Praca w korporacjach

Forum Praca, Bezrobocie: szukasz pracy? oferujesz pracę? Oferty pracy i propozycje współpracy.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Praca w korporacjach

Postautor: abrakadabra » 27 sie 2012, 09:52

Korpo-machina

źródło: http://blog.onet.pl/42161,archiwum_goracy.html

Skomplikowany proces rekrutacji, a potem obiecanki - cacanki. Stała, stabilna praca, dobre zarobki, szereg świadczeń. Żyć nie umierać! Ci co marzą o pracy w korporacji i osiągają swój cel, często szybko zmieniają zdanie. Czują się wyzyskiwani i traktowani bezosobowo. Korporacyjna machina wciąga ich całkowicie, aż wreszcie mówią... stop. Nie chcą tak pracować. Ale czy każdy ma wybór? A może opinie o "upadlającej" pracy w korporacji są mocno przesadzone? Jakie są Wasze doświadczenia?
Justyś88
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 03 wrz 2012, 15:20
Lokalizacja: Gdańsk-City Park

Postautor: Justyś88 » 03 wrz 2012, 15:26

No właśnie z tego co ludzie mówią to praca w korporacji to największa masakra... każdy chciałby się stamtąd wyrwać.
kaniedzka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2011, 15:20
Lokalizacja: Oława

Postautor: kaniedzka » 06 wrz 2012, 12:17

To fakt, wymagania, które stawiane są w takich miejscach w przełożeniu na to, co maja do zaoferowania, to jakaś beznadzieja. rekrutacja wygląda jak wycena spółki , sprawdza sie wszystko, a później robisz coś nudnego za niską lub zwyczajnie średnią płacę i jeszcze musisz cały czas patrzeć, czy ktoś nie siedzi ci na plecach i nie chce zrzucić lub wskoczyć na twoje miejsce.
oczywiście nie zawsze tak jest i nie wszędzie. ale trend jest zauważalny.
alabalakowa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 27 sie 2012, 14:29
Lokalizacja: wrocław

Postautor: alabalakowa » 07 wrz 2012, 15:39

boss
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 07 lip 2012, 18:11
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: boss » 17 wrz 2012, 23:56

nie wiem dlaczego ale praca w korporacjach kojarzy mi się tylko i wyłącznie z niewyżytym szefem i laskami robiącymi karierę tyłkiem
Nataszka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:26
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Nataszka » 03 paź 2012, 09:29

kermit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 20 gru 2012, 20:16
Lokalizacja: kraków

Postautor: kermit » 20 gru 2012, 20:40

trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 02 sty 2013, 10:14

Praca w korporacji? Cóż, różnie z tym bywa... Mój facet pracował w takim miejscu przez rok, bywały chwile lepsze i gorsze, są zalety i wady takiej pracy - w sumie to jak wszędzie! Największy plus był taki, że firma organizowała im porządne imprezy integracyjne, zlecając organizację agencji eventowej. Przez ten rok Misiek był na dwóch takich wyjazdach i obie sobie chwalił, mówiąc, że pracodawca nie szczędził kasy na rozrywkę ;-) Ale za to te wszystkie nadgodziny, traktowanie człowieka jak zupełnie nieważny pyłek... Nieee, teraz ma zdecydowanie lepszą pracę, w mniejszej firmie, choć niestety jeszcze się nie doczekał żadnej wyjazdowej integracji :P
miaumiau
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 10 lip 2012, 10:20
Lokalizacja: kraków

Postautor: miaumiau » 16 sty 2013, 21:00

Dokładnie, popieram przedmówczynię. Ja pracuję w firmie, która dba o swoich pracowników. Karta Multisport, zaplecze medyczne dla całej rodziny, fajna atmosfera w pracy, częste wyjazdy motywacjne i integracyjne z www.powersport.pl - a sprawdźcie sobie ich ofertę, zobaczycie, że nie raz sam sobie zazdroszczę :D

Wszystko zależy od kultury organizacji, szefa itp. W małej, klimatycznej firmie może być nieraz gorzej niż w korpo.
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 18 sty 2013, 14:26

trudno się z Wami nie zgodzić, są takie korporacje, ze zrobią wszystko, aby pracownik był zadowolony, wydajnie pracował, a jeśli zajmujesz kierownicze czy menadżerskie stanowisko są w stanie nawet przejść śmielsze oczekiwania, moja kuzynka pracuje w takiej korpo, która nawet opłaca jej taką nianię dla managera tylko po to, aby ona nie opuszczała swojego stanowiska pracy, bo tak to normalnie należy jej się L4 na dziecko, okazuje się w takim razie, ze firma mniej straci na wynajęciu opiekunki niż na tym jakby jej w pracy nie było, zaskakujące, ale prawdziwe
szkolenia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2013, 08:55
Lokalizacja: katowice

Postautor: szkolenia » 05 lut 2013, 09:08

Tak tylko sobie zadaje pytanie, skoro korporacje sa takie zle to czemu tyle ludzi tam idzie? czy aby nie dlatego ze:
1. to swietny wpis w CV
2. to spora kasa i zwykle nie spozniajaca sie na konto
3. oferuja sporo szkolen
4. pakiet bonusow - od silowni po laptopa...
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 05 lut 2013, 12:21

na pewno są korzyści, która jakieś osoby przekonują, ale ja akurat laptopa to mam swojego laptopa i nie potrzebuję jeszcze kolejnego firmowego, ludziom to się trochę w głowach przewraca, bo zarabiają o 500 zł więcej niż Pani w tesco....decydują się na to, aby wyciskać ich jak cytryny
szynszyla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 19 lut 2013, 10:15
Lokalizacja: Bytom

Postautor: szynszyla » 19 lut 2013, 10:30

Pracowałam w korporacji, jako osoba naiwna źle pokierowałam moim losem... Teraz gdybym trafiła do takiej firmy bogatsza o swoje trzyletnie doświadczenie mogłabym wyjść na tym całkiem dobrze. Praca w takim miejscu ma swoje wady i zalety, dokładnie tak samo jak praca w małym przedsiębiorstwie u prywaciarza.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 19 lut 2013, 13:58

Jeżeli o mnie chodzi to z faktu że nigdy w korporacjach nie pracowałam nieco przeraża mnie to środowisko. Tak wiele słyszy się negatywnych opinii, nie do końca jestem przekonana czy w ogóle chciałabym poznawać podobny charakter pracy. A może to tylko stereotypy... sama nie wiem
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 26 lut 2013, 09:00

Nie pracowałam nigdy w korporacji, nigdy też nie chciałam zatrudniać się w takiej firmie, która traktuje każdego pracownika bezosobowo. Myślę, że czułabym się tam co najmniej dziwnie i nieswojo, no ale pewnie do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Wróć do „Praca, Bezrobocie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość