Jak umilić sobie stanowisko pracy?

Forum Praca, Bezrobocie: szukasz pracy? oferujesz pracę? Oferty pracy i propozycje współpracy.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Jak umilić sobie stanowisko pracy?

Postautor: abrakadabra » 05 sty 2013, 11:05

Jak umilić sobie stanowisko pracy?

Nie od dziś wiadomo, że gdzie jak gdzie, ale w pracy dobre samopoczucie jest nam szczególnie potrzebne. Tym bardziej, że przecież spędzamy w niej co najmniej 40 godzin tygodniowo. Co możemy więc zrobić, by czuć się tam choć odrobinę lepiej?

Sterta piętrzących się papierów i dokumentów nie napawa zbytnim optymizmem, w dodatku przypomina, że jeśli chwilowo nie mamy nic ważnego na głowie, to powinniśmy chociaż posprzątać. Porządek naprawdę pozwala usprawnić sobie pracę. Mówiąc o porządku mamy tu na myśli ład utrzymywany nie tylko na biurko i w jego okolicach, ale też w komputerze, który jest często naszym podstawowym narzędziem pracy. Pomyślałeś kiedyś, ile czasu tracisz na szukanie odpowiedniego pliku czy folderu? A może już dawno nie usuwałeś zbędnych wiadomości ze swojej firmowej skrzynki mailowej? Może warto więc zawczasu zadbać o to, by wszystko było odpowiednio skatalogowane i podpisane.

Na to, czy stanowisko pracy można określić jako przyjazne, wpływają z pozoru nieistotne rzeczy, takie jak np. odpowiednie oświetlenie czy dodatki. Pracujesz dużo przed monitorem i lubisz kwiaty? Jeśli żaden ze współpracowników nie będzie miał nic przeciwko, to śmiało postaw na biurku jakąś roślinkę, której kojąca zieleń pozwoli odpocząć Twoim zmęczonym oczom. A może wolisz spoglądać od czasu do czasu na zdjęcia swoich bliskich? Stawianie fotografii dzieci czy męża nie musi zaraz świadczyć o tym, że jesteś przesadnie rodzinny – przecież każdy lubi patrzeć na życzliwe oblicza, zwłaszcza, jeśli w pracy zajmuje się stanowisko naprzeciwko kadrowej czy kierownika… O ile to możliwe, dobrze jest być zwróconym twarzą do drzwi tak, by jednocześnie mieć za sobą ścianę i nie siedzieć tyłem do okna.

Możesz zdecydować się też na jakiś bibelot czy gadżet, którego obecność poprawi Twój nastrój. Ulubiony kubek, długopis z zabawną nakładką, antystresowa piłeczka w żywych kolorach – nie ważne, co to będzie, ponieważ najistotniejszy jest fakt, by była to jakaś osobista rzecz, do której jesteśmy przywiązani. Wiadomo, że najczęściej dzielimy przestrzeń z innymi pracownikami (wszak jak to się kolokwialnie mówi „wypasione” biuro jest domeną szefów i dyrektorów). Napiętą atmosferę w pokoju może pomóc rozładować np. skarbonka na drobne za przeklinanie. Jeśli mamy tendencję do częstego rzucania mięsem, to oczywiście podobny gadżet może nam na dłuższą metę bardziej uprzykrzyć, niż umilić zawodowe życie, niemniej jednak zwykle staje się on pretekstem do zabawnych komentarzy czy sytuacji.

Nierzadko biura czy zakłady pracy stają się dla nas drugim domem. Przemilczmy kwestię, że jest to raczej dom mało kochany, poświęcając za to chwilę czasu na to, by choć trochę uprzyjemnić miejsce naszej codziennej pracy.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/jak-umilic-sobie-stanowisko-pracy/">Jak umilić sobie stanowisko pracy?</a> - kalina

autor: kalina
Awatar użytkownika
alex89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:09
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: alex89 » 07 sty 2013, 10:45

Bardzo lubię upiększać swoje miejsce pracy :)
- mam swój kubek, który jest bardzo ładny i picie z niego jest o wiele przyjemniejsze
- mam kwiatki
- wydrukowałam sobie kilka zabawnych motywacyjnych obrazków i mam je przypięte przy stanowisku pracy
- planuje mieć też zdjęcia i przynieść sobie inspirujący mnie kalendarz ze zdjęciami z National Geographic.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 29 sty 2013, 20:17

Ja - gdy jeszcze pracowałam jako sekretarka w biurze - miałam na biurku ramkę ze zdjęciem Ukochanego, ilekroć na nią spoglądałam, widziałam uśmiechniętą buzię mojego faceta i od razu poprawiał mi się humor :) Poza tym miałam też organizer, bo lubię mieć wszystko poukładane, kalendarz z notatnikiem - bo bez niego nie wyobrażam sobie pracy biurowej ;P, małe białe karteczki do robienia ważnych notatek i ulubiony kubek. Z takim zaopatrzeniem mogłam pracować ;)
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 26 mar 2013, 12:59

mnie umila pracę mój artystyczny nieład na biurku, wszyscy myśla, ze mam bałagan, a ja właśnie wiem dokładnie co i gdzie sie znajduje :P
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Postautor: szyna » 26 mar 2013, 15:19

W pracy nie przywiązuje zbytniej uwagi do mojego biurka, nie mam na nim ozdób ani zdjęć. Przeważnie utrzymuje na nim porządek, to pozwala mi się skupić. W domu, gdzie również dużo pracuję, najważniejszym elementem (poza laptopem) jest lampa. Nie taka typowa na biurko,a stylowa podobna to tej tutaj. Daje przyjemne, ciepłe światło, które mnie pozytywnie nastraja:)
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 04 kwie 2013, 09:31

Awatar użytkownika
alex89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:09
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: alex89 » 05 kwie 2013, 15:15

szyna bardzo fajna lampa!! :)
flavio8
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2013, 22:07
Lokalizacja: Kraków

Postautor: flavio8 » 29 kwie 2013, 22:10

Ja mam fajny kalendarz, a na kompie tapetę, która przypomina mi o rodzinnych stronach :)
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Postautor: dyskutantka » 06 maja 2013, 18:20

Chyba jednak te czasy, kiedy sobie uprzyjemniano swoje miejsce pracy - dawno już minęły. Wystarczy, że jest ta praca,a w niej swój "kącik" do wykazania się swoimi umiejętnościami, jest już dużym sukcesem. A swój kubek, czy tapetę na ekranie z rodzinną miejscowością, pomaga nam zapomnieć o rozłące z bliskimi.
Accerka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2015, 16:45

Re: Jak umilić sobie stanowisko pracy?

Postautor: Accerka » 15 paź 2015, 19:33

A może tak na biurku postawić sobie taki kalendarz http://www.extrema.com.pl/o,16,99,kalen ... rkowe.html ? Na pewno w jakimś stopniu umili Ci stanowisko pracy a przy okazji będzie pomagało w organizacji.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2
Posty: 891
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02

Re: Jak umilić sobie stanowisko pracy?

Postautor: jenny1 » 20 sty 2016, 13:46

ja sobie wzięłam z domu mojego ulubionego pluszaka który patrzy na mnie z ekranu komputera :)
meblarz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:59

Re: Jak umilić sobie stanowisko pracy?

Postautor: meblarz » 24 kwie 2017, 12:57

Ja od kilku lat jestem monterem pomp głębinowych. Wiadomo, że praca na zewnątrz i to fizyczna nie należy do najprostszych jednak ja umilam sobie pracę zawsze rozmowami o sporcie z współpracownikami oraz śpiewem :)
lopez
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2017, 17:12

Re: Jak umilić sobie stanowisko pracy?

Postautor: lopez » 18 gru 2017, 02:05

Cz wiecie jaka jest najmodniejsza roślina tego sezonu?
Pewnie niektórzy wiedzą, ale tym nieświadomym podpowiem to Monstera. Dzięki niewielkim wymaganiom jest bardzo obecnie powszechna. Na stronce:
https://nianio.com.pl/monstera-najmodniejsza-roslina-tego-sezonu/
dowiecie się więcej na temat tej ciekawej rośliny. Poznacie zdanie fachowca jak pielęgnować i dbać o nią.
mateuszdebowski93
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 07 lut 2018, 12:46

Re: Jak umilić sobie stanowisko pracy?

Postautor: mateuszdebowski93 » 07 lut 2018, 14:46

Aktualnie pracuję przy maszynach do obróbki metalu. Też jestem ciekaw jak mógłbym umilić sobie własne stanowisko.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Jak umilić sobie stanowisko pracy?

Postautor: Manuela » 01 mar 2018, 12:15

Ja tam nie narzekam, na biurku mam najważniejsze rzeczy, maskotkę, parę notesów i długopisów i herbatki :P

Wróć do „Praca, Bezrobocie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość