Praca w korporacjach

Forum Praca, Bezrobocie: szukasz pracy? oferujesz pracę? Oferty pracy i propozycje współpracy.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 28 lut 2013, 09:36

Awatar użytkownika
prosiaczek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2012, 15:56
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: prosiaczek » 21 mar 2013, 15:46

Moja współlokatorka pracuje w korporacji i przychodzi mega zestresowana, tam trzeba pracować jak maszyna. Nie wiem, może to tylko odosobniony przypadek...
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 26 mar 2013, 13:15

Ja nie twierdzę, że odosobniony, ale nie należy generalizować ani w jedną, ani w drugą stronę, firmy zdarzają się różne i atmosfera w pracy zależy od wielu czynników, a nie tylko od tego, czy jest to korporacja czy mała prywatna firemka ;-)
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Postautor: dyskutantka » 15 maja 2013, 12:37

Ale jedno jest pewne, przed podjęciem jakiejkolwiek pracy,czy to jest firma,czy korporacja,każdemu podencjalnemu przyszłemu pracownikowi wiele się obiecuje, czasami obiecanki są prawdziwe, ale często bywa, że niestety tylko na nich się kończy,a dzisiaj każdy marzy o pracy, dlatego żeby w niej pozostać zgadzamy się na wszystko.Niektórzy unoszą się honorem i odchodzą, ale trudno dzisiaj zdobyć jakąkolwiek pracę,dlatego czasami honor chowa się do kieszeni,zagryza zęby i siedzi cichutko jak myszka pod miotłą, starając się przy tym wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej, marząc nieraz,aby ten dzień skończył się jaknajszybciej.
jakub007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2013, 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: jakub007 » 09 sie 2013, 11:20

nie wyobrażam sobie pracy w miejscu, gdzie większość ludzi się nie zna. jedynym plusem są wysokie zarobki, ale jakim kosztem?
tam raczej nie pracują ludzie, którzy "po pracy" wychodzą ze sobą na piwo... niestety.
Awatar użytkownika
mackk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 09 sie 2013, 16:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: mackk » 09 sie 2013, 16:55

Pracowałem kiedyś przez 6 miesięcy w korporacji i od tego czasu postanowienie mam jedno - nigdy więcej :D
Awatar użytkownika
saraa
Level 1
Level 1
Posty: 211
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:35
Lokalizacja: Bytom

Postautor: saraa » 21 lis 2013, 16:38

Pracowałam w korporacji. Ten rodzaj przedsiębiorstwa ma swoje wady i zalety. Ja dostrzegałam więcej wad i postanowiłam odejść. Od niedawna jestem bezrobotną. Przeglądam powoli portale z pracą w Warszawie http://www.gowork.pl/praca_warszawa ale w chwili obecnej nie mam ciśnienia na znalezienie czegoś nowego i spokojnie przeglądam różne oferty.
janek95
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2016, 09:46

Re: Praca w korporacjach

Postautor: janek95 » 16 mar 2016, 10:01

Sam Pracuje w korporacji i jestem bardzo zadowolony :) Moim zdaniem wiekszość mówi a sama nie wie, u nas szef bardzo dba o pracowników :) Mamy jedzienie za darmo dzien w dzien , a nawet raz na miesiac organizuje wyjazdy integracyjne.Dla firm takich jak moja to już nawet nic specjalnego że szefostwo daję nam takie atrakcje :P pracowałem wczesniej tez w korporacji i było podobnie :) Bo bardziej opłaca im sie dbać o nas niz szkolić nowych pracowników
marcielene
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2016, 08:14

Re: Praca w korporacjach

Postautor: marcielene » 30 sie 2016, 12:28

Dużo zależy też od tego jaka to jest korporacja i w jakim dziale się pracuje :) Ja pracuję w dziale kadry i płace w dużej firmie i nie mam nic do zarzucenia tej pracy. Zajmuję się głównie sprawami kadrowymi jak naliczanie wynagrodzenia i logistyka czasu pracy. Taki outsourcing kadrowo-płacowy jest bardzo opłacalny dla średnich i dużych firm, pozwala oszczędzać na kosztach i automatyzuje pewne rutynowe zadania w mojej pracy. Dla mnie to jest akurat praca marzeń więc nie mogę narzekać, a jeśli komuś nie podoba się praca w korporacji, to widocznie nie jest dla niego i musi szukać dalej.
SanKa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2015, 21:49

Re: Praca w korporacjach

Postautor: SanKa » 08 paź 2016, 16:38

Jak czytam o pracy w korporacji to od razu mi się przypomina fajnie napisany artykuł na Monster Polska o tym co powinniśmy rozumieć czytając ofertę pracy pracodawcy tutaj macie go - http://www.monsterpolska.pl/poradnik/ar ... r_forum_pl warto przeczytać bo wiele osób zbyt dosłownie podchodzi do tego co pracodawcy piszą i potem jest wielkie zdziwienie, że realia są troszke inne, a realia często są takie jak w artykule.
Awatar użytkownika
koralgol
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:48

Re: Praca w korporacjach

Postautor: koralgol » 08 paź 2016, 17:17

Ja zawsze marzyłam o pracy w korporacji, o wielkiej karierze, wyjazdach służbowych itp. Do czasu… Dostałam kiedyś zlecenie do pracy dla korporacji. Ogólnie było super. Trzy lata z rzędu podejmowałam się tego zlecenia. Fajna kasa, nikt nie stał mi nad głową, wszyscy byli zależni ode mnie tzn od mojej pracy więc naprawdę nie mogłam narzekać :-) Jednak miałam okazję przyjrzeć się jak wygląda tam praca od środka… Nie mogłam uwierzyć jakie świństwa ludzie potrafią robić kolegom z pracy aby utrzymać się na powierzchni. Jednego dnia udawali, że są "najlepszymi przyjaciółmi", drugiego ktoś komuś wbijał nóż w plecy. Nie sądziłam, że można być aż tak wyrachowanym. Od tamtej pory mi się odechciało :-) Choć widzę kilka plusów poza wynagrodzeniem i pakietem dodatków. Przede wszystkim największym dla mnie plusem była sama organizacja i procedury, dzięki czemu zawsze było wiadomo z czym do kogo uderzyć, co i jak zrobić. Tego mi brakuje u małych przedsiębiorców. Nigdy nie wiadomo kto jest za co odpowiedzialny, a jak masz dwóch szefów i każdy każe robić ci to samo ale na dwa skrajnie różne sposoby i potem obaj mają pretensje, to już przestaje być śmieszne... :mur:
maliczka56
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 02 paź 2016, 18:41

Re: Praca w korporacjach

Postautor: maliczka56 » 07 lut 2017, 22:16

Tutaj http://praca.gratka.pl/?pg ogłaszają się mniejsze firmy więc można też w takich firmach szukać pracy. Wydaję mi się, że w takich miejscach jednak łatwiej się pracuje.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Praca w korporacjach

Postautor: szyna » 20 lut 2017, 09:10

Praca w korporacji wcale nie musi być zła- poczytajcie sobie tutaj: http://motivizer.pl/o-motivizer/ o systemie motywacyjnym - dzięki tej platformie pracownicy są znacznie bardziej usatysfakcjonowani i mają dostęp do wielu benefitów i świadczeń.
pawelek34
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 13 kwie 2016, 12:11

Re: Praca w korporacjach

Postautor: pawelek34 » 14 mar 2017, 08:44

Ja pracowałam w korporacji i źle wspominam te czasy. Pracownik jest traktowany przedmiotowo, jedynie wmawia się mu ze coś znaczy i ma możliwość rozwoju. Tak naprawdę wykonuje się tam mechanicznie jedno zadanie i niczego nowego nie uczy. Obecnie pracuję zdalnie i taka praca o wiele bardziej przypadła mi do gustu, więcej na ten temat można poczytać na tym forum - http://forum-przedsiebiorstwa.pl/off-topic/praca-w-pbr-media-opinie/msg122/?PHPSESSID=9241559e009187464798f2544c09ec69#new
piotrek21
Level 1
Level 1
Posty: 240
Rejestracja: 10 cze 2013, 12:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: Praca w korporacjach

Postautor: piotrek21 » 05 kwie 2017, 23:00

Ogólnie wiele osób odradza. Taka praca potrafi dać w kość. Dobra na start, jeśli chcesz nabrać praktycznego i dobrego doświadczenia. Jak szukasz ogłoszeń o pracę w większych firmach, to najczęściej pojawiają się one na portalach rekrutacyjnych http://praca.gratka.pl/oferta/group-acc ... 99.html?pg

Wróć do „Praca, Bezrobocie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość