Zdrada fizyczna i emcjonalna

Przyjaźń, miłość i seks - Przyjaźń - Forum dyskusyjne.
Olciek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2017, 22:56

Zdrada fizyczna i emcjonalna

Postautor: Olciek » 13 maja 2017, 00:22

Co sądzicie o zdradach? Doświadczyliście? Co uważacie za gorsze - emocjonalną, opartą na uczuciach, czy fizyczną, która wynika typowo z popędu? Którą łatwiej wybaczyć i czy w ogóle się da? Mówi się, że osoba, która raz zdradziła, będzie zdradzać już zawsze - czy to twierdzenie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, może w waszych doświadczeniach?

Od siebie powiem tyle, że doświadczyłam zdrady emocjonalnej - i cholernie boli. Pół roku z tym walczę i dalej rozpamiętuję. Nie wiem jak z tego wyjść. W zasadzie nie wiem, czy nie zostałam zdradzona również fizycznie i nie wiem w co wierzyć partnerowi. Minęło pół roku a dalej gdzieś to we mnie siedzi. Na ten moment pozornie jesteśmy szczęśliwą parą, ale zdarza mi się, że te czarne myśli w nieoczekiwanych momentach do mnie wracają. Stąd te moje pytania, może wasze odpowiedzi pomogą mi sobie poukładać pewnie rzeczy w głowie.
katia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 02 lip 2017, 11:27

Re: Zdrada fizyczna i emcjonalna

Postautor: katia » 02 lip 2017, 11:38

Szczerze powiedziawszy to ciezko tak na odleglosc ocenic co tak naprawde tobie dolega. Jedno jest pewne - nie mozna takich objawow lekcewazyc bo moga one prowadzic do czegos powazniejszego. Moim zdaniem poprostu wpadlas z tego powodu w depresje i tyle. Na twoim miejscu udalabym sie z tym do jakiegos specjalisty .. bo na wlasna reke niestety nie sposob sobie pomoc .. potrzebna jest wiedza oraz duze doswiadczenie. Moja znajoma kiedys probowala szukac rozwiazania swoich problemow pytajac na roznych forach i czytajac rozmaite artykuly, ale to dzialalo tylko krotkoterminowo. Aby skutecznie temu zaradzic trzeba znalezc przyczyne .. czesto gleboko ukryta w psychice. Dobre opinie slyszalam o tym gabinecie - https://www.sensity.pl/oferta-terapeuty ... epresji-2/ Nawet jesli jestes z innego miasta to chyba nie bedzie problemem udac sie w ktorys weekend na mala wycieczke, prawda? Podejmij jakies dzialania jak najszybciej.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2
Posty: 891
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02

Re: Zdrada fizyczna i emcjonalna

Postautor: jenny1 » 30 wrz 2017, 13:18

na szczęście nie doświadczyłam żadnej z tych zdrad i mam nadzieję, że nigdy to nie nastąpi.
maq
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2016, 14:04

Re: Zdrada fizyczna i emcjonalna

Postautor: maq » 08 lis 2017, 17:53

Zdrada to zdrada. Wiele osób niestety nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że po takie zdradzie druga osoba jest wrakiem człowieka i potrzebuje pomocy psychologa. Oczywiście zawsze jest szansa by spróbować to naprawić idąc na taką terapie https://psychoterapiacotam.pl/dla-kogo/terapia-par/, ale nie zawsze jesteśmy w stanie tą zdradę wybaczyć. To chyba najgorsza rzecz jaką może zrobić człowiek.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Zdrada fizyczna i emcjonalna

Postautor: szyna » 16 lis 2017, 08:21

Zdrada w większości przypadków jest kwestią sumienia danego człowieka.
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Zdrada fizyczna i emcjonalna

Postautor: jjusti18 » 17 sty 2018, 10:21

O tym czy warto wybaczyć drugiej osobie zdradę i jak to zrobić widziałam ostatnio ciekawy artykuł http://www.diapazon.pl/jak-wybaczyc-zdrade-partnera/. Wiem, że dla niektórych może być to ciężki temat, ale warto wziąć pod uwagę różne okoliczności.
polina7
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 17 mar 2018, 23:24

Re: Zdrada fizyczna i emcjonalna

Postautor: polina7 » 04 lip 2018, 21:20

Też uważam, że tylko spotkania z psychologiem mogą pomóc wrócić do normalnego życia. Nie jest prosto o tym zapomnieć - i w wypadku, kiedy my zdradzimy i wtedy, gdy zostaniemy zdradzeni. Regularne wizyty u psychologa naprawdę są dobrym rozwiązaniem. Tutaj https://psychomedic.pl/psycholog-warszawa jest bardzo dobra klinika, gdzie można szybko zarejestrować się na wizytę.
wuckert.nayeli
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2019, 09:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zdrada fizyczna i emcjonalna

Postautor: wuckert.nayeli » 20 gru 2019, 09:37

Jestem zdania, że aby oskarżyć kogoś o zdradę, potrzebne są rzeczowe i mocne dowody. Wtedy możliwy będzie rozwód z orzekaniem o winie. Kiedy jedna ze stron w związku przypuszcza, że może być zdradzana, warto zastanowić się nad usługami detektywistycznymi https://agencja-arcanus.pl/, aby mieć pewność, co do swoich racji.
Lilka2
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 16 wrz 2018, 01:08

Re: Zdrada fizyczna i emcjonalna

Postautor: Lilka2 » 27 gru 2019, 22:36

Niestety w życiu różne bywa - czasem cięzko sobie uświadomić to,że nasza jedyna miłość może dopuszczać się zdrady. Tak to już w życiu jest, jednak aby mieć pewnośc czy rzeczywiscie tak sprawy się mają - warto skorzystac z uslug odpowiedniego czlowieka - taki prywatny detektyw kraków pomoże nam odkryc prawdę. W przypadku faktycznej zdrady - bedziemy miec odpowiedni material dowodowy aby ubiegac sie w sądzie o papiery rozwodowe
Awatar użytkownika
telly.bogisich
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Zdrada fizyczna i emcjonalna

Postautor: telly.bogisich » 21 sty 2020, 17:24

Mnie chyba bardziej bolałaby zdrada emocjonalna.

Wróć do „Miłość, Przyjaźń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość