku
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: honoku » 21 cze 2018, 15:46

Są sprzedawcy i sprzedawcy. Niektórzy Cię naciągną, byle by do wyniku było, ze sprzedał jak najwięcej. Ja już od dłuższego czasu robię zakupy przez neta. To sklepu idę tylko, chyba jak większośc, żeby zobaczyć jak wygląda sprzęt. A potem hyc do komputera i zamawiam.
aligazar
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2016, 14:50

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: aligazar » 22 cze 2018, 10:58

Ja kupiłem pralkę w sklepie stacjonarnym. Jedynym problemem był transport, bo postanowiłem przyoszczędzić, a potem okazało sie, że nie wchodzi do mojego auta. Ale sama pralka Samsunga pierze i jestem raczej zadowolony. Mam ją już jakiś czas i nic się nie dzjeje.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: Ela78 » 25 cze 2018, 08:40

Ostatnio popsuła mi się pralka, chciałam naprawiać, ale później stwierdziłam, że kupię nową. Przyjaciółka mnie namawia na Candy z tej strony https://www.euro.com.pl/pralki/candy-sm ... 72d3.bhtml . W sumie fajne urządzenie, które wkomponuje się ładnie w moje nieduże mieszkanie. Mimo niezbyt wielkich gabarytów posiada faktycznie bardzo dużą pojemność wsadu. Jak dla mnie super urządzenie.
Awatar użytkownika
katorga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2016, 16:14

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: katorga » 28 cze 2018, 12:58

Od sklepów to ja się trzymam z daleka. Zapłać za pralkę, a potem jeszcze dopłacaj za transport. Podziękuje postoję. Zdecydowanie wolę kupować przez internet. Bardzo czesto mają tam opcję darmowej dostawy.
honoku
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: honoku » 29 cze 2018, 16:16

Ja się tak kiedyś z pralką wpakowałem. Myslałem, że w sklepie jest możliwość dowozu, a tu niespodzianka. I jakoś trzeba było ją upchać do Cinkola. Cała akcja miała miejsce już lata temu, ale teraz to raczej takie śmieszne wspomnienie. Wtedy mi do śmiechu nie było.
Awatar użytkownika
katorga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2016, 16:14

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: katorga » 02 lip 2018, 15:05

Ela78 pralka niby fajna, ale ja bym wolał trochę więcej dołożyć i kupić już ten model https://matrixmedia.pl/pralka-samsung-ww70k5210vw.html Może trochę droższy, ale jest możliwość dokładania ubrań, już w trakcie prania. Mają podobną pojemność ale Samsung ma o 5 kWh mniejszy pobór mocy. No i ma mniejsze zużycie wody. Przy tym Samsungu, zużycie wynosi 7400l . To według mnie jest istotna różnica.
niva
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 22 sty 2018, 11:13

Re: Jak dobrać pralkę do mieszkania

Postautor: niva » 11 lip 2018, 20:02

Ja mam pralkę w kuchni, taką małą w zabudowie tej firmy http://www.candy.pl/pl/ i musiałam ją zabudować żeby kuchnia spójnie wyglądała. Łazienke mam tak małą, że pralka tam pozostawiłaby mi ledwo miejsce na obrót wokół własnej osi. W małym mieszkaniu trzeba się wykazać pomysłowością żeby mieć wszystko poukładane :)

Wróć do „RTV, AGD, AUDIO, AKUSTYKA, ELEKTRONIKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość