Czy koniecznie jest założenie konta firmowego

Forum Praca, Bezrobocie: szukasz pracy? oferujesz pracę? Oferty pracy i propozycje współpracy.
Awatar użytkownika
miastowy
Level 1
Level 1
Posty: 212
Rejestracja: 08 lis 2013, 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Czy koniecznie jest założenie konta firmowego

Postautor: miastowy » 10 sty 2019, 07:35

Otworzyłem firmę i mam aktualnie konto prywatne. Sprawdzałem sobie konta bankowe firmowe i niestety ale są drogie w prowadzeniu. Czy koniecznie musże sobie takie konto zakładać?
Awatar użytkownika
saraa
Level 1
Level 1
Posty: 211
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:35
Lokalizacja: Bytom

Re: Czy koniecznie jest założenie konta firmowego

Postautor: saraa » 10 sty 2019, 10:38

Konto prywatne może się sprawdzić przede wszystkim w przypadku prowadzenia mikroprzedsiębiorstw. Wtedy najczęściej przelewem opłacane są jedynie zobowiązania w ZUS i US. W związku z tym korzystanie z konta prywatnego pozwala zaoszczędzić przedsiębiorcy czas na zakładanie rachunku firmowego w banku oraz przede wszystkim koszty związane z jego prowadzeniem.

No chyba, że znajdziesz konto firmowe, które będzie bezpłatne jeśli chodzi o jego prowadzenie, a wcale takich kont niewiele nie ma:
https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-firmowych/

Na stronie jest ranking kont firmowych. Na pierwszym miejscu znajdziesz konto firmowe w nest banku, które jest całkowicie darmowe.
opiekunnestbank
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2019, 19:19

Re: Czy koniecznie jest założenie konta firmowego

Postautor: opiekunnestbank » 14 sty 2019, 20:01

Szanowna Pani, dziękuję za wspomnienie o ofercie Nest Konta w Nest Banku. To darmowe konto bankowe w ramach którego za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut); poprzez Kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę); w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku. Można także złożyć wniosek za pomocą infolinii, a podpisanie umowy następuje w oddziale stacjonarnym banku.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank pl
Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Czy koniecznie jest założenie konta firmowego

Postautor: Mateo 77 » 15 sty 2019, 22:33

Jeśli prowadzi się działalność, to jest to jak najbardziej wskazane. Jesli nie wiecie, czy będzie to dla Was opłacalne, to zajrzyjcie do https://www.konto-w-banku.pl/ i poczytajcie różne zestawienia. Da Wam to jasny obraz tego, w którym powinniście wybrać się kierunku. Powodzenia w wyborze.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Czy koniecznie jest założenie konta firmowego

Postautor: Ela78 » 18 kwie 2019, 08:12

Mam pytanie do osób posiadających swoją działalność. Czy obecnie wyłączne konto firmowe jest dalej wymagane czy już nie? Bo kiedyś nie można było mieć połączonego z prywatnym, teraz podobno już nie ma różnicy. Zakładam działalność i właśnie waham się nad nowym kontem. A przejrzałam ranking https://www.kontomaniak.pl/ranking-kont-firmowych i jeśli miałabym wybierać to chyba mBank, co radzicie ?

Wróć do „Praca, Bezrobocie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość