Jak pozyskać klientów?

Forum Praca, Bezrobocie: szukasz pracy? oferujesz pracę? Oferty pracy i propozycje współpracy.
veryAnka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 08 kwie 2011, 01:39

Jak pozyskać klientów?

Postautor: veryAnka » 07 sty 2013, 08:54

Jak w temacie! Problem do którego podchodzimy ostrożnie i niepewnie, bez niezbędnego tupetu i.. minimum wiedzy. Czy da się to zrobić za grosze, jak np. opisano tu http://www.suppo.pl/jak-pozyskiwac-klientow-za-grosze ? Jak radzicie sobie z tym we własnej pracy/firmie? Chętnie poznam opinie!
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 05 lut 2013, 13:09

żeby pozyskać klientów to trzeba na prawdę mieć specyficzny charakter, nie każdy ma predyspozycje do tego, ale jednak najlepiej klientów pozyskują osoby, a nie maszyny, więc jakbym miała własną firmę to zainwestowałabym w dział sprzedaży i obsługę klienta
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 28 lut 2013, 09:43

Myślę, że jednym z najlepszych sposobów na pozyskanie klientów jest utrzymywanie usług na wysokim poziomie. Mój kuzyn jest po marketingu i mówił mi kiedyś, że badania potwierdzają, iż ludzie chętnie korzystają z firm, które ktoś im poradził, tak samo chętnie sami odradzają innym firmy, na których się nacięli. Warto więc dbać o to, by obsługa była w porządku, bo dzięki temu wieści o naszej firmie rozejdą się pocztą pantoflową i znacznie zaoszczędzimy na reklamie, a efekty będą zadowalające. Takie rozwiązanie może się sprawdzić np. w firmie transportowej z Wrocławia, bo z tego, co się orientuję, to w tym mieście działa wiele firm z branży transportowej. Jasne, że sama reklama chociażby w lokalnych mediach także może pomóc w pozyskaniu nowych klientów, ale jednak jak ktoś skorzysta z oferty i poradzi kolejnej osobie, że taka a taka firma terminowo dostarcza przesyłki, kontakt jest łatwy, ceny nie są zawyżone, to pewnie zyskamy kolejnego klienta, który - będąc zadowolonym z obsługi - poleci nas kolejnej osobie...i tak to leci :)
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 06 maja 2013, 13:42

Pierwszy i najważniejszy etap pozyskiwania klientów to skuteczna kampania reklamowa mająca na uwadze dobrze wypozycjonowaną, ciekawą stronę internetową, profesjonalnie wykonany buzz, banery na stronach i forach tematycznych. Następnym etapem będą już nasze usługi, które zatrzymają potencjalnych klientów na dłużej, jeżeli tylko spełniać będą odpowiednie wymogi.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Postautor: dyskutantka » 06 maja 2013, 18:16

Kampania reklamowa jest najlepszym na to sposobem, jak i opinie i polecanie naszych usług innym. Rzetelność, terminowość wykonanych zleceń,kompetentność i wspomniana opinia klientów, zrobi swoje. To co dobre rozchodzi się szybko, a sama kampania reklamowa ( nie tylko w prasie, ale i wywieszane informacje w postaci plakatów ) ,też nie pozostaną bez echa.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2016, 10:24 przez dyskutantka, łącznie zmieniany 1 raz.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Jak pozyskać klientów?

Postautor: szyna » 20 gru 2013, 09:04

Pozyskanie klientów za grosze? Nie oszukujmy się, cudów nie ma, a w kampanię reklamową i działania marketingowe zainwestować trzeba. Wizytówki, strona internetowa, fotografie reklamowe, identyfikacje wizualne-jeżeli chcemy aby zostały one wykonane na wysokim poziomie, to po pierwsze trzeba zdecydować się na dobrą firmę. Ja kiedy chodziły mi po głowie projekty graficzne katowice, to zrobiłam mały rekonesans na rynku i wybrałam polecaną przez wszystkich firmę.
Jeszcze raz pamiętaj, że w pozyskiwanie klientów trzeba zainwestować, bo to oni generują Twoją pracę, a także płacę.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Jak pozyskać klientów?

Postautor: dyskutantka » 20 gru 2013, 19:03

Może przyjąć odpowiedniego pracownika,który będzie zajmował się reklamą,rozleklamowaniem,tzw "agitacją", ale czy pozyska się klienta za grosze? - nie w dzisiejszych czasach i nie w tym wieku,ani w tej X-latce. Ale i tak wszystko zależy od samej organizacji,odpowiedniego podejścia do tematu jak i samego zaangażowania.
olenka27
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 15 wrz 2015, 09:55

Re: Jak pozyskać klientów?

Postautor: olenka27 » 01 paź 2015, 19:30

Jeśli chodzi o pozyskiwanie klientów, to długo szukałam firmy, ktora spelni moje oczekiwania..w końcu trafiłam na http://greenparrot.pl/oferta/kampanie-adwords-sem i postanowiłam skorzystać z ich usług... jestem mega zadowolona - oplacilo się baaaaaaaaaaaaaaardzo :)
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Jak pozyskać klientów?

Postautor: dyskutantka » 02 paź 2015, 07:54

Pozyskiwać klientów zatrudniając firmę do ich pozyskania? i tracąc krocie? pomysł zgoła "wspaniały". Brawo!! Jak chce się mieć własny biznes trzeba za tym pochodzić,a nie czekać aż stanie się cud i biznes sam się rozkręci. W takich wypadkach z biznesu nie będzie nic.Brak logicznego myślenia.
leosik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2015, 11:24

Re: Jak pozyskać klientów?

Postautor: leosik » 20 lis 2015, 11:29

Ja polecam kampanię na fb i pozycjonowanie, ale także inne formy reklamy takie jak plakaty, ulotki. Wszystko jednak lepiej zaplanować, aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto. Tutaj jest agencja która się tym zajmuje, zawsze można się skontaktować i poprosić o wycenę.
absolu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2015, 17:12

Re: Jak pozyskać klientów?

Postautor: absolu » 18 sty 2016, 17:05

W obecnych czasach wydaje mi się, że marketing internetowy to podstawa. Oczywiście pocztą pantoflową byłoby idealnie, ale takie pozyskiwanie klientów może trwać długo
ignacyy91
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 07 paź 2015, 12:38

Re: Jak pozyskać klientów?

Postautor: ignacyy91 » 07 mar 2016, 11:03

Jeśli firma działa głównie na lokalnym runku, to warto postawić na tradycyjną reklamę (banery, billboardy, reklamy w witrynach sklepowych, itp. - tutaj http://www.enaklejki.com/pl mają trochę materiałów do takiej promocji) w połączeniu z pozycjonowaniem lokalnym.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2
Posty: 891
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02

Re: Jak pozyskać klientów?

Postautor: jenny1 » 30 mar 2016, 19:29

Klientów pozyskać można tylko w jeden sposób, poprzez skuteczną reklamę. Bez tego ani rusz. Można próbować różnych metod reklamy, najważniejsze to wybierać te najskuteczniejsze i dbać o dotarcie do jak największej liczby ludzi. Często przedsiębiorcy wybierają formę reklamy firmy w gazecie na silesiasmile.pl, gdzie za pośrednictwem artykułów pisanych na wysokim poziomie, mogą pochwalić się swoimi dotychczasowymi osiągnięciami, służyć fachową poradą czym zyskują zaufanie w oczach czytelnika jako wartościowa i sprawdzona firma.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Jak pozyskać klientów?

Postautor: AinEingarp » 31 mar 2016, 13:25

Warto też mieć w firmie osobę odpowiedzialną za kontakt z klientami. Bez działu handlowego trudno coś czasami zdziałać.
Awatar użytkownika
odszkodowaniaPCO
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 31 mar 2016, 11:13

Re:

Postautor: odszkodowaniaPCO » 01 kwie 2016, 10:18

Pozystać to pozyskać, ale potem liczy się przede wszystkim wysoka jakość obsługi klienta a ztym już bywa różnie.

Dział handlowy zawsze jest do rany przyłóż, wiele firm natomiast traci właśnie na BOK-u

Wróć do „Praca, Bezrobocie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość