Dobre strony samotności

Filozofia Forum: dyskusje, Wasze opinie.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Dobre strony samotności

Postautor: abrakadabra » 18 paź 2012, 10:17

W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi decyduje się na życie w samotności. Coraz częściej na swojej drodze spotykam 35-40 letnich singli z deklaracją pozostania "wolnym" jeszcze przez długie lata. Co kieruje tymi ludźmi? Czy samotność w ogóle posiada jakieś pozytywne strony?
andi009
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 09 lis 2012, 12:28
Lokalizacja: z przedwczoraj

Postautor: andi009 » 09 lis 2012, 15:52

Awatar użytkownika
Kaktus90
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2015, 16:17

Re: Dobre strony samotności

Postautor: Kaktus90 » 28 lip 2015, 16:17

Samotność pozwala się wyciszyć, odpocząć i poznać siebie. Samotność to wręcz umiejętność
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Dobre strony samotności

Postautor: dyskutantka » 28 lip 2015, 19:33

Samotność jest dobra tylko na jeden tydzień, góra dwa, a potem można dostać kręćka.We dwoje żyje się o niebo lepiej.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Dobre strony samotności

Postautor: Manuela » 15 kwie 2016, 11:01

Ludzie są istotami społecznymi, ale samotność też ma swoje plusy, bo w końcu nie zawsze wszyscy muszą być bez przerwy otoczeni innymi ludźmi. Są i tacy, którzy nie czują potrzeby wchodzenia w związki i są szczęśliwi będąc singlami. Ma to swoje dobre i złe strony, ale bycie samotnym nie jest złe: http://eu-eu.eu/jak-byc-szczesliwym-singlem-czyli-bycie-samemu-tez-moze-byc-piekne/. Nie ma co uważać tego za wyrok, bo wcale wyrokiem być nie musi, często ludzie są samotnikami z wyboru, a takie wybory należy szanować.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Dobre strony samotności

Postautor: dyskutantka » 16 kwie 2016, 16:40

Samotność nie ma żadnych plusów,samotność jest okropna,nikt tego nie wie póki sam jej nie doświadczy.Jeśli ktoś skazje się dobrowolnie na życie w samotności, niech się najpierw dobrze zastanowi nad tym,młodość mija bardzo szybko,a potem jest już tylko coraz gorzej.
Contergy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2017, 10:19

Re: Dobre strony samotności

Postautor: Contergy » 11 kwie 2017, 10:22

Samotność jest piękna (:
Inaya
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2017, 10:59

Re: Dobre strony samotności

Postautor: Inaya » 04 maja 2017, 11:10

Czasem po prostu nie ma innego wyboru. Lepiej samemu, niż rzucać się ma pierwszą lepszą okazję... Znam ludzi, którzy całe swoje życie byli w związkach, mniej, lub zwykle bardziej niestety, nieszczęśliwych. I nie umieją już być sami. Trochę się zgadzam, że jak ktoś w młodości znajdzie tą drugą super osobę to ekstra, bo później rzeczywiście jest trudniej. Ludzie mają swoje nawyki, przyzwyczajenia, rzadko chcą iść na kompromis. Ale zimna prawda jest taka, że nie na każdego czeka ta druga połówka i trzeba to mieć na uwadze.
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Dobre strony samotności

Postautor: jjusti18 » 27 lis 2017, 08:38

Mi moja znajoma poleciła skorzystać z pomocy portalu randkowego https://www.mydwoje.pl/Badania/FLIRT-2- ... randkowych . Sama dzięki niemu znalazła obecnego partnera i jest szczęśliwa. Jestem bardzo ciekawa czy mi się też uda. Nawet zauważyłam, że serwis wprowadził teraz taką grę damsko-męską Filtr. Działa to podobnie jak znana nam wszystkim gra karciana Filtr. Dzięki temu można o wiele więcej się dowiedzieć o danej osobie i to w szybszy sposób. Według mnie może być to ciekawe doświadczenie i chętnie spróbuję.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Dobre strony samotności

Postautor: dyskutantka » 27 lis 2017, 12:32

Ktoś kto pisze o plusach w samotności - nie ma o niej zielonego pojęcia ,jak i nie ma pojęcia co to znaczy być samotnym.Najpierw należy się dobrze zastanowić nad napisaniem takiego TEMATU,dopiero potem wrzucać jakiekolwiek tematy na forum. Temat ma być mądry,a nie napisany bezmyślnie,bo głowę mamy do myślenia,nie tylko do noszenia jej na karku.
nerrne
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 16 sie 2018, 14:33

Re: Dobre strony samotności

Postautor: nerrne » 16 sie 2018, 14:55

Samotność ma jakieś plusy? Nie wydaje mi się żeby jakiekolwiek istniały... wielu ludzi boryka się z problemem samotności i nie widzę, żeby byli z niej zadowoleni. Częstym problemem jest samotność na emigracji, polecam poczytać na ten temat na https://samotnosc.org.pl/samotnosc-na-emigracji/ i jeszcze raz zastanowić się, czy aby na pewno warto szukać plusów tam, gdzie nie powinno ich być.
hedonek17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2018, 15:33

Re: Dobre strony samotności

Postautor: hedonek17 » 12 wrz 2018, 15:36

Kiedy mam trochę wolnego czasu, odwiedzam stronę z ciekawostkami http://imps.pl/.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Dobre strony samotności

Postautor: dyskutantka » 18 lis 2018, 13:13

Samotność jest nawet wskazana, ale na krótko, bo już na dłuższą metę nie dałoby rady wytrzymać. Wiem coś o tym. :)
Awatar użytkownika
Wiedźma
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2019, 20:31

Re: Dobre strony samotności

Postautor: Wiedźma » 04 sie 2019, 17:35

Nie można oceniać czy samotność jest taka lub taka, ponieważ dla wielu ludzi jest świetna, a dla innych to katastrofa. Zależy jakim człowiekiem jesteś.
tomekbyrson
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2018, 15:17

Re: Dobre strony samotności

Postautor: tomekbyrson » 13 wrz 2019, 14:49

Powiem Wam szczerze, że samotność wcale nie jest taka zła. Wiem o tym, ponieważ zanim poznałem swoją aktualną partnerkę, przez dłuższy czas byłem "wolny". Pamiętam, że wtedy regularnie wyjeżdżałem na wczasy dla singli (o te https://www.europol.com.pl/dla-singli) i z ręką na sercu przyznam, że świetnie się przy tym bawiłem. Poznałem na nich wiele ciekawych osób, a z częścią z nich utrzymuje kontakt nawet do dzisiaj. No i co równie ważne, zwiedziłem wiele ciekawych miejsc znajdujących się w Europe. Na przykład Paryż, Wiedeń, czy także czeską Pragę! :)

Wróć do „Filozofia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość